Win7 Üzerine Önceki Windows Sürümleri Kurulurmu?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Etrafta dolaşan bir söylenti ben pek inanmıyorum açıkcası sizlere danışmak istedim.
    Misal sistemimimde windows7 varsa eski sistemleri kuramazmışım.
    Yani hiç bir windows sürümünün eskisini kuramazmışım mevcut olanından.

Aklıma bu sebeple şöyle bir şey geldi.Benim Dizüstü bilgisayarıma taktım korsan xp yi sabit diskle ilgili bir hata verdi (mavi ekran) ve kurulum yapılmadı.
    Ama bu aygıttta bulunan bir özellik dokunmatik bir tuşa bastığınızda media center açılıyor(MC ın açılışında xp yazıyor) yani ayrılmış bir partisyon var.

Bunu düşünerek dedim ki

Bir linux işletim sistemi altında oluşturacağım bir sanal sisteme hem xp hem pardus(onu tek bir sanal disk içinde olmasını ayarlayacağım) ve pardus ile açıp xp nin windows klasörü dahil tüm klasörlerini alıp sanal sistem içinde hakiki bir dvd ye yazacağım.Sonra live cd ler sayesinde o bahsettiğim partisyonun içine doğru bir şekilde yerleştirirsem.

Xp yi kurmuş olur muyum?

2. BaRıŞ Well-Known Member

Eğer o an w7 yüklü ise ve windows açıkken eski sürüm windows kurmaya kalkarsan evet kurdurmaz.Ama dos ortamında hiç bir sistemi format affetmez bir güzel siler kendini kurar.

3. EmRe Well-Known Member

nerden duyduysan aslında biraz doğruluk payı var yani sistemin windows xp iken yanına windows 7 kurulumu daha kolay oluyor ama windows 7 iken yanına windows xp kurmak bilmeyen için biraz zor ve zahmetli bir iş o yüzden öyle yazılmış olabilir. Ben kendi bilgisayarımda hem windows xp hem linux hemde windows 7 kurdum. Sadece başlangıçta hangi işletim sistemi ile açılması gerektiğini soruyor.

4. EmRe Well-Known Member

2 ayrı işletim sistemi olunca driver problemi oluyormuş doğru mu?

5. BaRıŞ Well-Known Member

benim bilgisayarda da xp+7+ubuntu+pardus dördü birden kuruluydu bi ara :)

6. BaRıŞ Well-Known Member

hiçbir sorun olmaz yanlış bir bilgi

7. EmRe Well-Known Member

2 ayrı bilgisayar gibi düşün hiçbir sorun olmaz

Sayfayı Paylaş