Win 7 de Creative Audigy 2 zs 7.1 Ses Kartı Driver Sorunu

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 4 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaşlar ses kartı Windows 7 de dogru çalışmıyor.
    Yeni bir sistem topladım Amd Phenom bu sisteme Windows 7 64 bit kurduk.

Önceki kasamda XP kullanmaktaydım ve ses kartımın kontrol panelinde ses kartının arkadakı 6 adet çıkışını kendim organize edebiliyordum yani ses sistemimden gelen (Logitech Z5500) 3 adet jaqı ( center+sub , front , rear ) olarak bunun sonucundada kalibrasyon yaptıgımda ses kartım butun seslerı ayırıyordu.

Windows 7 kurdugum surucude ıse orj sitesinden indirilen creative hiçbir çıkışı kontrol edemiyorum artı seslerı ayıramıyorum tek bir çıkıştan ses geliyor sistem dogru calışmıyor. Mainboard'un ses çıkışlarını ıptal ettim bu arada. Başka neler yapabilirim?

2. BaRıŞ Well-Known Member

Sürücü dışındaki uygulamaları da indirdiniz mi? Mesela Creative Alchemy'yi.

3. BaRıŞ Well-Known Member

Evet daha sonra eksik yazılımı tamamlama sihirbazına girdim creative hakkında eksikleri buldu alchemy adında bi yazılımda aldı

4. EmRe Well-Known Member

Alttaki linke girip aşağıdaki seçim bölümünden işletim sisteminizi ve hemen altındaki bölümden de Application'u seçip SUBMIT düğmesine basın. Açılan sayfadaki her 3 yazılımı da indirip yükleyin.

http://support.creative.com/Download..._2_18_0011.exe

5. EmRe Well-Known Member

indirdiğiniz driver sadece kartınızı Windows'a tanıtır. İstediğiniz ayarları ayrıca yükleyeceğiniz yazılımlarla yaparsınız. İstediğiniz ayarları benim bilgisayarımda Realtek HD Audio Yöneticisi diye bir yazılım var, o yapıyor. 3 yazılımdan biri de muhtemelen sizin kartınız için olandır ;)

6. BaRıŞ Well-Known Member

saolun arkadaşlar yardımlarınız için, başka fikri olan varsa alabiliriz.
    Şimdi söyledikleriniz çerçevesinde uğraşayım biraz.

Sayfayı Paylaş