Whatsapp Bloke Olduysa

Konusu 'Akıllı Telefon Sorunları' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 4 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Whatsapp'ınız Bloke Olduysa Çözüm

Yeni numara alırsanız, numaranızı whatsapp üzerinden paylaşmamayı SMS, Facebook (Kişiye özel paylaşımla) Ya da arayıp arkadaşlarınızın sesini duyarak yapmanızı öneriyorum. Zaman zaman teknik destek aldığınız kurum, haklı olduğunuz halde sizin aleyhinize bir sonuca imza atabilir ve yıllardır kullandığınız ya da kullanacağınız numara bir anda Whatsapp’sız kalabilir. Günümüz iletişim teknolojilerinde çok aktif bir platform olan Whatsapp kullancıları için vazgeçilmez bir platform zira.

Masum bir şekilde numaranızı paylaşırken böyle bir “otomatik kriter”e takıldığınızı düşünüyorsanız. support@whatsapp.com adresine kısaca derdinizi anlatan bir mail atıyorsunuz. Türkçe dilinde yazma şansınız var ve benim farkettiğim kadarıyla sadece Türkçe dilinde yazılan e-postalara “Request Received” yani “İstek Alındı” diye bir otomatik geri dönüş yapılıyor.

Ne var ki yurtdışında özellikle Almanya’da yaşayanların paylaştığı bilgiye göre destek talebini İngilizce yazmak daha çabuk sonuç verebiliyor.

Whatsapp hatalı bir şekilde sizin hesabınızı bloke ettiğini düşünürse hesabınızı 1-4 gün içinde tekrar aktif ediyor ve bu işlemi yaparken ya da yaptıktan sonra size herhangi bir bilgi maili göndermiyor, Manuel olarak kontrol etmelisiniz gün aşırı.

Ancak gerçekten spam ya da tanıtım amaçlı iletiler gönderdiyseniz o telefon numarası ile artık Whatsapp hizmeti alamayacağınızı üzülerek söyleyebilirim.

Sayfayı Paylaş