Vodafone 945 Kullanıcıları Ana Konu

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve OrKuN tarafından 3 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Vodafone 945 Kullanıcılar Kulübü
    Vodafone 945 Kullanıcılarının Buluşma Noktası
    A'dan Z'ye Komple Vodafone 945Teknik Rehber
    Teknik destek, sorunlar, çözümler, kullanıcı yorumları, oyun ve program tavsiyeleri...

Not: Konu çeşitli sitelerden derlenerek hazırlanmıştır. Emeği geçen herkese teşekkürler.
    Konuda bahsi geçen tüm programları tek bir paket halinde sunuyorum ki sorun çıkmasın. Açıklamalar en altta mevcut.

Programlar - 4Shared

Programlar - Fileserve

Programlar - Netload

--------------------------------------------------------------------
    Herkese merhaba. Telefon yeni. Benim gibi çoğu kullanıcı hem bu telefonla hem de android sistemiyle yeni tanışıyor. Forumda bilgi çok ancak ufak bir derleme ve kısa bir rehber yaratabilirsem güzel ve kullanışlı olur diye düşündüm ve bir makale hazırladım. Anlatacaklarım benim de yeni öğrendiğim ve kendimi geliştirdiğim konula ve tamamını bu siteden paylaşımcı üyeler sayesinde öğrendim. O yüzden sizden ricam oku-kaç taktiği yerine birşeyleri öğrendikçe sıkıntı yaşayan insanlara hep beraber yardımcı olmaya devam edelim.

Telefonu ilk aldığımızda dikkat etmemiz gereken tabiki batarya. Herkesin aşağı yukarı bildiği gibi bu bataryalar her ne kadar Lion batarya da olsa ömrünü uzatmak bizim elimizde.
    Bunun için telefonu ilk aldığınızda ilk hevesle biraz kurcalayın ve bataryayı bitirin. Sonra kapalı bir şekilde 12-16 saat arası şarj edin. Daha sonra da genel olarak batarya bittiğinde şarja takmaya çalışın. Kapalı şarj etmek de bataryaya iyi gelen birşey ekleyelim. turkeyarena.net
    Şarj aletiyle ilgili bir tecrübemi paylaşmak istiyorum. Telefon micro-usb şarj aleti kullanıyor. Ben bir gün arkadaşımda kalıcaktım şarjsız kalmamak için Samsung marka bir şarj aleti aldım. Kendi şarj aletiyle 2 saatte falan %100 olurken Samsung şarj aletiyle 4 saatte falan %100 oluyor ve daha uzun gidiyor ömür olarak. Ek bilgidir.

Ekrandaki jelatini tepedeki fazlalığı keserek kullanmaya çalışın. Zira biricik telefonumuza uygun aksesuar bulmak zor. Camı da çizilmez bir cam olmadığı için camı çizip de canınızı sıkmayın.

Gelelim yazılım dünyasına. Telefonumuzu açtığımızda Android Bey karşılıyor bizi. Dokunuyoruz kendisine ve Google ürünü olduğundan Gmail hesabı istiyor. Bunun birçok amacı var ama içlerinden biri Market hesabıyla ilişki kurmak istemesi. Maalesef entegre Android Market yok cihazımızda. Ama siz yine de bir gmail hesabı ekleyin girişte.

Telefonu açtığınızda farkedeceksiniz ki gereksiz demolar ve yazılımlar mevcut. Hafıza gereksiz işgal altında ve uygulama marketimiz olmadığı gibi uygulamaları hafıza kartına da kuramıyoruz. Şimdi adım adım hepsini anlatmaya çalışacağım.

Uygulama kurmaya geçmeden önce Resmi Android Market dışındaki uygulamaları yükleyebilmek için Ayarlar/Uygulamalar/ menüsünden Bilinmeyen Kaynakları işaretleyin ve aynı yerde Geliştirme menüsüne giriniz ve USB Hata Ayıklamasını işaretleyiniz.

İndirdiğimiz apk uygulamarı dosya yöneticimiz olmadan göremeyiz ve dolayısı ile de kuramayız.Uygulama kurmak için bir dosya yöneticisine ihtiyacımız var. Ben telefonla gelen Dosya Yöneticisini kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım ama isteyenler için bir adet ekliyorum.

ASTRO File Manager

Uygulama yüklemek için "apk" uzantılı dosyayı bluetooth ya da USB bağlantısı yoluyla telefona kopyalayıp üzerine tıklamak yeterli.

Root

Android sistemlerinde, sistem ile ilgili işlem yapmak için Windows'da Administrator olarak bildiğim "root" kavramı var. Root yetkisi almadan öyle her istediğimizi yapamıyoruz. Bunun için de uygulamamız mevcut.

Z4Root

Bu uygulama ile geçici olarak Root yetkisini alıyoruz. Telefonunuz garanti dışı kalmaz. Geri alınabilir bir işlemdir.
    Root yetkisini almak için, uygulamayı telefona kurunuz. Daha sonra programı çalıştırınız. Karşınızdaki seçeneklerden Temporary Root seçeneğini seçiniz. 10-15 saniye bekleyiniz. Temporary Root Applied yazısı geldiğiniz artık Root yetkisi sizde. Telefonu baştan başlattığınızda Root yetkisi gider. Gerektiği yerde yeniden aynı işlemi uygularsınız.

Kalıcı Root

Arkadaşlar uzun zamandır ben de arıyordum bunun yöntemini ve sitemizin değerli üyelerinden "genesa" sayesinde çözüldü bu sorun. Linkteki dosyayı kurunuz ve Root yapınız. Telefonunuz kalıcı olarak Root yetkisini size verecektir. Böylece telefon her başladığında telefonu rootlamaya gerek kalmayacaktır. Kalıcı derken sanmayın ki geri dönülmez. Elbette eğer isterseniz unroot yapabilirsiniz.

Universal Androot v1.6.2 beta 5

Hafıza Kartına Uygulama Kurmak (Link2SD)
    Android 2.1 sürümünün özelliği yüzünden maalesef hafıza kartına normal yollarla uygulama kuramıyoruz. Telefon dahili hafızası da kısıtlı olduğundan bunu bir program yardımıyla yapıyoruz.

Link2SD
    Programı indirelim ama kurmayalım henüz. Öncelikle hafıza kartıyla ilgili ufak bir işlem yapmamız gerekiyor. Bunun için de alttaki programı indirip bilgisayara kurunuz.
    MiniTool Partition Wizard

Rapidshare'i açamayanlar için ; http://www.mediafire.com/?u1ciueavlihpfe5
    Telefonu USB ile bilgisayara bağlayınız. Sonra MiniTool programını çalışıtırınız. Karşınıza bilgisayarınızda o anda bağlı bulunan tüm taşınır taşınmaz diskleri göreceksiniz. Telefonunuz muhtemelen en alttakidir. Sağ tıklayınız ve Move/Resize deyiniz.

Karşınıza sayı doğrusu gibi birşey gelecek. Sağ taraftan tutunuz ve sola kaydırarak 1Gb kadar bir alan oluşturunuz sonra Ok diyerek çıkınız. Şimdi sizin telefonunuz ve altında Unallocated bir alan gözüküyor. Unallocated alanına sağ tıklayınız ve Create deyiniz. File System "ext2" yapınız ve Logical yazan yeri "Primary" yapınız. Ok diyerek çıkınız ve sol üst köşedeki Apply yazısına basınız. Bir süre bekleyiniz. İşlem bitince uyarı gelecektir Başarıyla Tamamlandı diye. Şimdi telefonumuza dönüyoruz ve Link2SD programını kuruyoruz. Aklınızda bulunsun bu programı her zaman Root yetkisi sizdeyken çalıştırınız. Programı ilk açtığınızda sizden EXT2 alanını seçmenizi ve baştan başlatmanızı ister. Programın verdiği uyarıları okuyunuz. Bir kaç kere telefonu baştan başlatmanızı isteyebilir. Unutmayın her baştan başlattığında öncelikle Z4Root programı ile Root yetkisini alıp öyle giriniz programa. Programın mantığı şu. Telefona kurduğunuz uygulamaların dosyalarının büyük bölümünü hafıza kartına taşıyor ve telefon hafızasından bir link oluşturuyor o programa. Böylelikle uygulamaları sorunsuz kullanırken telefonu da işgal etmiş olmuyoruz. İstersek uygulamayı telefona geri taşımak da mümkün. Bunun için linkli uygulamaya gelip Link Kaldır dememiz yeterli. Eğer telefon Rootlu iken bir program silerseniz Link2SD otomatik olarak arama yapıp taşınan parçaları da siliyor. Ama isterseniz link kaldır seçeneği ile uygulamayı telefona geri taşıyıp öyle silme işlemi yapabilirsiniz. Kullanmak çok kolay. Dikkat etmeniz gereken sistem dosyalarını taşımamaya özen gösterin. Programı açın. Uygulamalar karşınızda. İstediğinize tıklayın ve Create Link deyin. Link oluşturduğunuz her programın önce ikonu kaybolur. Telefonu baştan başlattığınızda link geri gelir. Sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Market Entegrasyon, Root Explorer, SystemApp Remover ve Gereksiz Herşeyi Silmek
    Farkettiğiniz gibi telefonda gerekli gereksiz çok şey yüklü. Bunlardan kurtulmak mümkün. Bunun için ekteki dosyayı indiriniz ve telefonunuza kurunuz.

SystemApp Remover
    Bu program bize hem Regular yani sistemden bağımsız, hem de System yani sistem uygulamalarını gösteriyor ve silme imkanı tanıyor. Size tavsiyem her istediğinizi siliniz ancak temel sistem dosyalarından ve Google Uygulamalarından uzak durunuz. Bunları silmek sorun yaratıyor. Onun dışında tüm demo oyunları beğenmediğiniz uygulamaları siliniz. Ben Google ve "com" ile başlayan uygulamalar ve Launcher uygulaması hariç çoğu şeyi sildim. Eğer sildiğiniz herhangi bir dosya yüzünden sıkıntı yaşarsanız tüm orjinal uygulamalar bu linkte mevcut.
    Orjinal Uygulamalar

Sistem dosyalarına bir başka uygulama ile daha müdahale edebiliyoruz. Bunun için ekteki dosyayı indirin ve kurun.

Root Explorer
    Bu program bir Dosya Gezgini. Ama gezemediği yer yok. Root yetkisi istediği için herşeyi yapabiliyor. Şimdi bu program ile Orjinal Android Marketi kuracağız. Ekteki dosyaları indiriniz ve telefona kopyalayınız.

Market

[​IMG] com.android.vending.apk (Boyut: 2.01 MB / İndirilme: 811)

MarketUpdater

[​IMG] com.android.vending.updater.apk (Boyut: 10.31 KB / İndirilme: 516)

İşlemlere başlamadan önce telefonunuzda geçerli bir Gmail hesabının tanımlı olduğundan ve senkronizasyonun açık olduğundan emin olunuz.
    Daha sonra Root yetkisi aldığımız telefonumuzdan Root Explorer açıyoruz. SdCard'a girip market dosyalarını tek tek kopyala yapıştır yöntemiyle System/App klasörüne alıyoruz. Sonra yine tek tek bu dosyaların üzerine uzun basarak Permission kısmına basıyoruz. Burada dosya izin ayarları var. İzinleri aşağıdaki gibi yapıyoruz.
    User - Read-Write
    Group - Read
    Other - Read
    Sonra telefonu baştan başlatıyoruz. Market kurulu ve sorunsuz çalışıyor.
    Eğer olurda sorun yaşarsanız yapılabilecek iki şey var.

1. Geçerli Gmail hesabınız ile bilgisayardan market.android.com adresine giriniz bir kerelik. O kadar. Sonra telefonunuza dönünüz. Telefonunuzun hafıza kartına geliniz. "com.android.vending.apk" dosyasına basınız ve kurulum yapınız. Daha sonra telefonu baştan başlatınız. Telefon açılınca Market kurulu olacak. Markete giriniz ve herhangi birşey indirmeyi deneyiniz. İndirma başlarsa sorun yok güle güle kullanınız. Eğer indirme işlemi başlamazsa ikinci adıma geçiniz.
    2. Bu adımda tüm ayarlarınız ve bilgileriniz silinir. Bu adımdan önce Yedek almanız önerilir. Telefonumuzu Recovery Modda açıyoruz. Wipe Cache ve Wipe Data/Factory Settings seçiyoruz tek tek. Sonra Reboot Now diyerek telefonu baştan başlatıyoruz. Telefon açılınca Ayarlar / Gizlilik / Fabrika Verilerine Sıfırlar seçeneği ile fabrika ayarlarına dönüyoruz. Telefon açılınca Gmail hesabımızı giriyoruz ve artık çalışır bir Marketimiz var. Hemen indirmelere başlıyoruz.

Root Explorer ile system/app klasöründen silme yöntemiyle de Sistem Uygulamalarını silebilirsiniz. Sildiğiniz ya da eklediğiniz apk dosyaları telefon baştan başlayınca kurulur ya da kaldırılır.

Orjinal Android Market'e en iyi alternatif ekteki marketi kullanabilirsiniz. Zaman zaman yavaşlama ve uygulama göstermeme sorunu olsa da ücretli ücretsiz bütün uygulamaları bedava indirmenize olanak sağlayan çok başarılı bir uygulama.

Applanet
    Uygulamayı yükleyiniz ve açınız. Kendisini update edecektir ve otomatik olarak kuracaktır.

WIFI Ayarları
    Wifi kullanmayı herkes biliyor ancak telefon default olarak uykuya geçince kablosuz bağlantıyı kapatıyor. Bunu engellemek için;
    Ayarlar/Kablosuz Özelliği ve Ağlar/Kablosuz Ayarları giriyoruz. Menü tuşuna basıp Gelişmiş menüsünü açıyoruz. Burada Kablosuz Uyku Politikasını istediğimiz gibi ayarlıyoruz.

945 Turkcell/Avea Hat ile Kullanmak
    Benim gibi isterseniz telefonunuzu Turkcell Hattınız ile kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Turkcell Internet ayarlarını ve MMS ayarlarını almak. Dileyen Avea Hattı ile de kullanabilir.

Mesaj Titreşimi Az Diyenler
    Telefonda titreşim sıkıntı gerçekten. Çağrı ve özellikle mesaj titreşimi çok az ve duyuları uyarmıyor maalesef. Ama buna çözüm kolay.

Smart Vibrator
    Programı kurun, açtığınız anda karşınızda New SMS Pattern yazısı var basın ve istediğiniz tip titremeyi ayarlayın.
    Sadece mesaj için değil aramalar için de istediğiniz tip titreşimi ayarlayabilirsiniz.

Klavye Değiştirmek
    Telefonda üç klavye yüklü geliyor. Android Klavye, TouchPal ve XT9. Ben XT9 kullanıyorum parmaklarıma daha uygun ama diğerlerini de denemek istiyorsanız, Yazı yazılan herhangi bir yere uzun süreyle bastığınızda çıkan menüden Giriş Yöntemini seçiniz ve istediğiniz klavyeyi kullanınız.

Recovery Mod ve Backup
    Her ne kadar ilk yapmak gerekse de sona bıraktım. Biraz daha gıcık denebilecek bir işlem. Telefonu ilk aldığınızda herhangi bir sorun yaşamaya karşın yedek almak bence önemli. Telefonu her zaman ama her zaman çalışır bir Recovery Mod ile kullanmak da çok önemli. Recovery Mod için aşağıdaki linke basarsanız sorunsuz bir şekilde kurtarma konsoluna sahip olursunuz.

http://www.turkeyarena.net/turkeyarena/android/50511-adim-adim-recovery-mod-anlatim.html

Yedek almak için ise, telefonu Recovery Modda açınız ve karşınıza gelen menüden Backup&Restore seçeneğini ses tuşları ve kamera tuşu yardımıyla seçiniz. Backup'a basınız. İşlem biraz sürer. Bittikten sonra Reboot Now diyerek telefonu baştan başlatınız. Artık bir yedek dosyanız var. Nerede diyecek olursanız; sdcard/clockworkmod/backup klasörü içerisinde. Bu dosyayı adını değiştirmemek kaydıyla istediğiniz yerde gerekirse bilgisayarda saklayınız. Bir sorun yaşadığınız takdirte aynı şekilde Recovery Mod'a girerek Backup&Restore seçeneğinden bu sefer Restore'u seçip sonra yedek dosyasını seçerek telefonunuzu çalışır hale geri getirebilirsiniz. Yedek dosyanızı seçtiğiniz çok sayıda No ve tek bir Yes seçeneği olan bir soru gelir karşınıza. YES diyerek romu kurunuz ve işlem bitince telefonu baştan başlatınız.

Interneti Tamamen Kapatmak
    Bunun bir SmartPhone olduğunu düşünürsek ve her ne kadar bu telefonla beraber bir internet paketi almanızı öneriyor da olsam, istemeyenler olabilir. O yüzden ekteki program ile tüm data paylaşımını durdurabilirsiniz.

Root Manager

[​IMG] Root Manager_v2.0.1.apk (Boyut: 44.16 KB / İndirilme: 191)

Programı kurduktan sonra açınız. Data Connection Options seçeneğine basınız ve Disable Data Connection seçiniz. Tüm data transferi kapatılır. Açmak için aynı yerden Enable seçebilirsiniz. Bu işlem de Root gerektirir.

Arkadaşlar elimden geldiğince anlatmaya çalıştım herşeyi. Sizlerin de yorumlarıyla ve eleştirileriyle güncellemem gereken, eklemem gereken şeyler olacaktır elbet. Sürekli güncel tutmaya çalışacağım konuyu.
    Tüm anlattıklarımı deneyerek tekrar üzerinden geçerek kendim de uygulamadım öyle anlattım ve tüm bunları bu sitede, özverili arkadaşlar sayesinde öğrendim. O yüzden tüm paylaşımcı üyelere teşekkür ederim. Siz de lütfen yardımcı olmaya, paylaşmaya üşenmeyiniz. Unutmayın biz de buradan öğrendik ve bizim gibi öğrenmeye çalışanlar her zaman olacaktır.

Program Açıklamaları

Apn Ayarlayıcı_v1.0 - Internet ve MMS ayarlarını otomatik olarak alır. Tüm operatörler için çalışır.
    AppControl_v1.4.15 - Telefona yüklü olan uygulamaları gösterir gerekirse tek tuşla tüm yüklü uygulamaların yedeğini alır.
    Applanet_v2.8.0.3 - Orjinal market için en iyi alternatif. Tüm uygulamalar ücretsiz.
    ASTRO Pro_v1.0.1 - Mevcut yüklü olan Astro uygulamasını PRO yapmak için kullanılır. Önce alttakini yükleyip sonra bunu çalıştırın.
    ASTRO_v2.5.2 - Alternatif bir dosya yöneticisi. Oldukça kullanışlı.
    CacheMate_v2.6.7 - Telefonun cache belleğini temizler. Root gerektirir.
    Facebook_v1.5.2 - Orjinal Facebook uygulaması.
    Link2SD v1.5.5 - Uygulamaları hafıza kartına taşımak için kullanılan program.
    Minitool - Link2SD açıklamasında mevcut kullanımı. Bilgisayar içindir.
    MSN Talk Pro_v2.40.2 - Bana göre en kullanışlı MSN uygulaması.
    ntvmsnbc Mobil_v3.1.1.1 - Ntvmsnbc'nin orjinal uygulaması.
    Quickoffice_v3.3.102 - AM - Tüm office ve pdf dosyalarını açmaya ve üzerinde oynama yapmaya yarayan uygulama.
    Root Explorer_v2.14.2 - Telefonun dahili ana dizinlerini ulaşmamızı sağlar. Root gerektirir.
    Smart Keyboard Pro_v3.15.0 - Alternatif bir klavye.
    Smart Vibrator_v3.6.8 - Çağrı ve SMS için tamamen kendi yapımınız titreşimler kullanmanızı sağlar.
    SMS Backup & Restore_v3.9.1 - SMS yedekleme ve geri yükleme uygulaması.
    SoundHound_v2.4.2 - Herhangi bir şarkıyı bu programa dinletin, size adını sanını albüm kapağını göstersin.
    SystemApp Remover_v4.14 - Sistem uygulamalarını kaldırmaya yarar. Root gerektirir.
    TeamViewer_v6.0.140 - Bildiğimiz teamviewer. Bilgisayara bağlanmak için güzel.
    Titanium Backup PRO_v1.0 - Önce alttakini yükleyiniz sonra bunu çalıştırınız.
    Titanium Backup_v3.7.4.1 - Telefonda ne var ne yok yedeklemenize yarayan bir uygulama.
    Vignette (new version)_v2011.03.16.1 - Default kamera uygulamasına alternatif. Güzel ve kullanışlı. Fotoğraf kalitesi daha iyi sanki.
    WhatsApp_v2.6.2604 - IPhone, Blackberry, Nokia ve tüm Android kullanan arkadaşlarınızla internet üzerinden sınırsız mesajlaşmaya yarar.
    YouTube_v1.6.20 - Orjinal Youtube uygulaması.
    z4root_v1.3.1 - Root yetkisine sahip olmak için gerekli program.

2. EmRe Well-Known Member

Arkadaşlar vodafone 945 htc'nin hangi modeli bilen var mı arkadaşlar ? Kimi konularda HTC nin modelleri yazıyor

3. BaRıŞ Well-Known Member

Vodafone 945, ZTE firmasının JOE modelidir. Yani htc ile hiçbir alakası yok.

4. EmRe Well-Known Member

iNTERNET AYARI =Şifre: wap

[​IMG][​IMG]

MMS AYARI =Şifre: mms

[​IMG][​IMG]

-TÜM iŞLEMLERi YAPTIKTAN SONRA MENÜDEN KAYDET SEÇENEĞİ iLE AYARLARINIZI KAYDEDİP TELEFONUNUZU YENİDEN BAŞLATIN.

-BU AYARLARI KULLANABiLMEK (3G DOLAŞIMDA OLMASI) iÇiN AŞAĞIDAKi İŞLEMLERİ DE YAPMANIZ GEREKMEKTEDiR.
    -Veri Dolaşımı Etkin Açık
    -AğModu = Otomatik GSM/WCDMA Seçili
    -Yalnızca 2G ağlarını kullan kapalı

Not: Yapılan işlemlerde 3G bağlantısı ile ücretlendirilebilirsiniz. Sorumluluk size ait olup herhangi bir mesuliyet kabul edilmez.

5. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaşlar öncelikle ilk olarak APN ayarını aşağıdaki gibi yapmamız gerekiyor. Bunun için de “Settings-> Wireless Controls -> Mobile networks -> Access Point Names” menüsünden aşağıdaki tanımı yapmamız yeterli:

Name : Turkcell Internet
    APN : internet
    APN type : default

APN type’ı default olarak değiştirmemiz önemli.

MMS Ayarları

Internet APN’ini değiştirdikten sonra yapmamız gereken ise bir tane de MMS için APN tanımı yapmak. Bunun için de “Settings-> Wireless Controls -> Mobile networks -> Access Point Names” menüsünden aşağıdaki tanımı yapmamız yeterli:

Name : Turkcell MMS
    APN : mms
    MMCS : http://mms.turkcell.com.tr/servlets/mms
    MMS Proxy : 212.252.169.217
    MMS Port : 8080
    APN type : mms

Internet ve MMS ayarlarını yaptıktan sonra da APN menüsünde aşağıdaki gibi tanım da gözükmeli:

İnternet ve mms ayarları:

Turkcell ve Avea için

APN NAME : TURKCELL - AVEA

Vodafone için

name :vodafone mms
    APN : mms
    MMCS : http://217.31.233.18:6001/MM1servlet (Büyük- küçük harf duyarlı)
    MMS Proxy : 217.031.233.018
    MMS Port : 9401
    APN type : mms

Name : vodafone Internet
    APN type : default

6. EmRe Well-Known Member

7. OrKuN Well-Known Member

Arkadaşlar v945 telefonumda yukledigim uygulamalar sadece wifi de çalışıyor. 3g ile çalışmıyor. Ornek verecek olursak spb tv kuruyorum sadece wifi de izleyebiliyorum ebuddy ile hesabıma sadece wifi ile baglanabiliyorum normal internetle baglanamiyorum. Nerdeyse tum programlarda böyle oluyor. Bu sorunun çözümünü hakkinda yardimci olrsaniz sevinirim.

8. BaRıŞ Well-Known Member

Apn ayarlarini degistir vodafone internet i sec muhtemelen daha once ayarlamamisindir.

9. OrKuN Well-Known Member

çok teşekkürler sorun çözüldü altay

10. EmRe Well-Known Member

Telefonumu İlk Başta Aldığım Hale Getirmek İstiyordum tum ayarlarıyla uygulamalariyla, tesekkurler Murathan tpx

11. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaşlar v945 ile gün ışıgında cektiğim fotoğraflarda kırmızı tonu'nu cok vurguluyor sızlerden rıcam eger aynı sorun sizlerdede varsa lutfen yorum yapsın eger sorun benım telefondaysa servise göndermeyi düşünüyorum.

12. BaRıŞ Well-Known Member

beyaz dengesi: otomatik
    anti bantlma :60 hz
    renk ekekti: yok
    depo konumu: açık
    ISO seç : otomatik
    resim kalitesi:çok iyi
    odak tarzı: otomatik
    keskinlik:0
    kontrast:2
    doygunluk:0
    Bende kamera ayarları bu şekilde gayette güzel çekiyor umarım işine yarar.

Ayrıca vignette diye bir program kullanıyorum işine yarar belki applanette mevcut normal kamerasından daha iyi çekiyor ve bir çok ayar da mevcut

13. CAN Well-Known Member

Vodafone 945 telefona oyun yüklemek istiyorum fakat bir türlü telefona uyumlu oyun bulamıyorum. Şu ana kadar Fifa 2010,Angry Birds,Nfs Shift oyunları çalıştı. Telefonuma uygun başka oyunlar söyleyebilirseniz sevinirim .

14. BaRıŞ Well-Known Member

androidin kendi marketini kurun hepside uyumludur ordakilerin sorun çıkmaz ;)

Sayfayı Paylaş