Venüstüs Cichlid-Nimbochromis venustus, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 22 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Venüstüs Cichlid
    Bilimsel Adı: Nimbochromis venustus
    Dağıtım: Afrika/Malawi
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Agresif-Aşırı Bölgeci
    PH: 7.2-8.8
    Sıcaklık: 25C - 27C
    Su Sertliği: 10-18 d
    Zorluk Seviyesi: 2
    En Az Akvaryum Hacmi: 350 lt
    Maksimum Boy: 25 cm
    Cinsiyet: Olgun erkekler, dişilerden daha renkli ve parlaktır. turkeyarena.net
    Bakım: Sebze ve protein içerikli granül yemler ve diğer hazır gıdalarla beslenmelidir.Kaya dekorları ve mağaralardla oluşturulan büyük bir akvaryumda bakılmalıdır.Çok agresif bir balıktır.Kumla oynamayı sever.Alt tabanda daha kalın kumlar tercih edilmelidir.Nitrata karşı çok hassastır.Ph iyi ayarlanmalı ve bir miktar cichlid tuzu akvaryuma eklenmelidir.
    Akvaryumunuzda küçük balık bulundurmamaya özen gösteriniz.
    Üretim: Bir erkek için, 3 dişi önerilir.Üretim tankında sıcaklık 28 dereceden az olmamalıdır.PH 8.0 olmalıdır.Nitrat mutlaka 0 olmalıdır.Canlı yemlerle üretim teşvik edilebilir.Yumurtalar Ağızda kuluçka yöntemi ile 10 gün içinde olgunlaşır.3 haftalık kuluçka dönemi vardır.Yavrular, ilk 10 gün taze gıda ve artemia ile beslenebilir.Ağızda kuluçka döneminde, erkek ve diğer dişiler tanktan çıkarılmalıdır.

Sayfayı Paylaş