Vazifeyle İlgili Özlü Sözler

Konusu 'En Güzel Sözler' forumundadır ve Aylinn tarafından 22 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Aylinn Well-Known Member

Vazife görev üzerine söylenmiş özlü sözler

Görev duygusu, en büyük terbiyeci güçtür.

Albert Schweitzer

Görevin öğretilmesinden çok, sevdirilmesi gerekir.

Alexandre Vinet

Vazife; büyük şey yapmak değil, ne kadar küçük olursa olsun gerekeni yapmaktır.

Alexis Carrel

Şerefle bitirilmesi gereken en ağır vazife, hayattır.

Alexis de Tocqueville

Yüklendiğimiz vazife ne kadar zahmetli olursa, ruhumuzu o nisbette eğitir ve yüceltir.

Andre Gide

Görev, inanç olmadan yapılmaz.

Beniamin Disraeli

Eğer insanlar görevlerini kaybetmek korkusu içinde iseler, yapmayacakları şey yoktur.

Confucius

Gücünü aşan rolü üzerine alırsan; bu rolü iyi oynayamadığın gibi, yapabileceğin bir rolü de bırakmış olursun.

Epictetos

Yerine getirilmiş bir görevin mutluluğu, diğer bir görevi yapabilme gücü yaratır.

George Eliot

Uyudum ve rüyamda hayatın mutluluk olduğunu gördüm, uyandım ve gördüm ki hayat görevdir, çalıştım ve anladım ki görev mutluluktur.

H. Selye

Eğer terbiyeciler, çocuklara vazifenin bir neşe vasıtası olduğunu öğretselerdi, dünya cennet olurdu.

Lord Aubery

Görevini tam yerine getirmemiş olanın vicdan yarasına, ne mazeretin çaresi, ne ilacın şifası çare getirmez.

Mevlana

Vazife ile hak, anneleri hürriyet olan iki kardeştir, onlar aynı günde doğar, büyür, olgunlaşır ve kaybolurlar.

Norman Cousins

Vazife çok kere, insanın başkalarından beklediğidir.

Oscar Wilde

Hangi iş olursa olsun, o işi en güzel şekilde ve bütün gücünle yap sözü, görev bilincimizin bir ilkesi olmalıdır. Üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getiren kimse, hangi konumda olursa olsun ilerliyor demektir.

Samuel Smiles

Görev, insanlara enerji veren güç, her fırsatta yapmaya çalıştıkları ümit dolu ve yararlı işlerden duydukları hazdır.

Samuel Smiles

Şurası bir gerçektir ki insan bir görev üstlenmedikçe, hayatın değerini tam olarak anlayamaz.

Samuel Smiles

İster başarılı, ister başarısız olsunlar, zafer kazanmış veya yenilmiş olsunlar; her sınıfa dahil insanlar, üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerinde mutlu olurlar.

Socrates

Hayatta mutluluk arzusu duymadığımız zaman, bütün benliğimizi görevimize verecek olursak, mutluluk kendiliğinden bizi kuşatacaktır.

Wilhelm Humboldt

Görev, içinde bulunduğumuz zamanın, bizden istediği şeydir.

Wolfgang Van Goethe

Sayfayı Paylaş