Uzman Arkadaşlar Baksın Lütfen Pc Çalışmıyor

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Selam arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var,
    yanlışlıkla msconfig den başlangıc ögelerini işaretleme dedim msn falan engellemek için saçma saçma virüslerle baslıyordu bilgisayar. Daha sonra explorer.exe gelmedi. Tam o sırada görev yöneticide çalışırken -inat değilmi- görev yöneticisi devre dışı kaldı ne yapıcam.

Güvenli moddan gireceğim tam aşağıda bir dosya adı çıkıyo iptal etmek için ESC ye basın diyor, o yazı çıktıktan 5 saniye sonra reset atıyor bilgisayar.

Format atamam servise götüremem dosyalarımı kurtarmam lazım recovery demeyin en son recovery porgramına güvendigimde beni 350 TL zararla çıkardı ..
    Bilgisayar masaüstünde kalıyor hiçbirşey yapamıyorum, bir tek mouse ve wallpaper var. Güvenli modu naptım ettim yaptım fakat ondada explorer.exe açılmadı yine aynı değişen birşey olmadı.

Windoows xp cd sini tak onar dedim bir süre bekledi sonra reset attı yine aynı değişen bişey olmadı. Format atamıyorum C sürücüsünü yada D sürücüsünü seçiyorum system error diyor reset atıyor..

2. EmRe Well-Known Member

Dosyalarınızı alabilmek için Windows CD'si ile format atıyormuş gibi yapıp sistemi onarın.

3. EmRe Well-Known Member

Bilgisayarı olan bir arkadaşınız vardır muhakkak, HDD yi sökün arkadaşınızın bilgisayarında ikincil yani extra harddisk olarak takın içindeki doylaranızın full yedeğini alın arakadaşınızın harddiskine.
    Daha sonra sizin harddiski chkdsk ile kontrol edin ve formatlayın, sonra kendi kasanıza takıp işletim sisteminizi tekrar kurun, arkadaşınızdan yedekleride aldınızmıydı hiçbi sorununu kalmaz, sadece biraz uğraşmış olacaksınız ;)

Sayfayı Paylaş