Ünal Aysal Bu Daha Başlangıç

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 9 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Sarı kırmızılı kulüp başkanı Ünal Aysal, “Bu galibiyete aldanmamak ve bununla yetinmemek lazım. Bu bir başlangıç. Kendimize koyduğumuz çıtayı, hedefi muhakkak yakalayacağız” dedi.

GALATASARAY’da Fenerbahçe bayramı devam ediyor. Cimbom, ezeli rakibini 1391 gün sonra yenip, 639 gün sonra liderlik koltuğuna oturunca Başkan Ünal Aysal’ın keyfi de dört köşe oldu. Derbi sonrası hislerini Hürriyet’e açıklayan Başkan, “Bu daha başlangıç” dedi, taraftara bir mesaj gönderdi.

Ünal Aysal şunları söyledi: “Bazı şeyler yavaş yavaş olur. Artık Galatasaray hakkında iyi şeyler yazacaksınız. Umarım herkes Galatasaray’ı beğenmiştir. Her şey yavaş yavaş oturmaya başladı. Zaten bir müddetten beri artan bir histi.

Galatasaray ruhunu anlattım
    BEN de üzerime düşen görevi yapıp Florya’da onlarla birlikte yemek yedim, oturdum. Yüreklendirecek bir konuşma yaptım. Bundan sonraki maçlarda da G.Saray’da aile ortamı devam edecek. Galatasaray, yönetimi ve oyuncuları ile tam bir aile havası içinde. Takımın G.Saray ruhunu sahaya yansıtması için elimizden geleni yapacağız.

Benim Florya’ya gitmemin sebebi, yönetim olarak da, onlara her türlü desteği verdiğimizi ve bu ailenin birer ferdi olduklarını anlatabilmekti.

Hepsi tecrübeli oyuncular, ancak tecrübelerinin yanı sıra kalpleri ve beyinlerini beraber koordine ederek sahaya çıkmalarını istedim. Galatasaray ruhunu hatırlattım, G.Saray’ın ne olduğunu tekrar onlara anlattım. Kısa bir konuşma oldu. Ve sonra da ayrıldım zaten. Neticede onlar da sahada bana cevaplarını güzel bir şekilde verdiler.

Bu görevi yüklenmezdim
    BANA kalırsa Fatih Terim ve ekibi takımı iyi hazırlamış. Fatih Hoca işini bilen bir teknik direktör. Zaten maçta da bu farkını ortaya koydu. Bu galibiyete aldanmamak ve bununla yetinmemek lazım. Bu bir başlangıç. Ufak tefek düşüşlerimiz ve başarısızlık olabilir. Neticede kendimize koyduğumuz çıtayı hedefi muhakkak yakalayacağız. Bunu seçim nutuğu olarak söylemiyorum. Buna inandığım için söylüyorum. Buna inanmasam böyle bir görevi yüklenmezdim. Benim kendime verdiğim misyon, G.Saray’ı dışarıya kişilikli olarak taşımak.”

Sayfayı Paylaş