Tyrannochromis Macrostoma, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Bilimsel Adı: Tyrannochromis Macrostoma
    Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Yarı Agresif
    PH: 8.0-9.0
    Sıcaklık: 22C - 26C
    Su Sertliği: Orta-Sert
    Zorluk Seviyesi: 2
    En Az Akvaryum Hacmi: 250 lt
    Maksimum Boy: 30 cm
    Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha çabuk gelişme gösterir.
    Bakım: Bakımı için en az 400 litrelik akvaryum gerekir.Kendisinden küçük balıklarla birlikte bakılmamalıdır.Macrostoma iyi bir avcıdır.Kendisinden küçük balıklar gıda olmaktan kurtulamazlar.Akvaryum bol kayalık olarak dekore edilmeli, taban kumlu ve balığın yüzebileceği geniş alanlar bırakılmalıdır. turkeyarena.net
    Büyük hacimli canlı yemlerle besleme yapılmalıdır.
    Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Erkek, yumurtlama sitesi için kum kazar.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.Yaklaşık 150 yumurta ortaya çıkar.Yine de yumurta ve dişilerin sağlığı için, anne balık kuluçka döneminde, başka bir akvaryuma alınmalıdır.Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş