Twitter'da Sabri Geyikleri

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve Balako tarafından 8 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. Balako Well-Known Member

Sakatlığı sonrası 11’deki yerine dönen milli oyuncu G.Saray’ın yediği iki golün kahramanıydı. İkinci yarıda soyunma odasında kalıp, Cimbom galibiyet serisini sürdürünce hakkında yorum patlaması yaşandı.

GALATASARAY, Samsun’dan 4-2’lik galibiyet ve üç puanla dönerken maçın adamı hiç kuşkusuz Sabri Sarıoğlu’ydu. Sakatlığı sonrası 7 maç sonra Eboue’nin yokluğunda formasına kavuşan ve ilk 11’de sarı kırmızılı takımın başında sahaya kaptan çıkan tecrübeli oyuncu oyunda kaldığı 45 dakikada saç baş yoldurttu.
    Galatasaray’ın yediği iki golün kahramanı olan Sabri, ikinci yarıda soyunma odasında kalınca takımı adına rüzgarı tersine çevirdi. Galatasaray, Sabri’siz çıktığı ikinci yarıda Samsunspor kalesini abluka altına aldı ve muhteşem bir geri dönüşle 4-2’lik zafere imza atarak üst üste 8. galibiyetine ulaştı. Ve Sabri’siz Galatasaray, seriyi sürdürdü.

İlk defa 55 numaralı formanın hakkını verdi!

Maç sonrası ise sosyal medyada gecenin adamı Sabri Sarıoğlu’ydu. Özellikle twitter’da ve internette milli oyuncuyla ilgili ilginç yorumlar ve geyikler yapıldı. Aralarında ünlülerin de olduğu yorumlardan bazıları şöyle:
    - Ahmet Hakan: Fatih Terim’in, Sabri takıntısı bittiği gün bu takım uçar.
    - Şahan Gökbakar: Sabri is back. +Sabri = -2 ise -Sabri = ? Denkleminde soru isaretini bulunuz.
    - Nihat Doğan: Yine bir Sabri klasiği, muhteşem bir asist ve maalesef Samsun 2 oldu.
    - Sabri’yi ayakkabı boyasıyla siyahi yapıp, Eboue’nin yerine Afrika Kupası’na gönderseydik.
    - Sabri seni Arkeoloji Müzesi’ne bağışlayıp, yılda bir ziyaretine gelmek istiyorum.
    - Sabri Sarıoğlu, 26 Temmuz 1984’te modern futbola tepki olarak doğdu.
    - Sabri milletvekili olsaydı, her sözü meclisten dışarı olurdu.
    - Sabri ilk defa bir maçta 55 numaralı formasının hakkını verdi.
    - Top Sabri’nin sanırım. Mecburiyet olmasa neden oynatsınlar ki bu adamı.
    - Sabri’yi eleştireyelim, uzun zamandır sakat ve fizik olarak yüzde 20’lerde. Terim’in tercihi hatalı.
    - İçimizdeki futbol sevgisinin “dışa vurumu” Sabri.
    - Sabri, Barcelona’da oynasaydı iki senede herkes kahrından alkolik olurdu.
    - Galatasaray Sabri’yle kuzu, Sabri’siz aslan.

Sabri’yi oynatıp hata yaptım

Fatih Terim, milli oyuncuyu sahaya sürerek hata yaptığını söyledi.

GALATASARAY Teknik Direktörü Fatih Terim, Samsunspor karşılaşmasında oynadığı futbolla eleştiri oklarından fazlasıyla nasibini alan Sabri Sarıoğlu’yla ilgili, “Onu oynatmakla hata yaptım” dedi. Oyuncusuna sahip çıkan deneyimli teknik adam, “Sabri 10 gündür dönme sinyalleri veriyordu. Sabri ne kadar olsa milli takım futbolcusu. Sabri’nin sakat ayağıyla ilgili problemi olmadı ama burada Sabri ile ilgili hatayı ben yaptım. Onun bir hatası yok” diye konuştu.

Sayfayı Paylaş