Twitter Şifre Nasıl Değiştirilir

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 24 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. EjjeNNa Administrator

Twitter Şifre Değiştirme İşlemleri Adım Adım Anlatım

Twitter'da Güvenlik sebebiyle şifrenizi değiştirme ihtiyacınız doğdu ve değiştirmeniz gerekiyor. yapmanız gerekenleri twitter hesabınızın ayarlar sekmesinden şifre bölümüne girmeniz gerekiyor.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra; sağ üstteki ayarlar simgesine tıklıyoruz ve alttan ayarlara giriyoruz. Sonra sağ tarafdan yani sağ menüden şifre butonuna tıklıyoruz ve karşımıza çıkan ekranda ilk olarak şuanda kullandığınız şifreyi yazıyorsunuz sonrada alta yeni istediğiniz şifreyi yazıyorsunuz ve alttaki değişiklikleri kaydet yerine tıklıyoruz ve şifreniz kaydoluyor.

Twitter şifrenizi unuttuysanız çok kısa sürede yenisini oluşturabilirsiniz.

Twitter sayfasına girmeye çalıştığınızda giriş hata sayfası çıkacaktır. Çıkan sayfadaki Şifreni mi unuttun? linkine tıklamalısınız. Daha sonra beliren sayfadaki alana Twitter hesabınızın ait olduğu kullanıcı adınızı veya e-mail adresinizi yazın. Ardından gönder butonuna tıklayın. Sıradaki aşama E-mail adresinize mail gelip gelmediğini kontrol etmeniz olacaktır. E-mail hesabınızda Twitter’dan gelen şifre sıfırlama mailindeki linke tıklayın.

Açılan sayfadaki "Yeni şifre" ve "Yeni şifre onay" alanlarını doldurup değiştir düğmesine tıklayın. Şifreniz yenilendi ve artık Twitter'da kaldığınız yerden tekrar devam edebilirsiniz.

Son düzenleme: 24 Şubat 2015

Sayfayı Paylaş