Twitter Duvar Yazıları

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 16 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. EjjeNNa Administrator

Twitter Yeni Duvar Yazıları

Aşk, imkansız birçok şeyi mümkün kılar. (Goethe)

Aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunma.

Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracakları yerde, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. (Newton)

Ayni dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. (Mevlana)

Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyiliklerdir. (HZ.MUHAMMED (s.a.v))

Bir şiir yaz bana içinde alabildiğince mutluluk olsun ayın gölgesinde unutulan sevgi tohumlarıyla yeşere dursun veya bir şarkı söyle özlemimdeki sevgiliyi anlatsın yağan yağmurlarla ıslanan bedenimi parlayan gözleriyle kurulasın.

Bulutlara yükledim özlemimi; şimşeklerle çaktırdım sevgimi; Yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla; küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldilermi?

Ben asla ağlamam deyip her gece yatağa yattığında aklına o gelip gözünden iki damla yaş süzülüyorsa eğer utançla işte o zaman aşıksın demektir..

Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım. (Necip Fazıl Kısakürek)

Dünyada başarı kazanmanın iki yolu vardır: Ya kendi aklından faydalanmak, yahut da başkalarının akılsızlığından faydalanmaktır. (La Bruyere)

Dünya güzeldir, ama bir şairin gözüyle daha da güzel olur. (Goethe)

Düşmanlarınızı affedin bu bir büyüklüktür. Ama onları unutmak büyük bir aptallıktır. (J.f kennedy)

Eğer onun için herşeyi göze alıyorsan, onu her an düşünüyorsan,onun için ağlıyorsan,o senin için tekse,o senin için herşeyden değerliyse, onun bir gülmesi senin için dünyalar demekse…siz aşıksınız…

Eğer sevdiğin seni terk etmişse onu kendi haline bırak eğer sana dönerse zaten senindir, sana dönmezse zaten hiçbir zaman senin olmamıştır.

Gerçek bir arkadaş, iki gövdede yaşayan bir ruhtur. (Aristo)

Güneşin ilk ışıkları gününü aydınlattığında ve içinde doğan nedensiz sevinci biriyle paylaşmak istediğinde, pencereni aç yeter.Ben o tatlı sessizlikte seninleyim!

Gök yüzünde bir yıldız seç büyük ve parlak olsun yanında bir yıldız daha seç büyük ve parlak olması önemli değil senin yanında olsun yeter.

Güzel olan sevgili değildir, sevgili olan güzeldir. (Tolstoy)

Güzellik, çoğu zaman kusurları gizleyen bir örtüdür. (Balzac)

Gül sunan bir elde daima bir miktar gül kokusu kalır. (Çin atasözü)

Hayat merdivenlerini çıkarken, insanlara iyi davranalım. Çünkü inerken gene aynı insanlara rastlayacağız. (Cenap Şahabettin)

Herşeyi bildiğini sanma! gerçekte çok bilgili olsanda kendine Cahilim diyebilecek cesaretin olmalı. (Ivan Pavlov)

İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, içleri doldukça eğilirler. (Montaigne)

İnsanların mutlulukları yada mutsuzlukları,talihin olduğu kadar Kendi karakterlerinin de eseridir.!! (La Rochefoucauld)

İsterseniz yanlıs düşünün, ama her durumda kendi kafanızla düsünün. (Doris Lessing)

İyi agaç kolay yetismez;rüzgar ne denli güçlü eserse,agaç da o denli saglam olur. (J.Willard Marriot)

Kadın olsun , kitap olsun cildine aldanmayıp içindekilere bakılmalıdır. (Cenap Şahabettin)

Kötü bir cemiyetin bozamadığı insanı, Kötü bir arkadaş bozar (La Edri)

Kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damlanın serinliğini biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön yeter. ben o rüzgarda olacağım.

Kelimelerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsın. (Confucius)

Mutlu olduğunuz zaman, size bu mutluluğu veren faziletleri sonradan kaybetmeyiniz! (A.Maurois)

Mal kaybeden, bir şey kaybetmistir, onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmistir. (Goethe)

Nankör insan, her şeyin fiyatını bilen fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen kimsedir. (Oscar Wilde)

Para açlığı giderir, mutsuzluğu değil, yemek mideyi doyurur, ruhu değil. (Shaw)

Seni ne kadar sevdiğimi anlamak istiyorsan; yağan her yağmur damlasını yakalamaya calış.yakalayamadığın her yağmur damlası seni ne kadar sevdiğimin ispatıdır…

Sanssizliga katlanabiliriz, çünkü disaridan gelir ve tümüyle rastlantisaldir. Oysa yasamda bizi asil yaralayan, yaptigimiz hatalara hayiflanmaktir. (Oscar Wilde)

Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür. (Aristo)

Üç kişinin bildiğini, bütün köy biliyor demektir! (Alman atasözü)

Yazı yazmayi öğrenmek, herşeyden önce düşünmeyi öğrenmektir. (Amie Suche)

Devamı aşağıda...

2. EjjeNNa Administrator

Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Unutma, sen kaldırabiliyorsan, onlar da kaldırabilir. Bob Marley

Aşk nasip işidir hesap işi değil, Aşk adayıştır, arayış değil. Hz. Mevlana

Aynı Dili Konuşanlar Değil, Aynı Duyguları Paylaşanlar Anlaşabilir. Hz. Mevlana

Beklemesini bilenin her şey ayağına gelir. Balzac

Biliyorum ki düşmek değildir insanları üzen.Elinden tutar gibi yapıp, aslında itenlerdir insanı hayata küstüren. P.Auster

Bil ki; Hiçbir zaman doğru insan çıkmaz karşına! Ya zaman yanlıştır yada insan.. Fyodor Dostoyevski

Bin sene de okusam, ne biliyorsun diye sorsalar bana "haddimi bilirim" derim. Hz. Mevlana

Bir insan aci duyabiliyorsa canlidir. Baskasinin acisini duyabiliyorsa insandir. Tolstoy

Bir iyilik yaparsan onu hiç hatırlama, bir iyilik görürsen onu hiç unutma! Chillon

Bu dünyada neyi çok istersen, o senin imtihanındır. Hz.Mevlana

Dost; Acı söyleyen değildir, acıyı tatlı söyleyebilendir. Hz.Mevlana

Dünya kötülük yapanlar yüzünden değil, hiçbir şey yapmayıp seyredenler yüzünden tehlikeli bir yerdir. Albert Einstein

En çok sevdiğim kimse, bana ayıp ve kusurlarımı haber verendir. Hz. Ömer (r.a)

Erkek karısının söylemediği her sözcüğü anladığı andan itibaren gerçekten evlidir. Alfred Hitchcock

Gerçeğe ancak tek yoldan gidilir, ama ondan uzaklaştıran binlerce yol vardır. Jean de La Bruyere

Güzel konuşmanın sırrı,lüzumsuz sözleri terk etmektir. Hz.Ebubekir (r.a)

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber, şerefinizi de kaybedersiniz. Hz. Ali (r.a)

İki erkegin en cok birlestigi konu, kadinlar hakkinda sahip olduklari benzer konulardir. Balzac

İnsan kalbinde ne taşıyorsa, dünyaya bakınca da onu görür. Goethe

İyi kararlar tecrübeden gelir ancak birçok tecrübe kötü kararlardan oluşur. Will Rogers

Köpeklerin kardeşliği, aralarına kemik atılana kadardır. Hz.Mevlana

Kula kulluk etme! Unutma ki sen de kulsun. Ve kimseye gerektiğinden fazla önem verme! Yoksa, unutulursun. Necip Fazıl Kısakürek

Ne yaparsan yap, nasıl yaşarsan yaşa; ama gülebilmek için birini ağlatma ve çıkarların için hiç kimseyi satma! Balzac

Olmadı diye sızlandığın duaya, gün gelir olmadı diye şükredersin... Lorentz MAYDA

Problemleri onları üreten kafalarla çözemeyiz. Albert Einstein

Sana kötülük yapan kimseye karşı iyilik yaparak cezâlandır... Hz.Ömer (r.a)

Sevilen kadın, bütün kadınların en güzeli değil midir. Balzac

Sevilenin kusurlarını hoş görmeyen sevmiyor demektir. Goethe

Sütten çıkınca bütün kaşıklar aktır. Önemli olan, içinden çıktığın sütü ak bırakmaktır. Hz.Mevlana

Şudur Cihanda Benim En Sevdiğim Meslek, Sözüm Odun Gibi Olsun, Hakikat Olsun Tek. Mehmet Akif ERSOY

Takdir ediliyorsan değil, taklit ediliyorsan başarmışsın demektir. Albert Einstein

Yapmak İstediğimi Sakalımın Bir Teli Bile Bilseydi, Sakalımın O Telini Hemen Koparır ve Yakardım. Fatih Sultan Mehmet

Sayfayı Paylaş