Turp Suyu ile Saç Uzatma

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve yagmur tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. yagmur Well-Known Member

Turp Suyu ile Saç Uzatma
    Saçlarım uzamıyor bakımsız gözüküyor, sarılarım soluk, saçlarım parlamıyor diyorsanız… İşte size turp suyundan gelen mucize. Sadece 1 haftada 2 cm uzayan saçlara sahip olun…

Turp suyu:
    Bir adet siyah turp rendelenir, 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyun ılıması beklenir. Ilıdığında.bir adet yumurtanın sarısıyla karıştırılarak saça bi güzel masajla yedirilir ardından strechlenir ve herhangi bir havlu ya da bezle baş bağlanır. 1-2 saat beklenilir ve banyoya giderek suyun sıcak.olmamasına dikkat edilerek soğuk ya da ılık suda saçlar şampuanla bi güzel yıkanır. Ilk hafta 2 günde bir bu işlemi tekrarlamak daha faydalılı olacaktır. Sadece bir hafta sonra saçlarınızın 1-2 santim.uzadığına şahit olacaksınız. İlk hafta saçlarınızın belirgin bir parlaklığa, canlılığa kavustuğunu sonraki hafta ise hızlı uzamaya başladığını göreceksiniz.

Başlangıçda saç dökülmesi yapması sizi endişelendirmesin işe yaramayan saçları atıyo yerine daha gürleri çıkıyor bir hafta sonunda 50-100 tel dökülen saçlarınizın.yerine 5 – 6 tel dökülmeye başlıyor. Bu işlemi ilk bir kaç haftadan sonra gün aşırı daha sonra hafta da bir gün tekrarlamak gerekli.

2. GamZe Moderator

1 haftada 2 santim harikaymış valla, saçımıda yeni boyatmıştım hemen denicem gerçekten etkilimi, yorumlarımı yazarım arkadaşlar

3. carmen Well-Known Member

gamze kullandıysan ilk izlenimlerini sorabilirmiyim nasıl etkisi

4. GamZe Moderator

haftada 2 kez yaptım, sıvı bir karışım olduğu için saça sürmesi zor ayrıca saçta durmuyor akıyor, en kötüsü saçımı döktü, canım bunlar eksileri, tabi bide artıları var saçı çok güzel parlatıyor vede yumuşacık yapıyor, zeytinyağı bile saçımı bukadar yumuşak yapmamıştı ama saçlarım 1 santim değil yarım santim bile uzamadı birkaç sefer daha denicem saç dökülmesi durmazsa devam etmem

5. Ayşe Melek Well-Known Member

ya kızlar turpu kaynatıp uğraşana kadar direkt turpu sıkıpta suyunu sürsek olmazmı hem o daha yoğun olur gibi

6. yagmur Well-Known Member

valla orjinal tarif böyle istersen dene iyi gelirse bizede yaz

7. umay0104 Well-Known Member

bu turplu suya yumurta sarısını koymasak olmazmı ya kokusu midemi bulandırıyo

8. KaraMelek Well-Known Member

ben bir kez yaptım, yaptığımada çok pişman oldum valla acayip saçımı döktü birdahada asla yapmayı düşünmüyorum çünkü bu kürü uygulamaya devam edersem uzayacak saçım kalmayacak

9. Dila Well-Known Member

kızlar turp suyunu dıştan uygulamak yerine turp suyunu içmek saç dökülmesini önlüyormuş

10. Misafir Guest

ya bişey sorucam benm saçlarmda çok kısa ama uzamasını çok istiyrm deniyenlere soruyom deniyimmi?

Sayfayı Paylaş