Türkiyenin Sonu

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve kasırga tarafından 23 Şubat 2008 başlatılmıştır.

1. kasırga Well-Known Member

Sizce türkiye nin geleceği nasıl?

KASIRGA.............

2. abdulkadir Well-Known Member

Pek parlak görmüyorum bedir. YAA sence..

3. seckinyd Well-Known Member

Bütün hakları elinden alınmış, köleleştirilmiş, dinsizleştirilmiş ve ne için yaşadığını bilmeden sadece efendisine itaat etmek için çabalayan bir halk biliyorum çok karamsamır ama Banu Avarı izlerseniz yada okursanız sizlerde aynı fikirleri atacaksınız ortaya

4. R.CARLOS Guest

Güzel bir konu açmışsın.Bende abime katılıyorum''bende pek parlak görmüyorum''.

5. OrKuN Well-Known Member

bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar emperyalis güç ve milyonlarca köle, sosyal sigortalılar kanunu emekçiyi köle yaptı köle, Allah belalarını versin, düşün bu milletin yakasından nefes alamaz olduk artık, bugün yok gelecek hiç yok, elimizde bastonlarla görmeyeye başlayan gözlerimizle, agır çekim yapan kamera gibi hareketlermizle hangi patron bizi 65 yaşına kadar çalıştıracak soruyorum sizlere, bırakın 65 i 40 yaşından sonra kıdem tazminatsız enkolay işten çıkarılacak işe yaramayan köleler olarak görüleceğimiz yaşlarda bile çalıştırılacagımızı sanmıyorum. Artık öyle eskisi gibi büyük fabrikalar sendikalaşmış fabrikalarda yok kobi düzeyindeki işletmelerde hangi hakkımızı nasıl savunacagız...

6. blackangel Well-Known Member

uyan türkiye uyan 39 kupona alınmadı bu watan...
    herkesn kendine gelp geçmişini düşünp ona göre tawırlar sergilemesii gerekio aama nerdeee_??...

7. serkiymaz Well-Known Member

yorum yapan arkadaşlar...vatanı kurtarma ile ilgili çalışmanız varmı peki...önerileriniz...

8. OrKuN Well-Known Member

Vatanını seven, Allahtan korkan vicdanlı, cumhuriyetçi, Laik, Atatürkçü, hukuğun üstünlüğüne inanan temiz kandırılmamış bilmem neyin ajanı olmayan kişileri başa getirmek yeterli gerisi teferruattır...

9. serkiymaz Well-Known Member

kimi getirecez başa önerebileceğin isim varmı serkan...

10. OrKuN Well-Known Member

isim önemli değil önemli olan halkın büyük bi çoğunluğunun yukarda saydığım vasıflarda olması lazım, kenetlenip tek yürek olmamız lazım,

Akp yıllardır ekonomiyi iyi gösteren yalanlarla ayakta durdu şimdide takke düştü kel göründü, askeri ırakta savaşa soktular onla uğraş diye, milletin önünede attılar bi türban olayını, kimse açlığını çektiği sefaleti bıraktı türbandır gidiyor, işin acı tarafı karşı olanlarda oyalanıyor türbanı savununlarda kandırılıyor...kendileride milyardolarları götürüyor elimizden gitmeden ne götürürsek kar misali...gün gelir hesap sorulur...

11. seckinyd Well-Known Member

Çalışma yapmak için önce dilimizi yer altına sokan Milli Eğitim Bakanlığında çalışan Amerikalı görevlileri def etmemiz gerek çünkü dil, bir ülkenin çağdaşlaşabilme, uygarlaşabilme, yaşayabilme, kendini anlatabilme ve geleceğini en iyi şekilde düşünerek yaşatabilme kabiliyetidir. Dil dışarıdan o kadar önemsiz gibide görünse (bazıları için) dili olmayan bir millet, millet değildir. Biz senelerdir Sn.Oktay SİNANOĞLU hocanında dediği gibi "Türkçe giderse, Türkiye gider" dedik yaptığımız çeşitli faaliyetlerdede bunu hep dile getirdik ama bizi dinleyen olmadı. Peki bu yabancı dili taa bizim okullarımıza kadar sokan kim derseniz cevabını vereyim Atatürk öldükten sadece 15 gün sonra Sn. İsmet İnönü Amerikaya ilk tavizi vermiş vede gelin bizi elinizin altına alın demiştir. İlk olarak üniversitelerde başlayan bu olay zamanla lise, ilkolul ve şimdide anaokuluna kadar indirgenmiştir şu anda güzel TÜRKÇEMİZİ, TÜRKÇE olarak konuşmak yerine içerisine yabancı kelimelerde sokarak konuşan sevgili kardeşlerimiz kendilerini büyüyor zannediyorlar ama yanılıyorlar o büyümek değil olsa olsa küçülmek, gerilemek, batmak, sömürge olmaktır. Dili kaybolmuş bir millet kendisini anlatamaz, anlayamaz arasında konuşamadığı için ortamda hep savaş olur. Bir üniversite öğrencisi kendi dilinde bile o dersleri görse anlamazken nasıl olurda yabancı bir dilde o dersi öğrenecek. Kişi o dersi anlaması için önce tarzancayı çözecek sonra dersin ne anlatmak istediğini tarzanca anlayacak sonra da tarzanca olarak ders üzerinde fikir yürütüp, araştırma yapacak. Yürekmi dayanır buna onun içinde senelerdir ne ilimde ne fende nede üniversitelerimizde her hangi bir araştırmamız yada orataya çıkmış ele alınabilecek bir konumuz yok. Oysa o çok gelişmiş dediğiniz ülkeler varya hani başta Amerikası olmak üzere geriye kalan kısım zamınında hepsi gelmiş ve bizden almıştır matbaayı, matematiği, feni, ilmi bunların hepsi Amerikanın bize okutmadığı tarihimzde vardır. Okutmuyorlar neden çünkü korkuyorlar yeni ATATÜRK yetişmesinden.

Mesela şu altta okuyacağınız yazı bir TÜRKÇE KATLİAMInın senelere dağılmış örneğidir.

Türkçemiz

Yıl: 1965

"Karşıma aniden çıkınca ziyadesiyle şaşakaldım ve mütehassis oldum... Nasıl bir eda takınacağıma hükûm veremedim, adeta vecde geldim. Buna mukabil az bir müddet sonra kendimi toparlar gibi oldum, yüzünde beni fevkalade rahatlatan bir tebessüm vardı... Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yıl: 1975

"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım ve hislendim.. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim.."

Yıl: 1985

"Karşıma aniden çıkınca fevkalade şaşırdım ve duygulandım.. . Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lakin kısa bir süre sonra kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim.."

Yıl: 1995

"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım ve duydulanımlandı m... Fena halde kal geldi yani.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim... Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selam' dedim.."

Yıl: 2006

"Abi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yani ve duygudurumum kabardı... Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fena göçeriz dedim, enjoy durumları yani... Ama concon muyum ki ben, baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin... 'Hav ar yu yavrum?'"

Yıl: 2016

"Ven ay vaz si hör, ben çok yani öyle işte birden ve çok imoşınıllaştım... Off, ay dont nov abi yaa... Ama o da bana öyle baktı, if so aşık len bu manita.. 'Hay beybi..'"

Yıl: 2026

"Onu görselimde duyumsayınca imgelemim almadı ve duyalamam tutarıklandı, ben çok yani öyle işte birden ve çok kabarık oldum... Off, ekinsel körlük zihinsel anlığımı kapımsadı... Ama o da bana öyle baktı, bu XY bana kesin sevili... 'Herkese mrb..'"

Arkadaşlar başa kim gelecek yada kim gidecek konusu değil önemli olan 1938 den beri içimzde bulunanları def etmek.Saygılarımla

12. ŞEHİT Guest

Ya Yapmayin Arkadaşlar Türkiyenin Geleceği Nasil Parlak Olmaz Yapmayin.parlak Olmayacaksa Gelecek Düzeltmek Için Ne Yapmaliyiz Onu Düşünelim Ve Ona Göre Hareket Edelim.türkiye Hepimizin.böyle Konulardan Bahsetmektense Kendi Atalarimizi Görelim Ve Türkiyenin Sonunu Düzeltelim.unutmayalim Türkiyenin Geleceğini Biz Belirliyoruz...........

13. OrKuN Well-Known Member

Türkiye nin geleceğini nasıl parlak görüyorsun, işsizlik almış başını gidiyor, çalışanlar karın tokluğuna köle gibi çalıştırılıyor, enbasit örneği tersanelerdeki ölümler, emeklilik diye bişey kalmadı 60 yaş yetmiyor gibi 65 yaşına çıkardılar, kıdem tazminatı kalktı bunun nedemek olduğunu şimdi anlayamazsın yaşın küçük, yani geleceğin yok, üniversiteye türbanlı girsen ne olcak türbansız, geleceğin olmadıktan sonra, asıl bunlaın tartışılması karşı çıkılması lazımken, bıraktık türban ile uğraşıyoruz...heralde bu ülkeyi yöneten emperyalis güçler bizlere bilmem nereleriyle gülüyordur, adamların herşeyine ipotek koduk, gerçekleri görmemeleri içn önlerine attığımız türbanla bukadar meşgul olacaklarını biz bile beklemiyorduk diye...

ne özgürlüğünden bahsediyoruzki, bağımsızlığımız gitmiş, ekonomik-siyasal-inanç her türlü bağımsızlığımız...

14. seckinyd Well-Known Member

ŞEHİTE karşı sana katılmamak elde değil gerçekten çok doğru yazmışsın üstüne hiç bir şey deneceğini bırakmamışsın ellerine sağlık.Saygılarımla

Sayfayı Paylaş