Ttnet 8 mbit Saçmalığı

Konusu 'İnternet' forumundadır ve CAN tarafından 3 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. CAN Well-Known Member

Arkadaşlar ttnet 8mbit kullanıyorum ama internet hızım 1,5 mbit çıkıyor defalarca ttnet yetkilileriyle görüştüm ancak internet hızımın normal olduğunu söylediler sürekli. 8 mbit internetle 175 kb ile dosya indirmek normal bişey midir arkadaşlar daha önce ttneti arayıp hattımın 8mbit için uygun olup olmadığını da sordum Bana hattınız çok iyi 8 mbit'e geçebilirsiniz dediler hattımda bir sorun yok.Acaba sorun kablolarda falan olabilir mi?Splinter cihazını yenilesem bir değişiklik olur mu??

2. OrKuN Well-Known Member

ADSL internet erişimi, servis sağlayıcılar tarafından sunulan hizmet, gelişen teknolojilerle birlikte, artık 8192 Mbps hızlara çıkmıştır. Paket erişim hızı olarak belirtilen hızlar, ulaşabildiğiniz maksimum hızı ifade etmektedir. Telefon hattınız size ayrılmış olmakla birlikte, İnternet erişiminizin hızı, telefon altyapısının kalitesine göre, özellikle yoğun kullanımın olduğu saatlerde, ifade edilen maksimum hızların altına düşebilmektedir.İnternet erişiminiz, telefon hattınızdan, İnternet servis sağlayıcınıza ulaşana kadar aşağıdaki faktörlerden etkilenir.
    • Kullandığınız Bilgisayarın Durumu Kullanmakta olduğunuz bilgisayarın konfigürasyonu ve durumu İnternet kullanımınızı etkiler. Örneğin, bilgisayarınıza İnterneti kullanan bir virüs bulaşmışsa, bu virüsle İnternetinizi paylaşmak durumunda kalacağınızdan, kullanım hızınız düşer. Ya da bilgisayarınızda yüklü olan bazı programlar güncel sürümlerini İnternetten otomatik olarak yüklemesi için ayarlandıysa, bu yükleme sırasında İnternette gezinti hızınız yavaşlayabilir.
    • Telefon Hattının Kalitesi Telefon hattı ADSL erişiminin kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Telefon hattı olarak döşenmiş olan bakır kablo, ince bir kablo ise aynı anda daha az veri taşınır. Kabloda olabilecek etkileşimlerden ya da başka sebeplerden kaynaklı gürültüler, ADSL erişiminin yavaşlamasına ya da sağlanamamasına sebep olabilir. Eğer sıklıkla kopmalar olan bir kablo ise, telefonunuzla birlikte ADSL'inizde de kesintiler yaşanacaktır.
    • Telefon Santrallerindeki Yoğunluk Telefon santrallerindeki yoğunluk, abonenin veri trafiği, İnternet servis sağlayıcının İnternet bulutuna ulaşamadan sıkışmasına ve yeterli veriyi sağlayamamasına sebep olur.
    • Telefon Santraline Uzaklık ADSL, uzaklık arttıkça hızın azaldığı bir iletişim teknolojisidir. İdeal koşullarda, merkezi cihazların kurulu bulunduğu santralden 5.5 km mesafe uzaklığa kadar ADSL hizmeti sağlanabilmektedir.
    • Telefon Santrallerinde Kurulu Merkezi ADSL Cihazlarının Performansı Kullanılan merkezi cihazların performansı, ADSL erişiminizin hızını ve kesintisizliğini etkiler.
    • ADSL Modem/Router'ın Performansı Kullandığınız cihazın performansı, ADSL erişiminizin hızı ve kesintisizliğini etkiler.

3. BaRıŞ Well-Known Member

benim bağlantım 8 mb'e kadar, benim evim mahallenin telefon santraline sadece 10m uzaklıkta ve kimi zaman 9mb'i görüyorum. Sorunlardan bir taneside kablolardan ziyade telefon santraline olan uzaklığın.

Sayfayı Paylaş