Toshiba A300-15A Kullanıcıları Derneği

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 17 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Toshiba A300-15A C2D 2.1GHZ/2GB/250GB/15.4" Notebook
    Kullanıcıları Buluşma Noktası

[​IMG] [​IMG]

Bağlantı arayüzleri
    5’i birarada Bridge Media Yuvası, 4x USB 2.0, i.LINK (IEEE 1394), TV çıkışı,(s-video), Express Card Slot, Kulaklık soketi ile paylaşımlı S/PDIF (optik)​

Özel Fonksiyonlar
    Entegre 1.3 Mp web kamera (Yüz tanıma fonksiyonlu) ve mikrofon (VoIP), HD Audio,Harman Kardon stereo hoparlörler​

Genel Bilgiler
    • Yeni, güvenlik özelliğini ön plana çıkaran ''Yüz tanıma'' özellikli 1.3 megapixel web kamera (Bu sayede, sadece yetkili kullanıcılar cihazı açabilme imkanına sahip olur) ​
    • Harman Kardon stereo hoparlörler ile yüksek kalitede ve sıradışı ses sistemi ​
    • Bilgisayar kapalı bile olsa, kullanıcıya şarj imkanı sağlayan USB port yapısı (PDA, cep telefonu, MP3 player, Oyun konsolu şarj edilebilir) ​
    • Kulaklık soketi ile paylaşımlı S/PDIF (optik) ​
    • A300 serisinin kasası, özel Toshiba Fusion teknolojisi ile kaplanmış, yeni, göz alıcı ve yüksek dayanıklı bir tasarıma sahiptir. ​
    • Yeni ''Latch-less'' (açma mandalı-klips içermeyen) kasa dizaynı sayesinde ekran bölümü rahatlıkla açılabilmektedir. ​
    • Türkiye'ye özel üretim (A300 serisi üretilmeden önce Almanya'dan gelen Toshiba mühendisleri, Türkiye'deki network, telefon ve wireless ağlarını inceleyip test cihazlarıyla kontrol ederek, cihazların network sistemlerini Türkiye şartlarında en verimli iletişim sağlanabilecek şekilde ayarlayarak dizayn etmişlerdir) ​
    • Bu özellik, cihazların kasalarının üzerinde ''Türkiye için özel olarak üretilmiştir'' ibareli bir sticker ile belirtilmiştir. ​

Toshiba A300-15A kullanıcılarının buluştuğu, bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bu konu başlığı altında Toshiba A300-15A ile ilgili herşeyi konuşabilir, sorabilir ve paylaşabilirsiniz...tpx ​

2. BaRıŞ Well-Known Member

Uzun süre karşılaştırma yaptım işlemci, ram, ekran kartı, harddisk, fiyat ve diğer bazı özelliklerini diğer A300 lerle kıyasladım. En iyi bunun olduğunu tesbit ettim. Örneğin A300 ün fiyatının fazla olması nedeniyle 100 üzerinden 60 aldı. En iyi işlemcili 15W olduğundan işlemcisi 100 üzerinden 100 oldu. A300 15A yani bu laptop 560 puan aldı, 15W ise 557 puanla ikinci oldu. Örneğin 3. olan 15B ise 556 puan aldı.

3. EmRe Well-Known Member

Ürü çok iyi bir işlemciye sahip ayrıca bu fiyat aralığındaki notebooklardan çok daha iyi bir ekran kartına sahip.Üründe ses de oldukça başarılı harman kordon hoparlörler var ve surround ses amaçlanmış.Ayrıca malzemesi de kalliteli.Bu özelliklerle bu lapto ile her işinizi yapabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş