TOFAŞ'ın kalitesinden çok memnunuz

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Fiat ve Fiat Professional'ın (Ticari Araçlar) yeni Üst Yöneticisi (CEO) Lorenzo Sistino, TOFAŞ'ın üretim kalitesinden ve esnekliğinden çok memnun olduklarını söyledi..

Sistino, 62. Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarında, Fiat'ın bu yıl Fiorino ile birlikte dördüncü kez "Yılın Ticari Aracı" ödülünü kazandığını hatırlatarak, bunlardan ikisinin Türkiye'de üretilen modeller olduğunu bildirdi.
    TOFAŞ'ın üretim kalitesinden ve esnekliğinden çok memnun olduklarını dile getiren Sistino, "TOFAŞ'ta üretilen otomobiller ve hafif ticari araçlar son derece kaliteli. TOFAŞ tabii ki bizim açımızdan yeni modeller için iyi bir adaydır" dedi.

TOFAŞ'ın Ar-Ge konusundaki yetkinliğine işaret eden Sistino, özellikle Doblo ve Fiorino'da TOFAŞ Ar-Ge merkezinin Fiat'a önemli katkılar sağlandığını anlattı.

Sistino, TOFAŞ'ın yeni projeler için Ar-Ge merkezi olma anlamında önemli potansiyeli bulunduğunu belirterek, "Bu potansiyeli değerlendireceğiz ama bunu ürün bazında yapacağız. Her yeni proje ile birlikte TOFAŞ'ın Ar-Ge kapasitesi ve bizim oraya yaptığımız yatırım büyüyecek" şeklinde konuştu.
    ABD'de başlayan ekonomik kriz konusunda ise Sistino, bunun Avrupa'yı çok fazla etkilemediğini, ancak gelecekte neler olacağını da çok öngöremediklerini söyledi.

Sistino, Fiat'ın üretim esnekliğinin yüksek olduğunu, fazla bir stoklarının da bulunmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Zaten ürünlerimize büyük talep olduğu için kapasitelerimizi tam olarak kullanıyoruz. Krizin büyük etkisi olduğunu söyleyemeyiz ancak gelecekte ne olacağını da tam kestirmek güç. Dikkatli bir şekilde izliyoruz ve gerekirse önlemlerimizi alacağız."

26.09.2008, Cuma

Sayfayı Paylaş