Tek Taraflı Boşanma Mal Paylaşımı

Konusu 'Soru-Cevap' forumundadır ve Misafir tarafından 31 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Misafir Guest

35 yıldır evliyiz. torun sahibiyiz.yaklaşık 10 senedir, ayda bir şiddetli tartışmamız olurken son 3 yıldır15 günde ve haftada bire düştü. daha fazla kırılmaktan ve kavga etmekten bıktım. karım boşanmayacağını söylüyor.

kendimin birkaç gayrümenkulüm var. karımın üzerinede bir daire almıştım.karımın geliri yok.ben emekliyim(ssk) ve kira gelirimle geçiniyoruz. bankada da ortak hesabımız var. bu durumda en az zararla ve iyi niyetle nasıl boşanabilirim.

2. ot-gu Genel Sorumlu

2002 yılından önce evli olduğunuz için eski yasaya göre mal paylaşımı yapılacaktır.

2002 öncesi veya sonrası dönemde eşinizin aktif olarak malın alınmasına, iyileştirmesine katkısı yoksa, eşinizin katkı payı alacağı da olmayacaktır. Bankadaki para eğer ikinizin adına ortak açılmış bir hesapsa ikinizinde hakkı vardır. Eşinizin üzerine yaptığınız ev muhtemelen bağış kapsamında düşünülüp onun sayılacaktır. Diğer mal varlığınızda eşinizin katkı payı olmadığını ispatladağınız takdirde tamamen sizin sayılabilir veya 2002 den boşanılacak güne kadar ev hanımı derecesinde katkı payı ödeyerek sizin olacaktır.

Sayfayı Paylaş