Sürekli Bağlantı Kopuyor Yeniden Bağlanıyor

Konusu 'İnternet' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 10 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Selam arkadaşlar, wireless ile bağlanıyorum internete ama daha iyi verim almak için ethernet kablosu aldım fakat sürekli kopuyor ve kendisi tekrar bağlanıyor. Sağda altta internet simgesinde ünlem işareti çıkıyor ve düşüyor internetten.

2. BaRıŞ Well-Known Member

Başlat > çalıştır > cmd yaz enterla gelen ekran'a netsh winsock reset yaz enterla ve yeniden başlat.

3. EmRe Well-Known Member

Kablonda sorun olabilir taktığın soket yerlerinde toz gevşeme falan gibi birşeyler kontrol et.

4. ahmet_41 New Member

slm benim modem huawei evde 2 laptop var digerinde baglanti kopmuyor ama bu pc de 5 dak da bir kopuyor neden olabilir yardim ederseniz sevinirim

5. ot-gu Genel Sorumlu

Wireless olarak bağlanıyorsanız notebook'un wireless sürücüsünü güncellemeniz sorununuzu çözecektir.

6. Ertugrul.inan New Member

Bende de aynısı oluyordu , masa üstündeki kablo ile bağlı bilgisayarımda internet var ama leptoplarda kopuyordu , müşteri temsilcisini aradım bilgisayarınıza modemin cd'sini kurarak modem ismini ve şifresini değiştirin dediler düzeldi şimdi sıkıntı yok denemenizi tavsiye ederim :) iyi günler

7. hayalet.avcısı New Member

Benim tam tersi pc den sıkıntı yok ama telden yada tablatten bağlanınca bağlantı kopuyor
    yardım için şimdiden teşekkürler

8. EmRe Well-Known Member

wireless olarak bağlanıyorsunuz sanırım ama biraz daha bilgi verseniz iyi olurdu. Telefon ve tabletin başka bir modemde denedinizmi onlarda da aynı sorunu veriyormu? veriyorsa eğer sorun telefon ve tabletinizde ve muhtemelen yazılımsal bir problemdir çok aşırı program ve virüsler bağlantı kopmalarına neden olabiliyor. Formatlamanız sorununuzu muhtemelen çözecektir. Bilgisayardan kablosuz olarak bağlanıyorsanız zaten modeminizde bir sorun yok demektir ve ilk verdiğim olasılığı güçlendirir.

Bu arada sorunları daha açık ve daha fazla bilgi vererek yazarsanız burdaki insanlarında yardım etmesi kolaylaşır.

Sayfayı Paylaş