Süper teori (yüzyılın teorisi)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ercanbeniz tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ercanbeniz Well-Known Member

SÜPER TEORİ (YÜZYILIN TEORİSİ)

Bir bufalo sürüsü; en yavaş bufalonun hızında hareket eder. Sürü
    saldırıya uğradığında ilk olarak en arkadaki zayıf ve yavaş olanlar
    öldürülür. Bu doğal seleksiyon sürünün tümü için yararlıdır çünkü
    sürünün genel hızı ve sağlığı bu zayıf üyelerin ölümü sayesinde
    korunur.

Aynı şekilde insan beyni de en yavaş beyin hücrelerinin hızında
    çalışır. Bugün bildiğimiz gibi alkolün aşırı tüketimi beyin
    hücrelerini öldürmektedir. Ancak doğal olarak, alkol en yavaş ve
    zayıf beyin hücrelerine saldırmaktadır.

Bu yolla rakının ve/veya şarabın düzenli tüketimi zayıf beyin
    hücrelerini öldürerek beynin daha hızlı ve etkili bir makine olmasını
    sağlamaktadır. İşte bu nedenle bir kaç kadehten sonra her zaman
    kendinizi daha zeki hissedersiniz

İÇELİM AKILLANALIM ARKADASLAR

2. nizamalan Member

Tamamen saçmalık..Kuran-ı kerim hadis-i şerifler bile yasaklarken alkolü biz kim oluyoruzda yeni teoriler gerçekleştiriyoruz..Bu apaçık küfrdür...Eğer Allah (c.c) alkolü yasaklamışsa bir bildiği vardır..Nedir bu gaflet nedir bu hayasızlık....

3. BaRıŞ Well-Known Member

içen içer içmeyen içmez kimse kimseye karışamaz baskı yapamaz...

bence aşırıya kaçmamak alkolik olmamak kaydıyla, arasıra 1-2 bira yani sosyal içici babında bu teori uygun olabilir :)

4. nizamalan Member

benim kimsenin içip içmemesine karışmak gibi bir hakkım yoktur
    Ama saçma sapan torilerle içkiyi gerçekten faydalı bir şekilde göstermek küfürden başka nedir soruyorum sizlere.Ama siz eğer bu içki helaldir diyorsanız faydalıdır diyorsanız ben birşey diyemem

Biraz kendi kitabınıza yani Kuran-ı Kerim'e bakmanızı tavsiye ederimOndan sonrada burada gelip saçma sapan bir şekilde mantık dışı bir teoriyle faydalı derseniz işte ona her müslüman gibi bende karışırım

5. ercanbeniz Well-Known Member

eh be arkadasım su getırdıgın konulara bak yaaaaa bız helal demıyoruz kı alkole

6. nizamalan Member

Dikkat et daha ne yazdığını bilmiyorsun Günde belli bir miktar alkol almak faydalı diyorsun neye dayanarak bunu söylediğini bize açıklasana

7. ercanbeniz Well-Known Member

kardes sen bak ısıne yaaaaa nerdende saplandın bu konuya yaaaa pişman ettın benı elllerıne saglık

8. nizamalan Member

Nerede bir saçmalık bir bulanıklık müslümanların kafasını karıştıracak bir şey görsem müdahale ederim.Burada da öyle bir saçmalık gördüm ve müdahale ettim..

İçkiyi rahat rahat içmek için böyle saçma sapan bir teori bulmanıza gerek yok ..Unutmayın dinde zorlama yoktur..Ama içkiyi faydalı gösterecekseniz illa ki bir karşı çıkan olacaktır

9. ercanbeniz Well-Known Member

yeter artık bır daha bu konu hakkında bırsey yazmanı ıstemıyorum arkadasım sende saplantı mı var ? sana soyledıgım halde hala burnunu sokuyon alla alla basında da soyledım ben ıckıye helal demedım dıye

10. OrKuN Well-Known Member

anlamsız yere tartışıyorsunuz, bilimsel yayınlarda yayınlandiğı falan yok, sadece üzerinde birkaç söz söylenebilecek kadar sıradan ciddiye alınmayacak bir konu, arkadaşlar yorum yapıp geçmişler nizamalan ;) maksat sohbet-muhabbet olsun :)

11. nizamalan Member

Burada maksat muhabbet değil burada hepimiz neler olduğunu gayet iyi biliyoruz.. neyse

Ayrıca ercanbeniz arkadaş saplantın mı var demiş..Galiba açtığı konuyu anlamadan ucunun nereye gideceğini bilmeden açmış..Ama bilmiyor ki İman'la küfür arasında öyle bir çizgi var ki o çizginin inceliğini bilse bırakın bu konuyu, gereksiz söylemlerinden bile kaçınır..

Ayrıca son birşey daha söyleyeyim..Bir müslüman arkadaşımız geldi(bu ilmihal konularında bilgi sahibi olmayan) ve bu konuyu okudu demekki içki faydalıymış diyerek içti ....

Hiç bu vebali düşünmeden sorumsuz ca bu konuları açanların karşısın da elbet biri olacaktır...

12. ercanbeniz Well-Known Member

gülüm anlamıyormusun yoksa anlamak mı ıstemıyorsun kardesım sana artık yazma dıyorum ısrarla gene devam edıyorsun tamam konu kapandı yeter

13. nizamalan Member

Hiçbir zaman insanların ne yapıp yapmayacağına karışamazsın..Ha birşey daha söyleyeyim böyle konuşurak insanlar susturulmaz..Bilginle düşüncenle (mantıklı ise) susturabilirsin..

Eğer bu konuda haklıysan göster bir kanıtta ben de susayım..Bir kanıt gösteremeyeciğine göre ben de pek susacağa benzemem

14. ot-gu Genel Sorumlu

basit bir konuyu bukadar uzatmak anlamsız arkadaşlar, konu kapanmıştır

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş