Sosyalist Küba'da Atatürk heykeli

Konusu 'Mustafa Kemal Atatürk' forumundadır ve Sol_Barış tarafından 20 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1. Sol_Barış Well-Known Member

Siz, Türkiye dışında Atatürk'ün heykelini başkentinin ana caddelerinden birine dikmiş olan bir başka ülke biliyor musunuz? Biz biliyoruz. Gittik, gördük. Bu ülke NATO ülkesi değil. Aday ülkeliğe nihayet kabul edildik diye zil takıp oynadığımız Avrupa Birliği'nde de değil bu ülke. Ya hangisi? Müttefikimiz ABD'nin baş düşman bildiği ve kırk yıldır ablukaya alarak dize getirmek istediği, Komünist Parti'sinin yönettiği Fidel Castro'nun sosyalist Kübası.
    KÜBA'DA ATATÜRK'TEN BAŞKA HİÇBİR DEVLET ADAMININ HEYKELİ YOKTUR

2. elif Moderator

yeni gördüm ve duydum o ülke hakkında da pek bilgim yok ama liderden anlıyolar galibada örnek alıyolar tebrik etmek lazım...

bu arada sanada tşkkler

3. seckinyd Well-Known Member

Bizdede böyle olması gerek ama hergün AB ye girmek için çalıştığımızdan önce askerlerin üzerinden kaldırmak istediler Atatürkü şimdi resmi kurumlarda ve okullarda Atatürk büstü olmasada olur dendi yakında derslerdende kaldırılır daha sonra kimse Atatürk kelimesini ağzına almasın denir. Daha fazla konuşmak istemiyorum.Saygılarımla

4. hiperborlu Member

tüm dünyanın örnek alması gereken bir lider olduğu için küba gibi işçi sınıfı mücadelesi vermiş bir devlette olması gerekirdi.örnek alsınlar.onlar örnek alsın biz sadece heykelini dikiyoruz çünkü.

5. yagmur Well-Known Member

küba lıları tebrik ederim

6. BaRıŞ Well-Known Member

Atatürkün büyüklüğünü dünya kabul ediyo ama yazıkki hala bizim ülkemizde Onun değerini bilmeyen bitakım şahıslar var

Sayfayı Paylaş