Sony Xperia Z3 Özellikleri ve İncelemesi

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve OrKuN tarafından 9 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Sony Xperia Z3 Akıllı Telefon Detayları Özellikleri ve İnceleme

Ergonomi açısından da, Z2'deki düz kenarlara karşın Z3'ün kenarları daha yuvarlak ve bu sayede elinizde tutma hissi daha iyi. Ayrıca elinizden kayıp düşmesi de daha zor.

[​IMG] [​IMG]

Xperia Z3 piyasadaki en su geçirmez ve en toza karşı ceplerden biri. IP65 / IP68 koruması, hem su altında daha fazla dayanabileceği, hem de üzerine fırlatılan sulardan etkilenmeyeceği anlamina geliyor.

IP6X toz koruması da, en tozlu ortamlarda bile cep telefonunun etkilenmeyeceği anlamina geliyor.

Xperia Z3'ün ekranı, belki de piyasadaki en parlak ekran. 600 nit parlaklık oranı ile dış alanlarda ekranı çok daha iyi görebilirsiniz.

Sony Xperia Z3'ün kamerası, Sony'nin kamera teknolojileriyle donatılmış çok iyi bir kamera. Exmor RS sensörü, Bionz işlemcisi ve G Lens teknolojisi ile, gerçekten çekilen resimlerde farkını gösteriyor. Buna ek olarak, lensteki ekstra genişlik de, kameranın düşük ışıktaki performansını arttırıyor. Yüksek seviye ISO modu ile düşük ışıkta çok iyi resimler çekebiliyor. 4K 3840 x 2160 çözünürlükte video kaydı yapabiliyor.

3 GB RAM dört çekirdekli Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801 Quad-core 2500MHz hızında ve 330 GPU donanım özelliklerine sahip.

5.2" Ekran boyutu, 1080 x 1920 Ekran çözünürlüğü ve 424 PPI piksel yoğunluna sahip.

32 GB kapasite ve 128 GB'a kadar genişletilebilir hafıza kapasitesi ve 3100mAh bataryaya sahip.

Dijital Kamera Kalitesi: 20.7 Mp
    İşletim Sistemi: Android 4.4 KitKat İşletim Sistemi
    Bağlantı Özellikleri: 3G - 4G - Wi-Fi - Usb - Bluetooth - Gprs - Wap
    Telefonun boyutları: 146 x 72 x 7.3 mm.

Lifelogging, Xperia Z3'teki ilginç bir özellik. Yaptığınız birçok şeyin istatistiğini tutuyor. Sadece kaç adım attığınızı değil, kaç saat yürüdüğünüzü, koştuğunuzu, yolda ne kadar zaman harcadığınızı, ne kadar süre müzik dinlediğiniz ve video izlediğinizi gösteriyor.

Sayfayı Paylaş