Sony mi? Asus mu?

Konusu 'Donanım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Selam arkadaşlar laptop alacam genelde ben tavsiye ederdim ama busefer ben bir turlu karar veremedim, sizlerinde fikrinizi sorayım dedim..

sony VGN-FW21E, intel P8400 Core 2 Duo 2.26 Ghz, 4 GB RAM 800, 320 HDD, BlueRay Disc, 16.4` WXGA+, ATI 3470 256MB, Vista

Asus X52S LAPTOP T9300 2.53 GHZ 512 MB PAYLAŞIMSIZ ATI HD2600

kararsız kaldım

2. EmRe Well-Known Member

garantili sony fw serisini gözünü kapatıp alabilirsin tpx

3. OrKuN Well-Known Member

özelliklerine baktığımızda sony yeterince üstün zaten. işlemci farkı o kadar performans farkı yaratmayacaktır, zira ikiside yüksek işlemciler. bir de ekran kartlarında hd 2600 ve mobility radeon 3470 hd farkı var. net olarak sony vaio diyorum.

4. BaRıŞ Well-Known Member

işlemci tamamda..ekran kartı olarak Asus tartışmasız üstün. Yalnış bilgilendirmeyelim. 3470 yeni seriden ama 2600 ün bayağı altında performansta bir kart..

5. OrKuN Well-Known Member

çok haklı gladyator, bir anlık dalgınlıkla hatalı bilgi vermişim hemen düzeltiyorum.

ister hd 2600 olsun ister hd 2600 xt olsun, ikiside hd 34** serilerinden yüksek. muadilleri belki 4570ler veya 3670'ler olabilir. tabii bu öneriler oyun oynayacaksanız veya grafik dizaynı ile ugraşacaksanız cok ön planda olmalı. açıkçası yine de mükemmel oyun performansları vermezler ama idare edebilirler sizi.

Sayfayı Paylaş