Sony DSLR-A200K DT 18-70 mm F3.5-5.6 10.2MP SLR bu cihaz nasıl?

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve OrKuN tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

SONY DSLR-A200K DT 18-70 mm F3.5-5.6 10.2MP SLR DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ

slm arkadaşlar SLR makineler arasında fiyat olarak en uygunu bunu buldum, malum bu işi amatör olarak yapanlar için fiyatlar aşırı yüksek kalite ürünlerin, gerçi bizim gibiler için o ürünler aşırı profosyonel zaten...
    Hepsiburada fiyatı 1250 TL civarı...

Özellikleri
    Muhteşem kalitede, kullanımı kolay Dijital Tek Objektifli Reflex (D-SLR) fotoğraf makineleri. Std. Zoom Obj. kiti (DT 18-70 mm F3.5-5.6). Günlük çekimler için kit. Hafif, kompakt gövde içerisindeki geniş açıdan orta telefotoya kadar Super SteadyShot görüntü dengelemenin tadını çıkarın.
    • Gelişmiş resim kalitesi, azaltılmış görüntü gürültüsü ve tepki veren işlem için 10.2 etkili megapiksel CCD sensörüyle birlikte en iyi hale getirilmiş BIONZ işlemci
    • Flaşsız, az ışıkta elde başarılı çekim için yüksek ISO gürültü azaltmalı ISO3200''e göre yüksek hassasiyet
    • D-Aralık Geliştirici iyi pozlanmış arkadan aydınlatmalı görünümler için parlaklık ve kontrastı ayarlar
    • Geliştirilmiş Super SteadyShot görüntü dengeleme tüm ?-montajlı objektiflerle 2,5-3,5 adımlı sarsılmama performansı sunar
    • Kullanımı kolay işlevli ekran ve pil ömrünün yüzde göstergesiyle 2,7 inçlik geniş Clear Photo LCD
    • Hızlı, doğru odaklanma için EyeStart etkinliğiyle geliştirilmiş 9 noktalı orta çapraz AF
    • 3fps''de kesintisiz çekim (JPEG Fine mod, hafıza kartı kapasitesiyle sınırlı)
    • Çekimler arasında 750''ye kadar çekim sağlayan yüksek kapasiteli InfoLITHIUM pil
    • Çift toz önleme sistemi objektif değiştirme sırasında sensörü korur

2. pult Well-Known Member

TopRaK
    Aldınmı? Alacakmısın?
    Almadıysan,tavsiyem biraz daha üstüne para koyup a 300 ve 350 alabilirsin veya hiç alfa serisine bulaşma canon ve nikon pentax gibi markaların giriş seviyesi ürünlerine bak.

SLR makinelerde gövde çokta önemli değil önemli olan lens'tir a200 alsan 3-5 ay sonra kendini geliştirdiğinde üzerindeki lens yetmeyecektir ve sony alfalarda lens bulamama gibi bir durum var bulsanda çok kısıtlı seçeneğin olacak.

Onun için canon nikon veya pentax diyorum tabiki sony a seriside cok iyi ama dediğim gibi ileride lens problemi yaşarsın hele 2.elde çok düşük fiyata gidiyor,eğer ben alfa alacağım dersen 2.el al eminimki bahsi geçen şu a200'ü çok az kullanılmışını 500-600 tl gibi bir fiyata bulman mümkün.

Tavsiyem,ucuz yollu olsun diyorsan nikon D60,canon 1000D canon 350D canon 400D ve biraz daha üstü canon 450D olabilir.

Eğer SLR olayına yeni başlıyorum diyorsan kesinlikle al bir nikon D60 derim.

3. OrKuN Well-Known Member

Henüz daha almadım, bu işte yeniyiz, şimdiye kadar normal digital kullanıyordum, manzara resimlerinde yetersiz kalıyordu artık yada daha güzel foto çekme isteğimi geldi anlamadım, onun için bu SLR cihazlara heves ettim, pekde anlamayız yeni başlayan biri olarak netten fiyatı uygun bişey bakarken sony a200 ü gördüm, birde anlayan arkadaşların fikrini alayım demiştim iyikide almışım,

teşekkurler tavsiler için pult, nikon d60 a baktım 2 çeşiti var sanırım, bunların arasındaki fark lens farkımı acaba questionmark

Nikon D60 10.2 Mp SLR Dijital Foto.Makinesi
    18-55 mm Nikon VR Lens Kiti

1,049.00 USD + KDV
    1,952.04 TL KDV Dahil
    %18 İndirimli 1,654.27 TL​

Nikon D60 10.2 Mp SLR Dijital Foto.Makinesi + 18-55 mm Nikon Lens Kiti
    949.00 USD + KDV
    1,765.96 TL KDV Dahil
    %18 İndirimli 1,496.57 TL​

4. pult Well-Known Member

Evet fiyat farkı lensten kaynaklanıyor VR lensler daha pahalıdır vede iyidir,genelde kit halinde satılan DSLR makinelerin üzerinde 18-55 lens gelir,bu lensler bir müddet sonra yeterli gelmeyebilir,geniş açı,makro,telefoto gibi lenslere ihtiyaç duyarsın ve çok pahalılar haberin olsun,bu saydığım özellikleri orta ölçekte tek bir lensde bulmak mümkün tak gez lens denir ondan bir tane alırsın işini fazlasıyla görür.

5. OrKuN Well-Known Member

slm pult, bu tak gez lens in marka ve modeli nedir acaba?

6. pult Well-Known Member

nikon'un nikkor lenslerinden af-s vr 18-200 nikonlar için en iyi tak gez lenstir,benimde kullanma fırsatı bulduğum bu lens mükemmel sonuçlar çıkartıyor,bu lensi aldığın zaman uzunca bir zaman lens ihtiyacın olmaz,yurt dışı fiyatı 700$ civarı türkiyrde biraz daha pahalı olabilir.

7. BaRıŞ Well-Known Member

slm pult,
    her marka için ayrı ayrı bu tak gez lenslerdenmi var yoksa herhangi birini tüm cihazlarda kullanabilirmiyiz..?

8. pult Well-Known Member

erciyes

Selam,her markanın ayrı lens yapısı vardır,hiç bir lens modeli bir diğerine olmaz.

9. OrKuN Well-Known Member

lens alıp daha sonra makine değiştirmek istediğimizde o lens elimizde kalacak ozaman, o kötüymüş yada ikinci el olarak satabilirsek satacagız.

10. pult Well-Known Member

Bu güne kadar hiç lens elimde kalmadı,mesela canon makinem varsa onu satıp üst model canon alıyorum o lens onada oluyor,aslında makineden daha önemlidir lens.

Sayfayı Paylaş