Sony Alpha A380 gün yüzüne çıktı

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Sony Alpha A380

Sony son günlerde duyrusunu yaptığı 3 D-SLR makinesinden biri olan a380 piyasada.
    Sony a380 ile eline daha önce D-SLR almamış birine bile çok ustaca fotoğraflar çekmeyi vaad eden özelliklerle donattığını söylüyor,neymiş bu kolaylıklar bir bakalım.[FONT=&quot]

Bionz görüntü işlemcisi
    a380'in sahip olduğu aps-c görüntü sensörü a serisinin eski modellerindede kullandığı bionz işlemci ile uyumlu olarak çok iyi işler çıkartıyor.

[/FONT][FONT=&quot]Lens
    Sony bu sefer lens konyusunda işi sıkı tutmaya çalışıyor yeni modellerle karşımıza tüm a serisiylede uyumlu bir çok lens piyasada en kısa zamanda yerini alacağa benziyor.
    [/FONT]
    [FONT=&quot]a380 D-Range Optimiser[/FONT]
    Nedir [FONT=&quot]D-Range Optimiser[/FONT] dersek,karanlık gölgeli yerleri otomatik bir şekilde dengeliyerek daha kaliteli fotoğraflar elde edilebiliyor.

Sony Alpha 380 dijital SLR özellikleri
    • 14.2 megapiksel efektif çözünürlük
    • APS-C tip CCD görüntü sensörü
    • BIONZ görüntü işlemci
    • Quick AF Live View canlı ön izleme
    • ISO 3200 maksimum ışık hassasiyeti
    • 2.7 inç büyüklüğünde 230,400 piksel LCD ekran
    • SteadyShot INSIDE görüntü sabitleyici
    • Toz temizleme sistemi
    • 1/4000-30 sn çekim hızı değer aralığı
    • Saniyede 2.5 kare seri çekim hızı
    • Sony Alpha, Minolta ve Konica Minolta AF lenslerle uyum
    • Boyutlar: 128 x 97 x 67.5 mm
    • Ağırlık: 450 gram

2. oguzturk Administrator Staff Member

pult sizin fikrinizi alabilirmiyiz bu makine hakkında, almaya değer bi ürünmü, inceleme fırsatı buldunuzmu bilmiyorum ama.

3. pult Well-Known Member

OguzTurk,henüz gelmedi,sony bayilerine 1 haftaya kadar gelecek diyorlar,o zaman bir inceleyeceğim inşallah,sony a serisinden bir makine almaya niyetim var açıkcası,canon 40D,canon 450D,nikon D90,sony H7 şu an kullandıklarım,biraz lüks olacak ama a380'nide almaya niyetim var,tahmini fiyatı 800$ civarı olacağını söylüyor satıcılar.

Eğer D-SLR alma niyetin varsa yazılan özelliklerinede bakılırsa şu son günlerde çıkan en uygun makine a380,ve özelliklede yeni başlayacaksan D-SLR işine a380 uygun olabilir.

Bekleyin makine çıksın inceleyelim ona göre yorum yaparız.

4. EmRe Well-Known Member

bu giriş seviyesi cihazlar içinde en uygunumu bu sizce pult ustam,
    makineleri görünce insan hangisini alacagını şaşırıyor, hatta birkaç tane birden almak istiyor :)

5. pult Well-Known Member

emil makine henüz ortalarda yok ama çok yakında geleceğini söylüyor sony bayii,fiyatı ve yazıldığı kadarı ile özellikler olarak a380 öne çıkıyor diğer giriş seviyesi D-SLR'er arasında,makine çıktığında inceleyeceğim eğer yazıldığı kadar performans görürsem benimde almaya niyetli olduğum bir makine.

6. pult Well-Known Member

Makine gelmiş arkadaşlar yarın detaylı inceleyeceğim.

7. pult Well-Known Member

Arkadaşlar makineyi inceledim,izlenimlerim olumlu yönde,Sony D-SLR işinde ekmek yiyecek gibi:).

Gövde yapısı olarak sony biraz işi geliştirmiş daha önceki a serilerindeki takozumsu hava bu sefer yok makinede gayet ergonomik olmuş,yine eski makinelerde olan abartılı deklanşör sesi hala var bazıları çok beğeniyor ama ben abartılı buluyorum bu sesi.

çektiğim fotoğrafı HD bir tv'de baktım çok keskin ve parlak renkler mevcut ve göze çok hoş görünüyor ama doğallık kaybolmuş.

Sony'nin daha önce şaşalı bir şekilde ve her seferinde üstüne basarak anlattığı çok kolay ve çok pro,fotoğraflar bu makineyle hiç D-SLR kullanmamış biri bile çok güzel fotoğraflar çekebilecek diye,evet olmuş bu dedikleri ama yinede ufak ayarları yapmak için biraz bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Makinenin kutu içeriği gayet zengin hatta bir adet kılıf bile var beklentileri ne derece karşılar bilemem ama sony bir jest yapmış işte.

Sonuç:giriş seviyesi için en uygun makine diyorum,malzeme kalitesi süper,fiyatı 900$

8. oguzturk Administrator Staff Member

teşekkurler yorumlar için, fiyat konusuna gelince 900$ civarı tavsiye edebileceğiniz daha iyi bi ürün varmı?

9. pult Well-Known Member

Bu fiyat aralığında ve biraz daha fazla olabilir tek tavsiyem Conon 450D diyorum.

Nikon D90,Canon 50D,Canon 450D şu an D-SLR olarak kullandığım makineler,bunların arasında severek ve her zaman kullandığım 450D.

450D üzerinde 18-55 kit lens ile geliyor,ergonomisi ve kalitesi süper hafif ve kompak bir yapısı var,en önemlisi yüksek ıso degerinde bile hiç noise olmaması,kesinlikle kullanımı kolay ve zevkli bir makine yanımda hiç ayırmıyorum,bu sınıfta bir çok makine kullandım ama 450D'nin yeri bir başka bende,D-SLR makine alma niyetiniz varsa mutlaka incelemenizi tavsiye ederim,ikinci eli çok iyi satmak isteseniz anında satabileceğiniz bir makinedir fazla kaybınız olmaz.

Sayfayı Paylaş