Sky Star 2 Uydu Kartı Kurulumu?

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Selam arkadaşlar yeni bir sky star 2 card tv kartı aldım aprtmanda merkezi uydu anten sistemi kurulu. Ancak kuran şahıs bile diseq ayrlarını sorduğumda salak salak cevaplar verdi ve sonunda abi sen normal reciver alacan dedi. Evet normal reciever ile yayınlar alınıyor ama diseq ayarlarının ne olduğunu bulamadan sap gibi kaldım. Bundan sonra ne yapmam lazım arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

2. OrKuN Well-Known Member

Ondan basit nevar kardeşim. Onu kurup hangi uyduyu hangi disecq'e bağladığını bilmeyen arkadaşa dahi ihtiyacın yok.

Hemen anlatayım, şimdi anten kurulumuna veya anten ayarları olarakta geçebilir o menüye geliyorsun, şimdi ordan örnek veriyorum Türksat 1B, hotbird, astra gibi uydu isimleri olacak ordan Türksat olanı seç mesela, onu seçtikten sonra hemen yanında, sağında veya altında bir yerde sinyal seviyesini gösteren çubuk bar şeklinde ve % değer olarakda veren bir grafik olur %70 ve üstü sinyal seviyesi iyidir. Şimdi Türksat ı seçtikten sonra orda sinyal gelmiyorsa veya %25 civarlarında gösteriyorsa sinyal yok demek ve disecq ayarlarının yapılması gerek anlamı çıkar.

Disecq LNB 1,2,3,4 veya LNB A, B, C, D şeklinde 4 girişli ufak bir parçadır. Çanak antenden gelen kablolar buna bağlanarak 4 anten birleştirilip tekbir kablo ile eve gelmesine yarayan cihaz. Turksat LNB1 veya LNBA ya bağlandıysa yukarda evdeki cihazdada aynı ayarda olması lazım aksi takdirde sinyal yok der. Şimdi evdeki cihazdan Turksat uydusunu seçtikten sonra disecq ayarları vardır muhakkak ordan sırası ile bu 4 seçeneği deneyip hangisinde sinyal geldiyse orda o ayarı kaydedeceksin o anten için.Diğer uydular içinde aynı işlemi uygulayarak çatıdaki diseq'in hangi girişlerine hangi uyduların bağlandığını yukarı çıkmadan bulmuş olursun.

Sayfayı Paylaş