Şizofreni Sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 4 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. GuNaHKaR Well-Known Member

Adam 70 yaşına gelmiş Allah’tan af isteyeceğine Candy crush’ta can istiyor.

Allah biliyor ya azizim; biz söylesek de, istesek de kötü olamıyoruz. Lafın yerini de, taşın konacak gediğini de aslında çok iyi biliyoruz. Bizim imtihanımızda işte bu, çok şeyin farkında olmak ve susmayı tercih etmek, kıramamak. Ama susmanın yorgunluğu ve insan kalabilmenin kırgınlığı da bazen dayanılır gibi değil.

Anlaşılmayan inceliklerim yüzünden. Kabalaşmaya mecbur kalmaktan nefret etmişimdir her zaman.

Aşk,”seni seviyorum”cümlesinin, Zamanla “kendine iyi bak”kelimesine dönüşünü işleyen geçici bir yalandır. O yüzden ne zamana nede aşka inanın.

Başkasına müsait olan bizi meşgul etmesin değil mi ?

Bazen kurduğun hayalleri asla yaşayamayacağını anladığında , her şey acı vermeye başlar.

Bazen yalnız kalmak istersin , sonra bi bakarsın zaten yalnızsın.

Ben akıllanmam! İsteyen delirip yanıma gelebilir.

Ben gidip hayal kuracağım, Siz oturup gerçeğinizi sevin.

Bir gece, herkes uyurken gitmek istiyorum buralardan. Ardımda ne bir adres , ne de bir hatıra bırakmadan.

Bir kişiyi tanımak istiyorsan. Çevresinde ona faydası olmayan insanlara nasıl davrandığına bak.

Bir şeylerin yoluna girmesi için, her şeyin raydan çıkması gerekir bazen.

Bir yeni bilgi; Yılbaşında kafalara takılan şapkanın ucunun sivri olmasının sebebi yeni yıla daha kolay girebilmek.

Biz yokluk içinde büyüdük güzelim , senin yokluğunada alışırız.

Boşvereceksen yol vereceksin paşam, Sen buzdolabı mısın? Kış için mi donduruyorsun onu?

Bu böyledir. Gündüz biriktirir,geceye dökeriz içimizi.

Bunca boş konuşan insanın arasında dilsiz olmak engel değil,devrimdir.

Bunca insan yalnızken , neden bunca insan yanlız.

Dede benim şekerleri gördün mü? + şekerleri siktir et sen mutfaktaki ejderhayı gördün mü ?

Deli gibi tartıştığınız anda lafınızı bölüp ‘seni seviyorum’ diyen biri olmalı hayatınızda.

Doğrudur. Çünkü büyüklük hep bende kaldı.

Duyduğuma göre benden nefret ediyormuşsun. Seni düşünecek vaktim olsaydı inan bende senden nefret ederdim.

Düşüncelerimizinde çayımızın gibi kaçak olması dileğiyle.

En çokta sana sormak istiyorum eve gelince ‘bir şey lazım mı’ diye.

En zor günlerini TEK BAŞINA atlatmış olan bir insanın, sence daha birisine ihtiyacı olabilir mi ?

Facebookta kimin profiline baksam evli,nisanli, iliskisi var yaziyor..Hayır yani bir kampanya vardıda benmi kaçırdım.

Güçlü olman lazım. Üzülmemen lazım. Çünkü güçsüz derler, korkak derler, zavallı derler. Sevdiği için böyle oldu demezler.

Gülüşlerim sadaka olsun ağladığımı sanan yavşaklara.

Hava soğuduğunda, İnsan gölge veren ağaçları unutur

Hayatta en değerli olan zamandır; kime hediye ettiğine dikkat et.

Hepinizi seviyorum. Bizi sevmeyenlere ise öpücüklerimi sunuyorum.

Hepsi çok bilip boş konuşurken Biz susup söz yazdık.

Her günü son gününmüş gibi yaşarsan, bir gün mutlaka haklı çıkarsın.

İstediğin gibi değilsem, istediklerini değiştir. Çünkü ben değişmem.

İşin güç kısmı, adam olmak değil, adam kalmaktır.

İyi niyetimin son kullanma tarihi bitti.

İyi olun , çünkü kötülüklerden çok var.

Kafasına delik açmak istediğim insanlar var: psikopatlığımdan değil,beyinlerine oksijen girsin diye..

Kahpelik Bu Kadar zirvedeyken Duruşunu bozmayan ADAMLARA selam Olsun.

Kar üşüyen bir halk için romantik yağmaz.

Kendini bilmek, tüm bilgeliğin başlangıcıdır.

Kimileri YARASA gibidir, insan içine çıkamaz; bulunduğu karanlık odada lağıma dönmüş ağızları, kir tutmuş elleriyle sağa sola çemkirir dururlar.

Kurtlar ölene kadar intikam peşinde koşan tek hayvandır.

Kül kadar etkisi olmayan insanların,kendini ateş sanmaları ne garip bişey.

Matematiğim İyi Ama Sayma İşlemlerini Tam Öğrenemedim ,Bazılarını Yanlışlıkla Adamdan Sayıyorum.

Okyanusta ölmezde insan,gider bir kaşık sevdada boğulur.

Olgun gösteriyorsun diyorlar.

Korkuyorum bir gün şeytan çıkıp affet ALLAHım insana uydum diyecek.

Paraya ihtiyacım yokmuş gibi davranıyordum, sevgiliye, dosta ve bir takım başka şeylere daha… Bunlara gerçekten ihtiyaç duymuyor muydum yoksa sahip olamayacağımı düşündüğüm için mi böyle davranıyordum, hiç bir zaman ögrenemedim.

Pırlantadan alınmayan vergi kitaplardan alınıyordu. Çünkü pırlanta alandan değil kitap okuyanlardan korkuyorlardı.

Rabbim beni şair Seni şiir olarak yarattı ve sen benim en güzel şiirimsin.

Sabah uykusu kadar sevebileceği biri lazım insana. Sen gibi,senin gibi,birazda sana benzeyen.

Sana kötü bir haberim var; dün daha çok özlemiştim.

Sen hayatının en zor günlerini geçirirken, bir tek insan bile bunun farkına varmazsa, bu çok iyi rol yaptığının kanıtı mıdır, yoksa körler ve sağırlar ordusu içinde silik bir silüet olduğunun göstergesi midir?

Seviyorsan git halay çek bence, hem elini tutarsın.

Sevmek,sevdiğin kişiyle birlikte olmak değildir unutma..Çünkü aşk, o’nunla yaşamak değil,onu yaşamaktır aslında.

Şeytana aklımdan geçenleri anlattım, Yapma günahtır dedi.

Tüylerim diken diken olduysa vardır bir sebebi.

Üç yanımız denizlerle dört yanımız şerefsizlerle dolu.

Ya kimse söylemesin sevdiğini ya da yapsınlar sevginin asıl tarifini.

Yakınlaştırılmış fotoğrafın kaç sigara yaktırır. Kaç azer şarkısı çıldırır biliyor musun?

Yaşam fırtınanın geçmesini beklemek değildir. Yaşam ;yağmurda dans etmeyi öğrenmektir.

Yolda bulduklarını , yola çıktıklarına değişirsen asla zaferine ulaşamazsın.

Yükün dürüstlükse; Gücün düşer belki ama başın düşmez.

Yüreğim ıslaktır benim kuytularda ağlamaktan ve hafif uçuktur rengi kurusun diye kaç kez güneşe asılmaktan.

Zararsız biriyim. Ama düşüncelerim çok cinayet işlemiştir.

Sayfayı Paylaş