Siyah Ekran Çıkıyor Sanırım Virüs

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve OrKuN tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Selam arkadaşlar, bilgisayarda oyun oynarken yada proramda çalışırken birden siyah ekran çıkıyor hata raporuda çıkmıyor ben virüsten şüpeleniyorum combofix ile tarattım fakat bulamadı başka bir taratma programı önerebilirmisiniz?

2. BaRıŞ Well-Known Member

En iyisi sorunun yaşanmadığı tarihe sistem geri yükleme yapın.

3. BaRıŞ Well-Known Member

Kaspersky deneme sürümü ile tarat istersen veya AVG'yi de kullanabilirsin ama Kaspersky daha iyidir.

4. EmRe Well-Known Member

Format atın bence, sorunun yazılımsalmı donanımsalmı olduğuda ortaya çıkabilir bu sayede.

5. OrKuN Well-Known Member

format attım daha önce ama sorun devam etti, yüklediğim cd'lerdemi virüs var acaba diyerek yazdım buraya.

6. BaRıŞ Well-Known Member

Öncelikle sorununuzun virüsten kaynaklandıgını düşünmüyorum. Format attıktan sonra da yine bu şekilde yapıyorsa donanım da bir sorun olma ihtimali yüksektir. Siyah ekran dediğiniz şey herşey olabilir. Ki eğer windows xp kullanıyorsanız çıkan mavi ekranlarda aslında size bir şey söylemeye calışıyordur. Ordaki kodları falan yakalamanız gerekir. Kodları yakalarsanız Microsoft'ta bunlar ile alakalı sorunların çözümüde olabilir. Olmayadabilir tabi :)

Bence siz aşağıda sıraladığım maddeleri tekrar uygulayın sorun yine devam ederse donanımda aramak gerek;
    1-)formatınızı tekrardan atın...
    2-) Kurulm için kullandıngız dosyalardan vazgeçin. İnternetten yenisini download edin.
    3-) Ne olur ne olmaz diye içinizinde rahatlaması için bir Nod32 Smart Security edinin

Sayfayı Paylaş