sitenin ismi

Konusu 'Yönetim Odası' forumundadır ve hiperborlu tarafından 16 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. hiperborlu Member

sitenin ismi neden turkey arena dır?? neden ingilizcedir??

2. ot-gu Genel Sorumlu

isim bulmak biraz zor akla gelen her isim daha önceleri birileri tarafından alınmış oluyor, yarı ingilizce olması (arena türkçeye dahil olmuş bir kelimedir artık) eleştirilebilinir tabi...

soruna tam cevabı oguzturk verecektir eminim...

3. hiperborlu Member

arena türkçeye girmiş bir kelimedir evet ama ingilizce bir kelimedir hala.dolayısıyla isim yarı türkçe yarı ingilizce olmayabilir tamamı da ingilizce olabilir.sadece türkiye burda sen nerdesin gibi bir slogan la yola çıkıldığından hareketle neden isim ingilizce merak ettim??

4. Sol_Barış Well-Known Member

evet bu konuda bizi aydınlatırsanıs iyi olabilir dürüst olunmasını isteriz neden yabancı?

5. oguzturk Administrator Staff Member

arkadaşlar yaklaşık 1 yıl kadar önce ingilizce içerikli turizm sitesi projemiz vardı bu ismi satın almıştık, daha sonra ertelemek zorunda kaldık isim forum sitesine de uygun olduğunu düşündüğümüz için bu isim üzerinden yolumuza devam ettik

6. hiperborlu Member

tabi sahibi siz olduğunuzdan uygun görmek en doğal hakkınız oluyor.ama bu türk sitenin ismi türkçe olsa daha iyi olurdu kanımca.satın alma konusunda nasıl bir prosedür var bilmiyorum ama sokak levhalarına kadar sıçrayan ingilizce merakının türklerin tartışma ortamında ne derece güzel duruyor tartışılmaz bir açıklıktadır.neyse cevap için sağol

7. oguzturk Administrator Staff Member

avatarına Atatürk resmi koymuş bir site sahibi olarak bu konuda eleştirebilirsiniz haklısınız ama bu isim olayı şirket-dükkan-cadde-sokak lara verilen isimler kadar esnek değil istedğiniz ismi planlıyorsunuz bide bakmışsınız başka birisi tarafından alınmış

Sayfayı Paylaş