Sigaranın faydaları

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve Denizli_20turk tarafından 29 Kasım 2007 başlatılmıştır.

1. Denizli_20turk Well-Known Member

Sigaranında faydası mı olurmuş, demeyin. İşte o kadar kötülenen her fırsatta iftiralara mağruz kalan sigaranın faydaları :

# Sigara içeni köpek ısırmaz; çünkü yanında baston taşır.
    # Evine hırsız girmez; çünkü sabahlara kadar öksürür.
    # Üzerine sinek konmaz; çünkü buram buram nikotin kokar.
    # Fazla yorulmaz; çünkü yorulunca tıkanacağını bilir.
    # Yürümek için zorlanmaz; çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir.
    # İhtiyarlamaz; çünkü genç yaşlarda sevdiklerine kavuşur.
    # Yüzlerine renk gelir; çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur.
    # Vücutları bir kuş gibi hafifler; çünkü ileri dönemdeki dolaşım bozukluğundan ötürü önce parmakları, sonra da el ve ayakları kesilir.

İşte sigaranın faydaları, tiryakilere afiyet olsun...

2. beyaztürkü Member

tebrikler güzel br yaklaşım. bir anımı anlatmak istiyorum hani duman avcıları yanlış anlayacak ama benimkisi ogün için bir muhaliflikti o kadar.
    orta okula giderken kompazisyon desi öğretmenizimz konu olarak '' yeşil ay '' dedi
    herkez başladı yazmaya sigaranın zararları. bende muhalif yanım o günlerde tam safhasında başladım yraralarını yazmaya. senin gibi değil ama. ben sigaranın ülke ekonomisindeki yerini anlattım. tütüncülük çiftçilik. kaç kişinin ekmek yediğini ve bir anda tüm ülke sigarayı bırakırsa ülke ekonomisin ne kadar zarara gireceğini. kompozisyona öğretmenim fikirlerini beğenmedim bizim istediğimiz bu değil dedi ama
    ogünün not punaı olan 10 vermeyi de ihmal etmemişti çünkü gerçek bir yaklaşımdı ve ülke ekonomisi sigaradan çok kazanıyor. eee vergiler ağır :)

3. mcrap Well-Known Member

Sanki önceden görmüşdüm tşkler paylaşım için

4. gazi25 Well-Known Member

ellerine sağlık güzel olmuş

Sayfayı Paylaş