Senden Önce Senden Sonra Yazı

Konusu 'Masal ve Hikayeler' forumundadır ve CAN tarafından 28 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. CAN Well-Known Member

Senden Önce, Senden Sonra

Tarih milatla başladı,milattan önce,milattan sonra diye iki bölüme ayrıldı.Dün gece düşündümde hayatımı da iki bölüme ayırdım,seni tanımadan önce ve seni tanıdıktan sonra diye.

Aslında seni tanımadan önceki hayatıma dair yaşamış saydığım ama gerçekte yaşamadığım yılları hayatımdan saymayacaktım.Ancak seni tanıdıktan sonraki yılların anlamı,geçmişte yaşayamadıklarıma bağlı.O günleri yaşamasaydım bugün seninle yaşadığım doyumsuz anların değerini anlayamayacaktım.

Her doğan günün;saat,dakika,saniye gibi dilimleri yönünden birbirinden farkı olmadığını çok iyi biliyorum. Ancak aynı zaman dilimine ayrılmasına rağmen bazı günler diğerlerine göre daha aydınlıktır.Bazı günlerinse geceleri daha uzun.Hayatımın senden sonraki geceleri bile aydınlıktı.Çünkü gecemi de gündüzümü de güzel yüzünün aydınlığı,yeşil gözlerinin ışığı çepeçevre kuşatmış, aydınlatmıştı.

Hayatıma girmeseydin eğer tekdüze bir yaşam çizgim olacaktı ki, bunun diğer adı ölümdü.bir diğer ifadeyle nefes alıp veren ama hayatın manasını kavrayamayan,amaçsızca yaşayan biri olacaktım.Hayatım seninle anlamını bulmuş oldu,seninle hayata yeniden başladım.

Sen olmasaydın hayatımda ne mi değişirdi? Bu soruyu böyle değil de şöyle sormalı: Sen olmasaydın hayatımda ne değişmezdi?

Sayfayı Paylaş