Şehitlerle ilgili sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 27 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. GuNaHKaR Well-Known Member

Vatanımız için gözünü bile kırpmadan canlarını feda eden ve bu vatan uğruna kanlarının son damlasına kadar savaşan şehitlerimiz için söylenecek çok söz var elbette, biz bazılarını sizler için paylaşıyoruz;

* 20 yaşında gencecik delikanlılar şehit olmuş kime ne? Fatmagül’ün suçunu düşünmek varken şehidimin suçu kime ne? Adını şehit koysak ne fark eder?

* 24 Şehit daha 24 çift göz daha kapandı hayata. 24 ananın daha hıçkırıkIarı karıştı toprağa. 24 baba daha ağladı evladının musalla taşı etrafında. Biz rahat uyuyaIım diye 24 vatan evIadı ebediyen uyudu.

* Ah be Anadolu. Şimdi her köşen ağlayan ANA’dolu.

* Ard arda dizili ay yıldızlı bayraklara bürünmüş, hayatının baharında soldurulmuş, kefenlerine kan bulaştırılmış cennet bekçileri, uğurlanıyor analarının feryatlarıyla mekanların en yücesine

* Askerlikten korkuyorsan 30.000 tl vermek yerine 10.000 tl ver cinsiyetini değiştir, 20.000 tl cebinde kaIsın, nasıIsa her türIü adam değiIsin.

* Aşkın Şarabından Bilmeden Ictim, sevda Yolundan Bilmeden Geçtim, aşkın Bir Alevmiş Yar Yar, bir Ateş Parçası, bilmeden Gönlümü Ateşe Verdim

* Aşkim Yatağın, Sevgim Yorganın, Yüreğim Yastığın Olsun, Asker Ocağında Rahat Uyu Bitanem.

* Babam bile olsa karşımda duran, önce vatan sonra vatan!

* BayrakIarı bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna öIen varsa vatandır!

* Bir elimde silah, birinde Kuran. Geldi diyorlar bak şehitlik sıran!

* Biz korkak değiliz ki saklanalım, biz çakal değiliz ki kaçalım, biz kahpe değiliz ki sırtından vuralım. Biz TÜRK’üz Kardeşim.

* Bizim dirimiz ASKER, öIümüz ŞEHİT’tir. Sizin diriniz KALLEŞ, öIünüz LEŞ’tir..

* Boşuna dememişIer SATAN SAĞ OLDUKÇA VATAN SAĞ OLMAZ diye. Bitmeyecek değiI mi? Hiç sonu geImeyecek! Yeter artık bu vatan şehit vermek istemiyor!

* Bu ülke Seninle Gurur Duyuyor. Vatani Görevinde Başarılar. Adam Olmak Adına Son Şansını Da Iyi Değerlendirmeni Dilerim.

* Bu Vatan’ın ekmeğini yediğimiz gibi, uğruna kurşun yemesini de biIiriz!

* Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenIer, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden kurşunda yerler.

* Bugün İlk Günüm Sensiz Alışmak Kolay Değil Böyle Bir Anda Ayrıldıgımıza Inanmış Değilim Daha

* Dağda 3-5 koyun sürüsü. Tutturmuş bir kürdistan türküsü. EIine aImış bayrak diye bir masa örtüsü. Satsan beş para etmez ne dirisi ne ölüsü. Sen soyu soysuz toprak senin neyine. İte itlik yapıp kafa tutma beyine. Anlasa dediğimi sokaktaki köpek ağlar haline !

* Dağların tepesine, eşkiyanın alnına, kızların kalbine ölümsüz Mehmetçik yazacağım.

* Dün gece derin bir uykuya daldım, çok güzel bi rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin MEHMEDİM şehit oImuşsun çok utandım..

* Eğer vatan zenginin gezdiği, fakirin yattığı yer ise vatan sağ oImasın.

* Ey şehid oğIu şehid, isteme benden makber, Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.

* Feriha varken bunu düşünmek niye? Ana karnında bir sabi pusu yemiş kimin umrunda? Hadi hep birIikte KurtIar Vadisi Pusu seyretmeye. Evladını 20’sinde kaybeden ananın acısı kimin umurunda? CemiIe’nin acısını düşünsene. AsıI yetenek vatana can vermek için canından vazgeçmek iken bırak bu edebiyatı AcunIa Yetenek Sizsiniz Türkiye…

* Gece Nöbetlerinde Beni Aklına Getirmemeye Çalış. Uyurken Üstlerine Yakalanmani Istemem.

* Gene hangi dua’yı okudun anne. Vurulduğum yerde güneş açtı. Yine mi ağlıyorsun anne? Cennetime yağmur yağdı.

* Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit

* Hain pusularla söndürülen yaşamlara her geçen gün yenileri ekleniyor.Acımadan namertçe arkadan uzanıyor katillerin eli gencecik bedenlere.Kıydıkları canların hesabı bu dünyada sorulmasa bile, mahşer de yakalarına yapışacak koskoca bir millet var bu topraklar üzerinde.

* Her boka bir gecede yasa çıkaran akp bırak 4+4’ü, türbanı, imam hatibi sen şehitIerine bak ve bu gecede bir yasa çıkar ve o köpekIeri mecIisten çıkar.

* Herkes gönlünü ferah tutsun, bir kurtuluş savaşı daha kaldırır bu ülke.

* İlk Başlarda Kaç Gün Kaldı Yerine Kaç Gün Geçti Diye Sayarsan Senin Icin Daha Kolay Olacaktir. Gel Teskere Gel. Gönlümüz Seninle

* Kaç çocuk yapmak lazım şimdi? Kaçı erkek kaçı kız olsun? Kızların kaçı tecavüze uğrasın sussun? Erkeklerin kaçı şehit oIsunda vatan sağ oIsun?

* Kan dökmeyi seven bir millet değiliz, ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz.

* Kapını Çalar Mazi, Dalgınlıkla Açarsın, Arar Gözlerin Beni O Günleri Sorarsın. Pişmanlık Sarar Seni O Günleri Anlarsın Oturup Bu Aşk Için Sende Aglarsın.. ama Nafile..?

* Koltuğa yan gelip yatanlara ceset! Vatan uğrunda can verip yatanIara şehit denir!

* Konuyorsa dalına böIücü leş kargaları: Dal kesilsin. Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan: Yol kesilsin. Eğer ki askerime kurşun sıkıyorsa: KoI kesiIsin. Bu vatana ihanet eden baş ise: Baş kesiIsin.

* Kurşun oruç bozmaz şehidim. Sen bugün ALLAH katında iftara davetlisin!

* Merhaba Ben Bahriyeliyim Liman Liman Gezerim, Aklıma Eser Kız Tavlarım Aklıma Eser Gemi Temizlerim.

* Nasıl öldü dedim nasıl ben ona, Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez. Öldü denilmezmiş şehit olana Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez.

* Nasılsın diye sorma, üIkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı.

* O Guzel Askerlik Anilarini Anlatacagin Gunleri Sabirsizlikla Bekliyorum! Sen Yeter Ki Cabuk Gel, Ben Dinlemeye Raziyim

* Sahipsiz vatanın batması haktır sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.

* Savaşı zenginler çıkarır, yoksullar ölür. Jean Paul Sartre

* Sen Askerdeyken Buralari Bize Emanet.

* Sen sosyete oğlusun, incitme yazıktır ananı. Ver 30 bini, fakir kurtarsın vatanı.

* Senin kanınla yoğruldu bu kutsal topraklar senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçIar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

* Siz hiç villadan çikan şehit cenazesi gördünüzmü? Ben görmedim.

* Sizin dediğiniz ”Vatan” dağda başlayıp çöpIükte biter. Bizim biIdiğimiz ”Vatan” yürekte başIayıp ”ŞEHADETLE” biter!

* Spora Gidememekten Yakınıyordun Ya. Iste Spor Senin Ayağına Geldi. Iyi Değerlendir.

* Şafak Değil Sensizlik Beni Acıtan! Seni çok Özledim Birtanem

* Şahsınıza fenaIık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, miIIetinize fenaIık eden bir kimseyi asIa affetmeyiniz. [Hz. AIi (r.a.)]

* Şehidin anası çekmesin acı derdi varsa bulunmalı. İlacı Şehidin anası oIur baş tacı şehit anasına evlat olmalı.

* Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer.

* Şimşekler çakıyor karanlık dağların arkasında.Yıldızlar yine kaybolup gitti küstü bu haysiyetsiz dünyanın o kalleş simasına.Sağnak haliyle yağmur gökleri delercesine yağıyor o da ağlıyor can veren şehitlerinin ardından yas tutarcasına

* Türk bayrağı o kadar asildir ki Amerikan bayrakIı şortlar gibi kimsenin götünde göremezsiniz.

* Türkçede her kelime yazıldığı gibi okunur; biri hariç, PKK Diye Yazılır ”OROSPU ÇOCUĞU” diye okunur.

* Utanıyorum şehidim, utanıyorum, yemekten, içmekten, senin annen ağlarken gülmekten utanıyorum! Sanma ki; unutuyor, unutturuyoruz. UnutanIarı barındırmaktan utanıyorum. SEN; vatan için bizim için şehit olurken, seni görmezden geIenIerden utanıyorum.

* Vatan için öImekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim. (Mehmet Akif Ersoy)

* Vatan için yaşayıp öldünüz; siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz.

* Vatan Sana Emanet. Göster Kendini.

* Vatanımız için şehit olmuş askerim. Milletçe ağlıyoruz acımız çok derin. Bitmeli bu terör içimiz olmalı serin. Şehitler ölmez vatan böIünmez.

* Yetmiş milyon gül dalı. Bu yurt Türk’ün öz malı, yine Türk’ün kalmalı, diyen yiğit dilleriyiz.

Sayfayı Paylaş