Şarkıcı Ayten Alpman Vefat Etti

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve Balako tarafından 20 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Balako Well-Known Member

“BİR Başkadır Benim Memleketim” şarkısıyla gönüllere taht kuran ünlü sanatçı Ayten Alpman dün hayatını kaybetti.

Alpman’ın ölüm haberini duyan eski eşi İlham Gencer, kızı Ayşe Gencer ile yakınları ve dostları hastaneye akın etti. Büyük üzüntü yaşayan Ünlü müzisyen İlham Gencer, şunları söyledi:

Yeri asla doldurulamaz

“Ayten Alpman benim hem öğrencim hem de eşimdi. Bu ülke büyük bir sanatçıyı kaybetti. Onun yeri asla doldurulamaz. Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun. Kaybımız çok büyük.” İlham Gencer ve kızı Ayşe Gencer’i vefat haberinin ardından dostları teselli etmeye çalıştı.

Şarkıcı olacaksan git kendini denize at

Ayten Alpman, katıldığı “3 İnsan 3 Öykü” programında, doktor babasının şarkıcı olma isteğine çok sert karşı çıktığını belirterek babasının ikna olduğu anısını anlatmıştı: “Evde şarkı söylüyorum, ‘Sakın ha böyle mırıldanıp da şarkıcı olacağım falan zannediyorsan unut’ dedi. ‘Git kendini Dolmabahçe’den denize at hiç böyle bir şey düşünme” dedi. Taksim Belediye Gazinosu’nda sahne aldığı bir gün babasının kendisini izlemeye geldiğini anlatan Alpman, katı kuralları olan babasının duygulanıp ağladığını görünce kendisinin de çok mutlu olduğunu söylemişti.

'Yalnız ve dimdik yaşadın'

Ünlü sanatçı Ayten Alpman'ın ölümü sanat dünyasını da çok üzdü. Twitter'da ünlüler Alpman için duygularını paylaştı.

Nilgün Belgün Twitter'da ünlü sanatçı için "Yalnız ve dimdik yaşadın kimseye minnet etmedin.Müziğinden asla ödün vermedin, Nur içinde yat Ayten abla.Ben sana hep böyle hitap ederdim" diye yazdı.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI GÜNAY; "ÇOK DEĞERLİ BİR SANATÇIYDI"

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türk müziğinin duayenleri arasında yer alan Alpman'ın muhteşem sesi ve eşsiz yorumlarıyla yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmuş çok değerli bir sanatçı olduğunu belirtti.

Günay, sanatçı Ayten Alpman;ın vefatı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türk pop ve caz müziğinin unutulmaz isimlerinden Alpman;ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendiğini ifade eden Günay şunları kaydetti: “Türk müziğinin duayenleri arasında yer alan Alpman muhteşem sesi ve eşsiz yorumlarıyla yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmuş çok değerli bir sanatçıydı. O buğulu sesiyle hafızalarımıza adeta nakşettiği 'Memleketim' gibi pek çok eser Sevgili Alpman'ı daima bizlere hatırlatacak; yüzümüzde tatlı bir gülümsemeyle hep saygı, sevgi ve özlemle anılmasını sağlayacaktır.

“Geçmiş günler aklından geçerse, Kalbin bomboş ümitler biterse, Sen üzülme, ben varım” diye söylerdi Ayten Alpman...

İyi ki vardın Sevgili Alpman. Hep olacaksın. Mekanın cennet olsun. Milletçe başımız sağolsun.”

2. oguzturk Administrator Staff Member

Allah rahmet eylesin :(

3. Balako Well-Known Member

Sayfayı Paylaş