Şarjlı piller ve Şarj cihazları

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve ot-gu tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Şarjlı Piller ve Şarj Aletleri

Şarjlı Piller ve Şarj Cihazları hakkında tüm paylaşımlar bu başlık altında toplansın arkadaşlar.

tpx

2. pult Well-Known Member

Evet oğuz benim asıl beklediğim senin makinende fotoğraflar,bekliyorum ileriki günlerdealkış02alkış02.

3. ot-gu Genel Sorumlu

pil almaya fırsat bulsam gelecek fotograflarda, bu hafta sonu alır en kısa zamandada harika fotograflar eklicem :)

4. pult Well-Known Member

Pil olarak varta 2500 mah. tavsiye ederim.

5. ot-gu Genel Sorumlu

pil olarak bunu aldım senin varta tavsiyen üzerine emre

6. pult Well-Known Member

Hayırlı olsun oğuz,güzel seçim yapmışsın,helede 2700 mah.olmasıda ayrı bir güzellik olmuş:).
    Aklıma gelmişken sorayım,hafıza kartı olarak ne kullanıyorsun?

7. ot-gu Genel Sorumlu

kutu içerisinde 32 mb lık Sd kart vardı şimdilik onu kullanıyorum ama yakın zamanda alırım birtane, önerin varmı kart konusunda bilmiyorum ;)

8. pult Well-Known Member

Bende 4 adet OCZ marka hafıza kartı var bunların ikisi 4 gb ikiside 8 gb,sana tavsiyem sandisk bulabilirsen sandisk al 4gb olarak,bulamazsan OCZ gold series 4gb al.

9. pult Well-Known Member

Varta 57066

10. ot-gu Genel Sorumlu

emre bunda doldugunda ledlerin sönmesi veya renk değiştirmesi gibi bi uyarı veriyormu cihaz ;)

11. pult Well-Known Member

Evet dolunca ledler sönüyor.

12. ot-gu Genel Sorumlu

emre sendeki usb şarj cihazıda buna benzer bişeymiydi acaba, şunun için soruyorum bundada şarj dolunca ledler sönüyormu, 12 saatte hala sönmemişti bendeki dahamı fazla beklicez yoksa anlamadımki dontknow

13. pult Well-Known Member

Evet oğuz bendekide sönmüyordu,her nedense pek performanslı degil şu usb şarjları.

14. ot-gu Genel Sorumlu

evet benimde pek hoşuma gitmedi 12-15 saat bilgisayarıda açık bırakmak zorunda kalıyorum enkısa zamanda seninkinden veya benzer alırım artık

15. pult Well-Known Member

Bende sinir olup almıştım:),bendeki eski bir model biraz daha üst bir model bak sen.
    Duracell marka şarj aletleri süper oluyor,istersen duracell bak,bir arkadaşımda varta 2700 pil ve duracell şarj cihazı var,4 saatte piller tam şarj oluyor.

Birde usb şarj cihazıyla pillerini ilk defa şarj edeceksen piller en az 20 saat kalmalıydı cihazda.

Duracell şarj cihazlarının çok çeşitli modelleri var bütçene göre birisini al.

16. ot-gu Genel Sorumlu

Duracell in şarj cihazı olarak aşagıda resmnini verdiğim cihaz 55 TL civarı

Yalnız bu cihaza bakarken bi cihaz dikkatimi çekti paylaşayım istedim emre, belki daha önce sende görmüşündür.

Konnoc KCR-6611 Hızlı Pil Şarj Cihazı (30 Dakikada Şarj)
    Fiyat olarak 59 TL civarı

Özellikler
    • KCR-6611 Pil Şarj Cihazı (30 Dakikada Şarj Etmektedir.)
    • 100-240V uluslararası voltaj
    • 1 ile 4 adet AA(kalem pil) Ni-MH/Ni-Cd şarj edebilen pil, 1 ile 2 adet AAA(ince pil) Ni-MH/Ni-Cd şarj edebilen pil şarj eder.
    • ? fonksiyonu, şarj süresini ve otomatik güç kesmeyi kontrol eder.
    • Aşırı ısıya karşı hava soğutma sistemi vardır.
    • Sıcaklığın devam etmesine karşı hararet korumalıdır.
    • Aşırı akım yükselmesine karşı korumalıdır.
    • Şarj edilmeyen pil, kısa devre yapmış pil, hatalı pili tespit eder ve ışık yeşilden kırmızıya döner.
    • 4 adet zaman ölçere sahiptir.
    • Piller tam dolu olduğunda otomatik alarm çalar.3 kez çalarsa 1 pil dolmuş demektir. 7 kez çalarsa tüm piller dolmuş demektir.

17. pult Well-Known Member

Evet 30 dakikada şarj ettiği doğru,ama pilin ömrü yarı yarıya azalır,pilin şarj halindeyken aniden bozulması gibi şeyler oluyor,tavsiye edilmiyor genelde.

Duracacell'in bu şarj cihazı güzel ve uygun fiyatlıdır,bulursan al derim.

18. ot-gu Genel Sorumlu

hadiya bende hemen hemen aynı fiyatlı olunca 30 dakika şarj cazip gelmişti neyse 5-6 saat e razı olcaz artık.

19. pult Well-Known Member

Bir düşün,Varta,Duracell,GP Piyasaya hakim ve en çok ürün satan bu firmalar,bilmiyorlarmı böyle bir ürün yapmayı,hemde en iyisini biliyorlardır vede en iyisini yaparlar,ama şu anki pil ve batarya iç kimyasalları ve yapıları buna hazır değil,hızlı jarş üniteleri kullanılmıyor değil bir çok alanda kullanılıyor(askeri ve sağlık alanlarında vs) ama ev kullanıcıları için şimdilik uygun değiller,tabi şu Konnoc markası yine uyanık çin girişimcilerinin aklıdır:).

20. ot-gu Genel Sorumlu

Hakılısın emre, işte ilk bakışta insanın aklını çeliyorlar birkaç tanede olumlu yorum yapıyorlar muhakkak bunlara aldanan çok sayıda kişi oluyordur, ama bu forumlarda bunun için var bilenlerin daha önce kullananların tecrübeli insanların bilgi ve deneyimlerini paylaşması için tpx

Sayfayı Paylaş