Samsung Monte s5620 Kullanıcı Yorumları

Konusu 'Samsung' forumundadır ve OrKuN tarafından 24 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Samsung Monte s5620

Fiyatı 515TL-550TL aralığında.

-Öncelikle kapasitif dokunmatik ekran çok kullanışlı. Evet çözünürlük ve renk derinliği 5800xm dan düşük ama iki telefonu yan yana koymazsanız farkı anlamıycaksınızdır. Monte'de de gayet güzel video izlenmekte.

-Hareket algılayıcı olması güzel olmuş, telefonda resim ve browser da gezerken yan çevirdiğinizde resim ve browserda yan dönmekte, bazı menülerde de aynı sistem mevcut tabi video izleyicide de. Ayrıca gelen aramada telefon çalınca ters çevirirseniz sesi kapıyor. Tam ekran resimlere bakarken telefonu eğdiğiniz de hızlı resim geçişi sağlamanıza olanak veriyor.

-3 sayfa masa üstümüz var ve bu masaüstlerine widgetlerden istediğimizi atabiliyoruz. Menüde 3 sayfa ama 4-5-6 diye artıra biliyorsunuz sayfaları ve ikonları dilediğiniz gibi dizebiliyorsunuz.

-Sosyal ağ desteklerinde facebook, bebo, fotki, flickr, photobuclet, youtube, picasa, myspace, friendster, hyves, twitter mevcut

-Diğer widgetler: google(map,gmail,search), yahoo search, garanti, cnn(yabancı olan)

-Kullanılabilir özellikler: Ses kaydedici, kronometre, zamanlayıcı, dünya saatleri, dönüştürücü, hesap makinesi, görevler, takvim, not, görüntü düzenleyici, alarm, sözlük

-Kamera 3.2mp; pozlama, beyaz dengesi, çekim modları, sahne modları var 15fps qvga mp4 olarakta video çekebiliyor
    ama otofocus olmadığı için çok bişey beklenmemeli kameradan ama anlık lazım olduğunda iş görebilicek seviyede.
    Öndede görüntülü konuşma için kamera bulunmakta.

-Mp3 çalar oldukça başarılı, bir çok ekolayzer modu (mega bass,rock,jazz vs.) ve listeleme (sanatçı,parça,albüm vs) çeşidi barındırıyor. Ayrıca telefonla gelen kulaklık oldukça tatminkar. 3,5mm jak ile istediğimiz kulaklığı bağlayabiliyoruz.

-Radyo rds'li bir çok kanalı favori yapabiliyorsunuz ve radyodan kayıt imkanıda mevcut.

-Wifi dolfin webkit tabanlı bir browser kullanıyor. flash desteği java desteği sunuyor ama vimeo sitesinde video oynatmak için flash player yüklü değil gibi bir uyarı alıyorum. Açılış sayfasında çok resim ve yazı olan sitelerde bazen hafıza dolu uyarısı veriyor pek sık olmasa da. Opera gibi harici bir browser da yükleyin derim. wifi çekim gücü oldukça tatminkar.

-Youtube a malesef giremiyoruz bu yüzden widgeti işe yaramıyor ama youtube gibi kaynaklardan video arayan bir yazılım olan "Vuclip mobile" video izlenebiliyor. (opera youtube giriyor ama video açamadım dns değişikliği yaptığım halde)

-Widgetler, gps, yüklediğiniz uygulamaların bağlantı ayarlarını wifi olarak ayarlamayı ihmal etmeyin yoksa direk 3g yada edge ile bağlanıyor.

-Gps kapalı alanda işlemiyor ama açık alanda işliyor ayarını wifi yapmayı unutmayın yoksa TL lerinize yazık olur

-Google widget'ı hem gmail hem search hemde map özelliklerini barındırıyor google mapde yol tarifi özelliğide var.

-Msn için ebuddy öneririm oldukça kullanışlı.

-Java oyunlar yüklenebiliyor.

-Sözlük uygulaması oldukça başarılı türkçe-ingilizce, ingilizce-tükçe, ingilizce-ingilizce, portekizce,türkçe, türkçe-portekizce şeklinde çevirme yapabiliyor.

-Müzik tanıma özelliği de başarılı bir şekilde bekleneni yapıyor.

-Akıllı kilit özelliği ile iphone'a benzer şekilde tuş klidi açabiliyorsunuz. (istediğiniz bir harfi seçip onu çiziyorsunuz parmağınız ile)

-Mobil takip sistemi ile başka bir sim takıldığında belirlediğiniz numaralara sms atılıyor.

-Tasarımı da oldukça güzel füme-turuncu, siyah-turuncu, beyaz-kırmızı, siyah-gri renkleri var. kutu içerisinden 2gb kart çıkıyor buda gayet yeterli bence. wifi ve bir çok özelliği kurcalamama rağmen pil sadece 2 diş düştü, ilk şarjdan bu yana 3 gündür kullanıyorum pil ömrü gayet güzel. usb den şarj imkanıda var.

-qwerty klavye olmaması bir - ama belki 3.part bir yazılımla çözülür. (bilen varsa böyle bir yazılım lütfen paylaşsın)

Kısacası aldığıma pişman olmadım keşke 5800xm alsaydım demedim Güzel bir cihaz ayrıca samsung application desteği sunmaya da başlamış şimdilik windows mobile kullanan modellerle sınırlı. Opera browser da bir application sitesine yönlendirme kabiliyeti var bu sitede de işe yarar application ve oyunlar mevcut.

-Yeni nesil cihazların çoğunda olan bir durum olan parmak izi tutma sorunu bu cihazda da var arka kapak ve ekran parmak izi tutuyor. parmak izi tutmayan ekran koruyucu çıkartmalar var ancak kullanım kılavuzunda ekrandaki koruyu etiketi çıkarın daha etkin kullanmak için diye bir uyarı var bu tarz koruyucu etiketler kullanımı olumsuz etkiler mi bilemiyorum.

Sayfayı Paylaş