Samsung I9003 Galaxy SL Ana Konu

Konusu 'Samsung' forumundadır ve OrKuN tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Samsung Galaxy SL I9003 Kullanıcıları Kulübü
    SGSL i9003 Kullanıcılarının Buluşma Noktası
    A'dan Z'ye Komple SGSL i9003 Teknik Rehber
    Teknik destek, sorunlar, çözümler, kullanıcı yorumları, oyun ve program tavsiyeleri...

Not: Konu çeşitli internet sitelerinden Galaxy SL i9003 kullanıcılarının yorumları ve tecrübelerinden alıntı yapılarak derlenmiştir. İsmini yazdığımız ve yazamadığımız emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederiz.

Sizlerde konumuza destek vermek ve sorunlarınızı paylaşmak için konumuza yazabilirsiniz. Konudaki teknik paylaşımlar bir çok kullanıcı tarafından başarılı bir şekilde test edilip denenmiştir ama yine sorumluluk kullanıcıya aittir. Sorumluluk kabul etmeyiz.

Telefonu kullanan arkadaşlar görüşelerinizi bekliyoruz.
    herkes bunu almayın I9000 galaxy s alın diyorda aralarında fiyat farkı var.
    Sonuçta kıyaslamak yerine bunun özellikleri üzerinde durmak lazım sanırım.

2. BaRıŞ Well-Known Member

Galaxy S ile SL arasında görünüm arasında fazla bir fark yoktur. Ama Galaxy SL, Galaxy S'e göre oldukça düşük bir GPU kullanıyor. Ayrıca ekran LCD olduğundan Amoled'e göre çok daha fazla enerji tüketecektir(Gerçi batarya kapasitesi SL'in 150Mah kadar yüksek ama bu farkın yine de SL'in Galaxy S'i yakalamasına yardımcı olacağını sanmıyorum.Bu arada SAR değerlerini de unutmamak gerek.Galaxy S 0,24 Galaxy SL 1,62 .Bilginize.

3. BaRıŞ Well-Known Member

galaxy s gittikçe ucuzluyordu ona yeni kapaklar ve ya batarya gibi takviyelerde bulunsaydı daha akıllıca olurdu. insanlar ikinci el alır yeni aksesuarlarla tazeler ve sıfırmış gibi kullanırdı. Aralarında ciddi bir fark da yok ama bütün yedek parçaları farklı. ne gerek var ki çifte standarda. Şimdi bu telefonun sahipleri telefon bozulursa yedek parça bulmakta epey zorlanacaklar.

Bunlar çözüm bulunabilir sorunlar peki ya SAR değeri 1,62 amerika standartlarının üstünde. samsung insanları mutant'a dönüştürmeye çalışıyor galiba

4. EmRe Well-Known Member

"her keseye" mantığıyla üretilmiş bir cihaz.. üstelik siyah renkte standart galaxy s e yenik düşen ekran, beyaz renge kattığı sıcak hava ile durumu kurtarıyor.. düşük grafik kartı ve farklı model işlemcisiyle de bir miktar performans olarak geride kalıyor ancak günlük kullanımda bu fark gözle görülebilecek kadar çok değil.

5. EmRe Well-Known Member

Kullanım kılavuzunda SAR değeri 0.310 olarak yazıyor.

Kullanım süreleri de 2G için Galaxy S: 13 saat, Galaxy SL için 15 saat yazıyor GSMArena' da..

6. BaRıŞ Well-Known Member

Kullanım kılavuzundan alıntı;

"Testler sırasında, bu model için kaydedilen en yüksek SAR değeri
    0,310 W/kg şeklindedir. Aygıt, bir sinyali en yakın baz istasyonuna iletmeye
    yetecek kadar RF enerjisi yayacak şekilde tasarlandığından, normal
    kullanımda gerçek SAR değerinin bu değerin çok daha altında olması
    muhtemeldir"

7. EmRe Well-Known Member

ben mağazada üst üste duran galaxy s i9000 ve s i9003 ü inceledim LCD / Amoled farkı çok bariz.. nasıl fark göremiyorsunuz anlamıyorum. ya benim gözler çok keskin ya siz bi göz doktoruna gidinbence :)

8. BaRıŞ Well-Known Member

SAmoled VS SclearLCD

9. OrKuN Well-Known Member

Arkadaşlar samsung galaxy Sl I-9003'e android market açıldı, herkesin bilgisine. Hemen telefonunuzu kiese bağlayıp, son sürümü güncelleştirin.

Kiesi olmayanlar için yada düşük versiyonlu kies sahiplerinin son sürüm kiesi indirmesi için lütfen alttaki linke tıklayın

INDIRMEK ICIN TIKLAYIN

Kiesi indirdikten sonra kurulumu yapın, ve telefonu kies modunda bilgisayara bağlayın.

Bilgisayar telefona bağlandığı anda otomatik olarak eski versiyondaysa eğer güncelleştirme ekranı önüne gelecektir. Gelmediyse eğer, sol üstte bağlı cihazlardan I-9003'e tıklayıp ardından temel bilgiler kısmından üretici yazılım bilgilerinden güncelleştirebilirler.

Not: Güncelleştirme yaparken sarjınızı full olmasına dikkat edin, telefonu usb modundan kesinlikle çıkarmayın, yada bilgisayarı kapatmayın. Aksi takdirde telefon çok riskli zararlar görebilir.

Şimdiden marketiniz hayırlı olsun, uygulamalar indirmeniz dileklerimle.
    Ayrıca telefonum dahili hafızayı kullanıyor, kartı kullanmıyor diyenler olmuş gördüm, hemen güncelleştirmenin altında BELLEK Sırası adlı bir başlık var oradan önce dış belleği kullanı tercih edebilirsiniz.

10. OrKuN Well-Known Member

SAmoled VS SclearLCD

Sayfayı Paylaş