Samsung I8320 (Vodafone H1) Kullanıcıları

Konusu 'Samsung' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Samsung I8320 Yardımlaşma ve Dayanışma Bölümü

Not: Yapacağınız Tüm işlemlerden Siz sorumlu olursunuz, Mesuliyet Kabul edilmez bilginize.

İşletim sistemi: Limo
    Phone: i8320BUJA2
    PDA: i8320BUJC1
    CSC: i8320VD2J1

Şuan bu telefonun son sürüm yazılımı budur.(pc Studio güncelleştirme yapabilirsiniz)
    Kendi Telefonunuzun versiyonunu görmek için *#1234#

Yazılım Yükleme - Güncelleştirme - Vodafone 360 oturum açma

Odine (bilgisayar üstünden çalışan işlem yapacağımız program)-http://hotfile.com/dl/59709175/d95451a/i6410_www.TSAR3000.com.rar.html

İ8320BUJA2 (PHONE dosyası telefon yazılımı için)-http://www.duckload.com/download/5135893/PROTECTOR_Real_BUJA2_Rev08-11.bin.bin yada Download PROTECTOR Real BUJA2 Rev08 bin bin

İ8320BUJC1 (PDA olarak telefon güncel yazılımı)-http://www.mega upload.com/?d=B9AOKHAW

İ8320ATLIK5 (CSC Bağlantılar ve Vodafone ayarları olan bir cozmic yazılım)-http://www.mega upload.com/?d=7HC3ABB4

Hepsi Tek Link: http://www.mega-upload.com/?d=MO27RJWA

Not: mega upload arasındaki boşluğu kapatarak başka sayfada açın, linkler aktiftir...

(Bunu yükledikten sonra mesaj alma ve gönderme sorunu olanlar "i8320BUJC1" bunun yerine "i8320BUJB2" yada "i8320BUJB3" kurabilirler, bu şekilde hem oturum açabilir hemde mesaj gönderme sorunu ortadan kalkar link B2 için http://www.mega-upload.com/?d=PAU8LIJD B3 için http://www.mega-upload.com/?d=FT5AJ2H7) megaupload tireyi kaldırın

Öncelikle hattımızı cihazımıza takıp kapalı konumda iken önce ses kısma+fotoraf çekme hemen akabindede açma tuşlarına basılı tutup ''Downloading'' yazısının ekrana gelmesini bekliyoruz. Sonra daha önce Pc slute yükleyip bağlantı kurarak denediğimiz (eğer bağlantı kuramazsanız telefon açıkken arama tuşlarına*#7284# yazıp USB Configuration dan USB-PDA chip seçiyoruz) bilgisayarımıza Pc slute kapalıyken telimizi bağlıyoruz.
    Sonra daha önceden bilgisayarımıza indirip kurduğumuz Odine'yi açıp PDA; PHONE; CSC dosyalarını gösterip ''start'' diyoruz, işte bu kadar basit arkadaşlar.

İşlem yaklaşık 8 dk sürüyor ve sonunda telefon açılıyor, sizde bağlantı kablosunu çıkarıp sabırlı bir şekilde sırasıyla; Dil seçiminde ''Türkçe''yi, saat ayarlarını yapıp ''Vodafone 360'' oturum açı es geçip telefon işaretine basıp rehberi kopyalatıyorsunuz. Bu işlemler bittikten sonra daha önceden hattınızda açtırdığınız ''edge'' yada ''3g'' işaretini telefonun size göre sol üst kısmında gördükten sonra, ana menüden, Ayarlar-şebeke ayarları-vodafon bağlantıları yapıp oradaki 2 ayardan üstteki kalem işaretine basarak alttakini siliyorsunuz. Sonra tek kalan ayara tıklayıp aşağıdaki şekilde değiştiriyorsunuz...

İsim ayarla: INTERNET
    Erişim Adı: internet
    Yetki türü: Normal
    Kullanıcı adı: vodafone
    Parola: vodafone
    Protokol: HTTP
    Ana sayfa URL'si: Google
    Proxy adresi: 0.0.0.0
    Bağlantı nokta numarası : 80
    Gecikme Süresi (sn.): 90
    Gelişmiş Ayarlar ->
    Statik IP: Boş
    Yerel telefon IP'si: 0.0.0.0
    Statik DNS: Boş
    Sunucu1: 0.0.0.0
    Sunucu2: 0.0.0.0
    Trafik sınıfı: Abone

Bu ayarları yapıp kaydettikten sonra masa üstündeki ''İnternet''i tikleyip google görmeniz lazım, eğer gördüyseniz herşey tamam demektir .

Sonra PC/Laptop'unuzdan 360 adres defteri, oyunlar ve müzik adresine girip kolayca olan üyelik işleminizi gerçekleştirip giriş yapıp ''oturumu kapat'' butonuna basarak siteden ayrılıyorsunuz.

Son olarak h1'e geri dönüp anamenüden ayarlara oradanda ''vodafone 360'' sekmesine basarak internet üstünde oluşturduğunuz kullanıcı adı ve parola ile giriş yapıyorsunuz, oturum açtıktan sonrada sorunsuzca aşağıdaki işlemleri yapabiliyorsunuz....

*#1472365# (gps ayarları)
    Bilen bir arkadaştan bilgilendirme bekliyoruz...

2. OrKuN Well-Known Member

New Pc Studio
    Telefonu Pcye tanıtmak için gereken program...

http://downloadcenter.samsung.com/c...0422155320984/New_PC_Studio_1.5.1.10064_2.exe

Eğer Pc telefonunuzu tanımazsa yada şarj kendi kendine devamlı doluyor gösteriyorsa Telefona bunu yazıyoruz *#7284# Gelen Ekranda USB Configuration seçiyoruz, ordanda USB-PDA chip seçiyoruz telefonu tekrar bağlıyoruz, Tanıyor.

=======================
    *2767*3855# Telefonu Fabrika ayarlarına döndürmek için gereken kod (Onay istemez, şarjınızın dolu olmasına dikkat edin!)
    =======================

Oyunlar ve Uygulamalar
    1)google maps-3.0.2 h1 için tam ekran
    2)bold internet browser(face videolarını açıyor)
    3) fifa 2011 oyun h1 için full screen
    4)pengupop oyun h1 için
    5)mirror(ön kamerayı ayna niyetine kullanmak için)
    6)h1 için multitask(birden fazla program açmak için)stabil çalışıyor sorunsuz
    7)guitar(gitar uygulaması)
    8)flashlite(kamera flashını el feneri gibi kullanmak için)
    9)angry birds(güzel bi hd oyun)

9'u Tek link Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: program ve oyunlar samsung h1.rar

Parachute Panic (Telefon için uyarladım, tak ekran, sanal klavyesiz çok zevkli bir oyun.)
    Flaslight- Kamera olmadan flashı açar, el feneri gibi...

Kapatma ve Yeniden başlatma uygulaması

Üçü bir arada
    Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: Flash_Shutdown_parachute.rar

=======================
    Youtube dan daha kaliteli video izlemek istiyorsanız youtube uygulamasını güncellemeyin eski sürümde normal yada kaliteli diye secim var. kaliteli dediginiz zaman video daha iyi ama yeni sürümde direk secme imkanı kalkıyor ve hep normalden gösteriyor.
    =======================

Tema Yüklenişi
    ilk önce theme selector programını telefona kuruyoruz sonra telefon hafızasına DMC klasörü açıp içine temaları atıyoruz sonra kurduğumuz theme selector programını çalıştırıp DMC klasösörünü buluyoruz istediğimiz temanın üzerine tıkladıktan sonra altta üç tane çince seçenek çıkıyor ortadakine tıklayınca temayı seçmiş oluyoruz

benyakuza

Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: temai8320.rar

=======================
    Orjinal Batarya Kodu EB504465VU
    Ojinal Usb Data Kablosu APCBU10BBE
    Orjinal Şarj Makinesi Kodu ATADU10EBE
    =======================

Telefona Yükleyeceğiniz oyun,widget vb. Dosyalara izin verilmiyorsa *#35767# bunu yazıp 3.seçenek olan Allowed'ı seçin ve tekrar yüklemeyi deneyin.

=======================
    Internete wifi ile bağlanmak için internet / sağ alttaki üç nokta / ayarlar / internet profilleri / bağlantı tercihleri / wifi şeçiyoruz... Normal hat üzerinden bağlanmak için vodafone bağlantıları
    =======================

Telefondan MMS almak göndermek ve İnternete girmek için gereken ayarlar aşağıdadır.(Tüm hatlar için...)

Bu ayarları yazacağınız yer.
    Ayarlar / Şebeke Ayarları / Vodafone Bağlantıları / (Altta soldaki wifi işaretine benzeyen işaret(üstünde Artı var))

MMS ayarları
    Adı ayarla: VODAFONE MMS
    Erişim Adı: mms
    Ana sayfa URL'si: http://217.31.233.18:6001/MM1Servlet (Küçük büyük harf duyarlıdır.Girişde dikkat edilmelidir.)
    Proxy adresi: 217.31.233.18
    Bağlantı Nokta numarası : 9401
    Gelişmiş Ayarlar ->

İnternet Ayarları
    İsim ayarla: VODAFONE INTERNET
    Erişim Adı: internet
    Ana sayfa URL'si: boş kalabilir
    Gelişmiş Ayarlar ->

Bunları yazdıktan sonra
    MMS için Menü / Mesajlaşma / Sağ en altta üç nokta / Ayarlar / Multimedya Mesaj Profili / Vodafone Bağlantıları / VODAFONE MMS seçiyoruz.....

İnternet için Menü / İnternet / Sağ en altta üç nokta / Ayarlar / İnternet Profilleri / Vodafone Bağlantıları / INTERNET seçiyoruz.

3. formatberkay New Member

Tşkler de desi var işte

4. BaRıŞ Well-Known Member

5. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaslar bişey sorucam bende m1 modelivar h1 romu m1 e oluyormu bi bilgi vere bilirmisiniz acama

6. EmRe Well-Known Member

Hayır olmaz, telefonu bozabilrisin.

7. OrKuN Well-Known Member

bilmeyen için söyleyim bu cihazlada jtag için cihazın içi açılmıyor..

samsung etiketinin altında baglantı noktaları var ordan lehimleme yöntemiyle jtag yapılıyor

detay isterseniz google a 8320 pin out yazın devre cıkar ama bu yanlızca riff gibi boxlarla yapılabilir.

beyaz samsung etiketinin üstünde mavi yada yeşil enteresan bi kaşe varsa cihazınız cinde elden geçirilip yeniden toparlanmıştır anl***** gelmektedir..

android kurup denedim daha cok beta aşamasında inş hallederler tabi

8. OrKuN Well-Known Member

Lazım olabilecek bazı kodlar:
    *#1234# versiyonları görebilirsiniz
    *#35767# alowed seçilecek
    *#7284# USB Configuration - USB-PDA chip seçilecek
    *#1472365# GPS ayarı için gerrekli

Limodroid
    Kurulum dosyaları:
    PDA
    Açılan sayfada alttaki yeşil butonun yanındaki 3 bağlantının birinden indirebilirsiniz.
    http://u.115.com/file/t7c4e4ebb3

CSC
    Açılan sayfada alttaki yeşil butonun yanındaki 3 bağlantının birinden indirebilirsiniz.
    http://u.115.com/file/f438b7e605

Phone
    http://u.115.com/file/t74a8288d1#

Mullti odin bu adresteki
    http://www.ilkposta.com/index.html

kul. adı : ortakpaylas
    şifre: ortakpaylas

Giriş yaptıktan sonra sanal diske tıklayın. Ardından i8320 klasorüne tıklayın. Odini indirin.

Gerekli dosyalar bunlar.

UYARI: Phone dosyasını ben yüklemedim. Orada bir riskten bahsediyordu. Onu anlamadım bu yüzden phone yüklemedim. İsteyen deneyebilir. Sorunsuz çalışırsa haber verin bu uyarıyı kaldırırım.

Hazırlık:
    1.Odin ve indirdiğiniz tüm dosyaları aynı klasöre kopyalayın. Daha kolay oluyor.
    2.Telefonu şarj edin. Kurulum, normal kurulum süresinden 4 kat uzun sürüyor.

KURULUM:
    1. Odini çalıştırın. Hiçbir onay kutusunun durumunu değiştirmeden PDA - CSC - PHONE (BAKINIZ UYARI) dosyalarını seçin.
    2. Starta basın.
    3. 15-20 dk içerisinde kurulum bitecek. Telefon birkaç yeninden başlatmadan sonra açılacak ve ekrana dil seçim ekranı gelecek. TÜRKÇE seçmeyin!!! Telefon çince oluyor. Ezberinizde dil değiştirme ekranı yoksa zor durumda kalıyorsunuz.
    4. Önce ingilizce seçin tüm ayarlar bitsin. Daha sonra dil değiştirme menüsünün yerini ezberleyip Türkçe deneyebilirsiniz. Çince olursa şaşırmadan geri değiştirebilirsiniz.

SONUÇ: Alttaki simgeler (telefon-mesaj-menü-tarayıcı) süs değil çalışmaktadır. Angry birds ve bazı uygulamaları kurulum sonrası elle yükledim. Rom içinde gelmiyor.

9. Fakoist New Member

paylaşım ıcın tsk ederimm

10. okanay56 New Member

söylediiğiniz oyunları tümünü açmıyor uygulama yüklenemiyor diyor yardımmmmm :S

11. ot-gu Genel Sorumlu

Telefona Yükleyeceğiniz oyun,widget vb. Dosyalara izin verilmiyorsa *#35767# bunu yazıp 3.seçenek olan Allowed'ı seçin ve tekrar yüklemeyi deneyin.

12. karaoglu_ibo New Member

emegine saglık üstad
    phone:i8320buıj6
    pda:i8320buıj8
    csci8320vd2ıj
    memory:16
    softare versiyon
    kernel&rootfs:i8320buıj7
    factorys:i8320buıj8
    datafs:i8320buıj8
    cscfs:i8320vd2ıj
    hattım vodafone
    2.5 gb internet paket mevcut
    NE YAPMAK GEREKİR BANA Bİ YOL GOSTERİRMİSİN PEK FAZLA PC İŞİNDEN ANLAMAM

13. ot-gu Genel Sorumlu

Bu ayarları yazacağınız yer. Ayarlar / Şebeke Ayarları / Vodafone Bağlantıları / (Altta soldaki wifi işaretine benzeyen işaret(üstünde Artı var))

İnternet Ayarları
    İsim ayarla: VODAFONE INTERNET
    Erişim Adı:internet
    Ana sayfa URL'si: boş kalabilir
    Gelişmiş Ayarlar->

İnternet için Menü / İnternet / Sağ en altta üç nokta / Ayarlar / İnternet Profilleri / Vodafone Bağlantıları / INTERNET seçiyoruz.

14. karaoglu_ibo New Member

network problem veriyo limo yuklemeden olmuyo galiba
    baska ne yapabilirim

15. OrKuN Well-Known Member

ilk mesajda böyle bir yazı var, eğer birden fazla ayar varsada senin telinde diğerlerini silin kalan tek ayara yukarda verilen ayarları girip deneyin. Eğer yine olmazsa ilk mesajdaki yazılım güncellemesini yapmanız lazım ama bu işlerden pek anlamadığınızı yazmışınız onun için size en son çare olarak servise veya bu işlerle uğraşan bir telefoncuya götürmenizi öneririm.

16. teokalkan New Member

H1 İN Var son derece memnundum fakat 2 hafta kadar önce sebebini bilmediğim bir şekilde 16GB hafızası kayboldu.fotoğraf ve müzikleri mi kaydedemiyorum. Zil seslerini ve masa üstü temaları değiştiremiyorum. yardım lütfen

17. elect New Member

selam, emeklerniz için teşekkürler bu telefonu yeni satın aldım yeni yeni çözüyorum gösterdiğiniz güncelemeleri gerçekleştirdiğim tabi korkarak çünkü telefonu bric olup hafızayı uçuran arkadaşlar çok bu arada eklediğiniz oyun ve uygulamaların nasıl yükleneceğini anlamadım bir tarif ederseniz tabi biraz açıklayıcı şekilde şimdiden teşekkürler.

18. vosvoscu New Member

mesaj sorunu için b2 ve b3 linkini indirebilen varmı ben indiremedim arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim

19. akaymahmut New Member

Sayın admın benım hattım aveaa we ben ınternete gıremıyorum acaba bu sorun ıcın bı cewabın war mı yoksa vodofone hat almam mı gerekıyor lutfen cewaplar mısın cunku ınternete gırmıyor dıye telefonu satmak zorunda kalacam :((((

20. OrKuN Well-Known Member

Samsung I8320 (Vodafone H1) AVEA internet için aşağıdaki ayarları denermisiniz bir lütfen.

Samsung I8320 Avea internet

Bağlantı ismi : AVEA INTERNET
    Veri taşıyıcı : Paket veri
    Erişim noktası ismi: internet
    Kullanıcı ismi : (boş)
    Şifre sorma : Hayır
    Şifre : (boş)
    Doğrulama : Normal
    Anasayfa : http://www.turkeyarena.net

Seçenek/Gelişmiş ayarlar:

Ağ türü : IPv4
    Telefonun IP adresi : Otomatik