Samsung I5510 GALAXY551 QWERTY Ana Başlık

Konusu 'Samsung' forumundadır ve OrKuN tarafından 31 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Samsung I5510 Galaxy551 Ana Konu

Aşağıda bi arkadaşımızın kullanıcı yorumunu vererek konuyu başlatmak istiyorum. Bu telefonu kullanan arkadaşlarda da desteklerini ve sorunlarını bu başlık altında paylaşmasını bekliyoruz.

Özel inceleme yapılacak bir tarafı yok, gördüğüm eksiklikleri belirteyim (bunlar haricinde Froyo yüklü sıkı çalışan bir alet olduğunu olduğunu söyleyebiliriz).
    - Android Market yok (biliyorduk bunu zaten)
    - Gmail applikasyonu açıkçası iOS'daki email'i aratıyor. Nedense kocaman yer kaplayan android ikonu ile reply forward gibi işlemler için kocaman bir tab (kayıtlı kullanıcıdan gelen bir emailse, o kişinin kontakt resmi geliyor oraya) koymuşlar her email gönderenin yanında. Basitlikten uzaklaştırmış bu arayüzü. Tabi ki yer de kaplıyor.
    - Çok küçük metinlerde siyah arka plandaki gri renk yazılar bence okunaklılığını yitiriyor ama bu ekran kötü demek değil. Daha iyi olabilirdi.
    - Tuşların hemen üstünde yer alan Samsung marka logosu bence gereksiz. Artık Samsung ürünlerinin uzaktan tanınırlığını sağladı. Mümkünse logosunu arka kapağa koysun Apple gibi.

Birkaç not düşeyim,
    - Rahatlıkla root edilebiliyor.
    - Otofokus iyi. Ekrandaki tuşa bastıktan sonra telefonu sabit tutmak için yeteri kadar vakit var. (1 saniye kadar)
    - Konuşmalarda gelen ses gür. Ama sanki biraz baslı.
    - İki mikrofon mevcut alette. Biri noise cancelling amaçlı olmalı.
    - Microusb slotu kızaklı yapıda. Plastik sünger değil de, içerde yer alan minik bir kızak var.
    - Yeni Maps uygulaması (5.0) çalışıyor. Hızı da çok iyi.
    - Oyun konusunda, bir angry birds ile denedim. Ad gelirken hafif duraksıyor oyun. Bunun haricinde yavaşlama fark etmedim.

2. EmRe Well-Known Member

Samsung'un bu telefonda yaptığı kötü şey, 1200 mah pil kullanması. 1500 olsaydı 10 numara olurdu.

özellikleri:
    gps çipi mevcut,
    667 MHZ Qualcomm işlemci,
    256 mb ram,
    160 mb internal dosya alanı, (microsd, microsdhc desteği ile 32gb'ye çıkabiliyorsunuz)
    802.11 b/g/n
    Autofokus,
    Multitouch,
    Yön tuşlu klavye (Mühim bir şey pc'deki gibi okların olması),
    320*400 çözünürlüklü 3.2'' ekran.

3. BaRıŞ Well-Known Member

4. BaRıŞ Well-Known Member

Güncelleme için çoğu forumlarda çağrı yapıyorlar bende paylaşayım dedim

5. BaRıŞ Well-Known Member

samsung bu telefonları güncelleme listesinden çıkardığını açıkladı diye biliyorum ama çok yoğun talep olursa belki çok düşük ihtimal yinede

6. EmRe Well-Known Member

Kullandıktan sonraki görüşlerimi aktarayım, kronik bir sorun yok ben görmedim daha doğrusu fakat işlemci mimarisinden dolayı flash desteğinin olmadığını belirteyim giriş seviyesi android cihazların karekteristiğini taşıyor. Cihaz şu an için resmi bi güncelleme açıklanmış değil 2.2 sürümünde devam ediyoruz pil noktası biraz zayıf gibi ancak klavyeli olması yüzünden cihaz zaten kalıplı daha büyük pil koymaları tasarım hatasına yol açar diye düşünmüş olmalılar ki 1200 lük pilin yeterli olduğunu düşünmüşler. Oyun için yeterli değil bu telefonun hitap ettiği kitle genelde çok mesajlaşan mail gönderen insanlar olduğu için genelde business telefon klasmanında yeralmaktadır.

Sayfayı Paylaş