Samsung HZ25W

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 8 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Samsung HZ25W

Slr-like makinelerde bir mega zum modası başladı,Samsung'un HZ25W'de bu kervana katılan makinelerden birisi 12.5 megapiksel çözünürlüklü Samsung'un gelişmiş HZ serisinin yeni üyesi Samsung HZ25W dijital fotoğraf makinesinin yüksek performanslı Schneider-Kreuznach objektifi (35mm eşdeğeri 26mm-624mm odak uzaklığı) 24x optik zum yeteneği ile 26mm geniş açı çekim olanağı sunuyor.

Samsung HZ25W fotoğraf makinesi gelişmiş özellikleriyle yüksek kalitede fotoğraf çekme özelliğinin yanı sıra 720p HD kalitesinde ve H.264 formatında video kayıt da gerçekleştirebiliyor.

Samsung HZ25W dijital fotoğraf makinesi HD kalitesinde video kayıt kolaylığını kullanıcıların parmak uçlarına getiriyor. Cihaz 720p HD çözünürlüğünde ve H.264 sıkıştırma formatında yüksek kalitede video kayıt geçekleştirebiliyor. Ayrıca kullanıcılar video kayıt esnasında yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabiliyorlar ve böylece fotoğraf makinesinin 26mm geniş açı çekim avantajından yararlanabiliyorlar.

Samsung HZ25W fotoğraf makinesinin 24x optik zum ve 26mm geniş açı çekim özellikli objektifi Samsung'a özgü Çift Görüntü Sabitleme sistemi tarafından destekleniyor. Cihazın diyafram ve enstantane öncelikli modları ile tamamen manuel çekim özelliği ise yaratıcı çekimler yapmak isteyen fotoğrafseverlerin en büyük yardımcılarından. Samsung'un yeni modeli Samsung HZ25W RAW, JPEG ve RAW-JPEG aynı anda kayıt yapabiliyor.

2. ot-gu Genel Sorumlu

FujiFilm FinePix S100fs karşılaştırma yaparsak hangisi emre, muhtemelen fujifilmi seçersin ama yinede bi sorayım dedim :)

3. pult Well-Known Member

İyi tahmintpx kesinlikle F100FS,her nedense samsungun makinelerine hiç ısınamadım,bu makinede kötü değil ama F100FS bundan çok çok daha fazla güzellikte ve özellikte bir makine.

Tabi birde makineye dokunup fotoğraf çekmeden incelemeden bir şey söylemek ne kadar doğru ama,donanım özelliği olarak F100FS daha iyi.

HZ25W çıktığında özellikle incelemeye alacağım bir makinedir,azda olsa pentax'ın parmağı var gibime geliyor,makinenin genel görüntüsünde bir pentax kokusu var gibi:)

4. ot-gu Genel Sorumlu

bende f100fs olarak tahmin etmiştim ama yinede aklımda bi şüphe kalmasın diye sorayım dedim, teşekkürler makine alırken içim rahat alıcam senin sayende tpx

5. pult Well-Known Member

Oğuz hele makineyi alacağın gün gelsin o zaman daha detaylı bakacağız inşallah,belki F100FS'den daha iyi özellikte ve daha uygun fiyata makine bulabiliriz,tabi benim F100FS'deki ısrarım çok uygun fiyata çok üst özellikler sunması,ve ben makineye dokunup incelediğimde makinede mükemmel tasarımının yanında Bir SLR havası hakimdi,ben çok beğendim vede daha önce dediğim gibi ben bu makineyi mutlaka alacağım,inşallah sanada alırıztpx

NOT_Samsung HZ25W'nun HD video farlı var zaten tek üstün tarafıda o:)

Sayfayı Paylaş