Samsung GT-S3353 (Ch@t 335) Ana Konu

Konusu 'Samsung' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Samsung GT-S3353

Kullanıcı yorumları ve görüşleri bu başlık altında paylaşalım.
    Sorunlar, çözümler ve deneyimler

Mesajlar: Öncelikle en çok sevdiğim yanlarından biri. Mesaj sistemi chat üzerine kurulmuş. Gelen giden altalta listelenıyor. Ve gelen/giden kutusundan mesaj silmediğiniz sürece duruyor içineki tüm mesajlar. Sohbeti silerseniz otomatik olarak gelen-giden kutusu da temizleniyor.

Kamera: Çözünürlük 2MP (Maksimum 1600x1200boyutlaar) bilgisayarda gayet net çıkıyor fotoğraflar. Fotoğraf çekerken maksimum çözünürlüğü kullanırken zoom yapamıyosunuz. Ufak bir eksi olarak gösterebiliriz. Ama alt çözünürlüklerde zoom var. Alt çözünürlükte çekilen fotolarda sonradan yakınlaştırma yok. Sadece maksimumda çekilenlerde gösterim yakınlaştırması var. Video modu ise 1.3 MP kameralar gibi 176x144 çözünürlükte çekiyor. Kaliteli değil. Ama video kalitesi isteyen biri son çıkan bir kaç telefon haricinde hiçbir telefondan kalite beklemesin. Yeterli yani

Müzik Çalar ve Ses: Sesi normalin bir üstü. Yüksek ses müzik isteyen birisi için tavsiye edilmez ama kalitesi güzel. 6 hoparlör ve 3kulaklık ekolayzeri var ayrı ayrı. Özel ekolayzer ise bulunmuyor. Yani ideal. Nokia Xpress Müzik 5130 bile aynı seste..

Radyo: Gayet hoş ve radyodan kayıt var. İstediğiniz program , şarkıyı kaydedip sonradan aynı kalitesinde dinleyebiliyosunuz.

Dosya sistemi: Samsungun uyuz bir eksisi olarak hafıza kartına otomatik klasör açması kafanızı yorabilir. Önemsiz bi ayrıntı. 8GB'a kadar hafıza kartı destekli

İletişimler ve Uygulamalar (Bluetooth, Wireless, Oyunlar , İnternet: Uygulamaları)

Bluetooth Çok Yavaş ! Çok Bluetooth kullanacaklar bu konuda üzülebilir. ben önemsemedim.
    Wİ-Fİ çekimi de hızı da süper.
    2 oyun var. (Birisi Q klavyeye alıştırmak için hazırlanmış el alıştırıcı bir oyun sevebilirsiniz. Biri de oyun ismi Luxor normal zevkli bir oyun) Ayrıca Deneme Sürümü olan 4 oyun daha var. Çok hoşlar ama oyunları satın almanız gerekiyor.
    Msn, Yahoo, Myspace, Facebook ve Twitter uygulamaları da var. Skype yok ama atılırsa görüntülü konuşma yapamazsınız.
    İnterneti ise tam kullanmak için SAmsung'dan bir kaç WEB yazılımı indirmelisiniz. Face videoları falan...
    Normal halde youtube çok iyi çalışıyor.
    Bazı web tabanlı sitelerde ise yetersiz bellek hatası çıkıyor önemsiz...

Ayarlar: Tercihlerinizi (Genel-Sessiz falan) düzenleyebilirsiniz
    Ekran teması var 3 tane. Ve ekran üzerinde 3 farklı saat tipi sağ sol ortada var. Akıllı ekrandan ekrana kısayollar koyabilirsiniz..Yazı tipini değiştirebilirsiniz.Parlaklık ve aydınlanma süresini ayarlarsnız.
    Telefonda Q klavyede üzerine otomatik bir şey atanmamış tuşlara kısayol atayabilirsiniz. Mesela ben K harfine Kamerayı atadım gibi...
    Bellek Ayarlarından Telefonun kamerası , indirme işlemlerinin hafızasını seçebilirsniz

Batarya: Normal kullanımlarda bence 3-4 gün gidebilecek şarjı var. (Çok internet kullanımı ve müzikte bu süre 1 gün olur.) Benim gözlemim şimdilik bu.

OPTIK TRACKPAD: (JOYSTİCK) Bu aynı bir laptop mousesi gibi. Yönleri dokunmaktik olarak gidiyosunuz. Ve elinizin ayarına göre onun da hassasiyetini ayarlayabilirsiniz...

Telefonun Tavsiye Oranı ise benim açımdan Tasarım %80 Özellikler %75 Ses %75 Kamera %60 Genel Olarak %75 bir kalitesi var. Sadece Teknosada faturalı satışı var 299 TL. Bu fiyata bu özellik yok gibi. Hiç Samsung almayı aklımdan bile geçirmezken bugüne kadar aldım. Şimdilik memnunum.

2. OrKuN Well-Known Member

Müzik ve radyo dinlerken internete girilebilirsiniz örneğin. Fakat iki tane uygulama arka arkaya açılmıyor.

Email sistemi güzel birden fazla mail hesabınızı tanımlayabiliyorsunuz. Ayarlarda mailin tümümü yoksa sadece başlık olarakmı indirileceğini ayarlayabiliyorsunuz böylece okumak istemediginiz mailler için kotanızdan tasarruf edebilirsiniz.

oyun konusuna gelince 320x240 cozunurluklu java oyunlar (ozellikle blackberry oyunları) çalışır, googledan "free 320x240 java games" diye arama yaparsanız pek çok oyun bulabilirsiniz.

3. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş