Samsung Galaxy S2 i9100 Şarj Uzatma Teknikleri

Konusu 'Samsung' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Samsung galaxy s2 i9100 batarya ömrü uzatma teknikleri burda paylaşalım arkadaşlar.
    Bildiğim advantec task killer ve juicedefender program daha varda pek artısını göremedim. Ama en güzeli bana göre advantec task manager bunu mutlaka kurup kullanın Kullanılmayan uygulamaları süper kapatıyor.

Bir arkadaşımızın tavsiye ettiği rom. Aynen kendi yazısını paylaşıyorum.

I9100XWKF3_OJVKF1_XXKF1 Kod'lu SamFirmware.com sitesinde mevcut olan Türkiye ye ait olan bu yazılımla yukarıda bana göre normal kullanımda 7 saat dayanıyor dediğim bu batarya bu yazılımla yinede bana göre normal 1 kullanımımda 11 saat dayandı bu 11 saatin en az 3 saati zaten her zaman açık olan WLan ile gerçek anlamda internet baglantısı ve 1,5 saati ise yine hiçbir zaman kapatmadığım 3G ile dışardayken yaptığım gerçek anlamda internette gezinti, oyun sevmem ama cihazin kamerasiyla oyun oynar gibi daima kurcalar resim video cekerim, bu gün dahil her gün en az 1-1.5 saat telefon görüsmesi yaparim gelen giden aramalar dahil! vs. vs. anlayacagunuz bu normal kullanimimda diger yazilimlarda 7 saatte bataryam biterken bu orjinal TR yaziliminda her nedense ben kendi rekorumu egale ettim ve hic bir gelismis cihazda batarya sürem 10 saati gecmemisti bu yazilimla 11 saati buldum hatta ilk sarj edin uyarisi aldigimda 11 saati 5-10 dk gecti.
    Bahsi gecen yazilim asagidaki linktedir. Orjinal Türkce Full Yazilimidir ROOT etmeden diger kullandigim yazilimlardan hic 1 farki yok tabi bana göre yok! ilk ROOT'u evvelki gün sabaha karsi yapmistim 1.5 yükleyerek, ve sarji bend sadece 3 saat dayanabilidi bu da benim icin günde 4 defa sarj demek hemen kaldirip cöpe attim. ve bunu bu 25.06.2011 artik dün sabaha karci yükledim ve cok memnunum özellikle batarya konusundan cok memnunum!!! disarda gercek anlamda saniye sayarak tüm internet baglantilarini kapatarak 37 saniyede IGO, Syigic ve NDrive ile GPS'e baglanabildim aklaima hemen I8910 HD geldi oda hizli baglanirdi, kisaca hicbir hatasina raslamadim gercekten tavsiye edilir bir ROM

http://hotfile.com/dl/121548222/be30082/I9100XWKF3_OJVKF1_XXKF1.rar.html
    Rar sifresi: samfirmware.com

2. BaRıŞ Well-Known Member

vodafone kullananlarda şarjı çabuk bitirme olayı var şahsen bende oldu hatta forumda tartışılıyor devamlı sim kart veya devamlı baz değiştirme sorunu var vodafone da bence aynı kullanım şartlarında turkcell veya avea ile denemenizi öneriyorum.

birisi e72 ile denemişti sanırım bayağı oldu vodafone ile 1.5 gün avea ile 4 gün turkcell ile 3.5 gün çıkarmıştı.

Sayfayı Paylaş