Samsung Galaxy Note Kullanıcıları Ana Konu

Konusu 'Samsung' forumundadır ve OrKuN tarafından 12 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Samsung Galaxy Note Kullanıcıları Kulübü
    Galaxy Note Kullanıcılarının Buluşma Noktası
    A'dan Z'ye Komple Galaxy Note Teknik Rehber
    Teknik destek, sorunlar, çözümler, kullanıcı yorumları, oyun ve program tavsiyeleri...

Not: Konu çeşitli internet sitelerinden Galaxy Note kullanıcılarının yorumları ve tecrübelerinden alıntı yapılarak derlenmiştir. İsmini yazdığımız ve yazamadığımız emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederiz.

İnceleme
    145.85 mm uzunluğunda, 82.95 mm genişliğinde, 9.65 mm kalınlığında ve 178 gram ağırlığında tasarlanan Galaxy Note, dört band (850, 900, 1800, 1900 MHz) GSM şebekesi ile kullanıcılara hızlı internet bağlantısı olanağı tanıyan HSPA+ (HSDPA: 21 Mbps) alt yapısına destek veriyor. 1.4 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden (işlemcinin Samsung Exynos olduğu söyleniyor) ve 1 GB RAM'den güç alan akıllı telefon, Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 2.3 Gingerbread sürümünü kullanıyor. İşletim sistemine her zaman olduğu gibi TouchWiz arayüzü eşlik ediyor.

Samsung, Galaxy Note'da 5.3-inç (~13.4 cm) boyutunda ve 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde (285 ppi) dokunmatik hd Super AMOLED ekrana yer vermiş. Bu da akıllı telefonu, Samsung'un en büyük ekranlı çözümü kılmakta.

16 GB ve 32 GB dahili flash bellek seçeneklerine, 32 GB'a kadar microSD kart desteğine sahip Galaxy Note, Wi-Fi 802.11 b/g/n, gps, Bluetooth 3.0 ve NFC (opsiyonel) gibi güncel bağlantı teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. Akıllı telefonun ön yüzünde görüntülü konuşma için 2 megapiksel kamera, arka yüzünde ise 8 megapiksel çözünürlüğünde LED flaşlı kamera konumlandırıldığını görüyoruz. Arkadaki kamera aynı zamanda Full HD video kaydı yapabilmekte.

Video inceleme

2. ot-gu Genel Sorumlu

Bir zamanlar küçük telefon üretmek modaydı şimdi herşey tersine döndü, bataryalar çok problem oluyor. sgs2 kullanıyorum şarj bitecek diye internette adam gibi takılamıyoruz. Aynı problem bu kocaman ekranlı telefonda da olacaktır. Bataryanın 2500 mah olması birşey değiştirmez. Ama bu bataryyı sgs2 ye koysalardı da daha raha kullansaydık.

3. OrKuN Well-Known Member

5.3-inç HD ekranlı Samsung Galaxy Note'un dağıtımına bu aydan itibaren başlanacak
    Samsung firmasının, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen IFA 2011 fuarında sergilediği modeli Galaxy Note'un, gelen bilgilere göre bu aydan itibaren küresel çapta dağıtımına başlanacak.

Anavatanı Güney Kore'de ve İngiltere'de ise kasım ayına doğru boy göstereceği belirtilen Galaxy Note, ekran boyutu itibarıyla akıllı telefonlar ile tabletler arasındaki boşluğu dolduracak şekilde tasarlanarak teknoloji dünyasına farklı bir soluk getiriyor. Merak edenler için Samsung Galaxy Note'un öne çıkan başlıca teknik özelliklerini bir kez daha gün ışığına çıkaracak olursak;

Dört band GSM (850, 900, 1800, 1900 MHz) şebekesi ve HSPA (HSDPA: 21 Mbps, HSUPA: 5.76 Mbps) alt yapısı desteği
    1.4 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemci
    1 GB RAM
    5.3-inç, 800 x 1280 piksel, Super AMOLED dokunmatik ekran
    Android Gingerbread işletim sistemi
    TouchWiz 4.0 arayüzü
    3.5 mm kulaklık girişi
    16 GB / 32 GB dahili flash bellek seçenekleri
    32 GB'a kadar microSD kart desteği
    8 megapiksel kamera, LED flaş, otomatik odaklama
    Full HD video kaydı
    Wi-Fi 802.11n
    Bluetooth 3.0 + HS GPS NFC (Opsiyonel)
    2500 mAh batarya dikkat çekiyor.

4. EmRe Well-Known Member

boyut farkını birkenara bırakırsak galaxy s2 hd mi bu mu diye kararsız kalıyorum açıkçası? Ama bu önce gelirse bunu alacak gibiyim.

5. BaRıŞ Well-Known Member

Bu konsept benim uzun zamandır kafamda tasarladıgım ozelliklere yakin bir model. Benim asıl aradıgım ozellik ekranin biraz buyuk olmasi idi. not alabilmek sanki gerçek sivri uçlu bir kalemle çalışır gibi ve yine nette gezme keyfini bir netbook kadar yaşayabilmek.

Aslında HTc Flyer bunları fazlasıyla karşılıyor ama hem cep hem de tablet taşımak istemiyorum. Telefon büyük şık gözükmez diyenlere hak veriyorum tabiki tercihe göre dizayn anlamında rakipleriyle zor yarışır ama bence büyük bir ihtiyacı karşılayacak.

Ücret konusunda ben umutluydum maden galaxy s 2 nin yeni modeli gelecek bu ucuz olur diye ama nette durum öyle gözükmüyor.

Sayfayı Paylaş