Samsung Galaxy Ace S5830 Kullanıcıları Ana Konu

Konusu 'Samsung' forumundadır ve OrKuN tarafından 14 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Samsung Galaxy Ace S5830 Kullanıcılar Kulübü
    Galaxy Ace Kullanıcılarının Buluşma Noktası
    A'dan Z'ye Komple Galaxy Ace Teknik Rehber
    Teknik destek, sorunlar, çözümler, kullanıcı yorumları, oyun ve program tavsiyeleri...

Özellikler
    - Android işletim sistemi
    - 800MHz hızında mobil işlemci
    - 3.5 inç'lik (320 x 480) dokunmatik ekran
    - LED Flaşlı 5MP kamera
    - MicroSD desteği (+32GB)
    - 3G, Wi-Fi ve Bluetooth 2.1 bağlantıları; GPS
    - Müzikçalar, radyo, 3.5mm kulaklık jakı
    - Sosyal ağ siteleri ile bütünleşik yapı; önyüklü Google servisleri

Android'in Flash 10.1 desteği ile gelen 2.2 'Froyo' sürümü ile satışa sunulacak olan model siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olacak

2. OrKuN Well-Known Member

Android işletim sisteminde olması gereken birkaç program.

1- astro file manager
    astro.apk
    bu program ile bilgisayardan indirip hafıza kartına attığınız programları görmek kurmak için kullanırsınız

bu programı kurduktan sonra .apk uzantılı programları astro ile sorunsuz kurarsınız

2- advanced task manager
    AdvancedTaskManager.apk
    bu program ile arka planda gereksiz çalışan programları kapatmaya yarar
    (gereksiz çalışan programlar pili erken bitirir)

3-rock player (video oynatıcı, alt yazı destekli)
    rockplayer1220.apk

4- fake call me
    Fake-Call Me Pro (1.1.4).apk
    programı ayarladığınızda biri sizi arıyormuş gibi telefon çalıyor sizin aradığınız numara ekranda gözüküyor bulunduğunuz ortamdan kaçmak için bire bir.

5- IM+
    IM+ 2.0.2.apk
    msn yahoo messenger vs gibi anında mesajlaşma programlarını bünyesinde barındıran program

3. OrKuN Well-Known Member

Kullanıcı yorumu

4. OrKuN Well-Known Member

Firmware bilgileri öğrenmek için *#1234# tuşlayınız.

Telefonunu yurtdışından alan bazı arkadaşlar için Türkiyee kullanılan firmware PDA,PHONE,CSC değerleri;

PDA: S5830JVKA6

PHONE: S5830JXKA3

CSC: S5830OJVKA6

5. OrKuN Well-Known Member

Telefonda yeni olanlar için bu telefonu kullanan arkadaşlara sorum olacak
    1- QWERTY klavye de türkçe karakter bulamadım ü-ö-ç gibi bunları nasıl kullanırım?
    2-Birisi aradığında nasıl sessize alabilirim(titreşim de olmayacak)
    3-Usb kablosunu kablosunu takınca şarj olmaya başladı(nokia'lar da olmuyordu)usb kablosunu veri transferinde nasıl kullanabilirim

Cevaplar
    1- bunun için klavye programları indirilmeleri gerekiyor sanırım.ben yazma dili ingilizce kullandıgım için gerek duymadım
    2-ses kısma tuşuna bastıgınızda titremez ve ses çıkarmaz
    3-yukarıdaki bildirim sekmesini aşagı indirince orda usb baglandı sekmesini görürsünüz. Onu tıklayın ve usb bellegi bagla seçenegini seçin

Cevaplar
    1- İlgili harfin üzerine uzun basarsanız Türkçe karakterler çıkıyor.
    2- Kilit ekranında sağdaki ses tuşunu sola sürükleyiniz, ama ayarlardan titreşimin kapalı olması gerek.
    3- Her türlü veri alışverişinizi Kies programını PC' ye tükleyerek yapabilirsiniz.

6. OrKuN Well-Known Member

Kullanıcı incelemesi ve yorumları
    DHD kullanıcı isimli arkadaştan alıntı

Daha kurcalıyorum ama ilk izlenimlerimi yazayım. Dokunmatiği çok başarılı, gayet hassas, yağ gibi kayıyor. Ekran çözünürlüğünün düşük olması tereddüt ettirmişti başta ama telefonu elime aldıktan sonra bir eksi olarak görmüyorum bunu, gayet tatminkar bir görüntüsü var. Ekran ebatları da gayet ideal. Ben büyük ekran seviyorum, S2 alabilirsem daha memnun olacağım boyutlardan.

Wi-Fi performansı çok iyi, hemen buluyor ve bağlanıyor. Ses tanıma özelliğini çok sevdim, ilk android telefonum, böyle bir şey olduğunu bilmiyordum. Sanırım uygun ortam olduğunda hiç bir şeyi yazarak girmeyeceğim, nadiren yanılıyor.

Navigasyon olayını tam çözemedim, sanırım ek bir program yüklemem gerekecek. Bu lokasyon için henüz yönlendirme uygun değil falan yazdı. Beni google maps'te bir yerlere konumlandırıyor doğru şekilde ama doğrudan uydudan mı yapıyor yoksa webden falan mı orasını anlamadım. Biraz program ve harita araştıracağım, sonra değerlendirmesini yaparım.

Öğlen saatlerinde aldım telefonu, akşama kadar paso kurcaladım, 12 gibi bitti. Doldurdum, akşam dörde kadar pek elleşmedim, dışardaydım, çok az şarj yedi. Herhalde %10 kadar falan ancak gitmiştir. Herhalde pek kurcalanmazsa 4-5 gün gider. Akşam dörtten sonra paso internetle falan uğraştım, bir sürü program yükledim, yine geceyarısına doğru bitti. Herhalde iki günde bir falan şarj etmem gerekecek, benim için yeterli.

Dahili hafıza düşük, 180 MB civarı. Gerçi yükleyeceğim her şeyi yükledim sanırım, 50 adet civarında uygulama. 150 MB doldurdum. Bazı şeyleri SD karta yüklemiş olabilir, ona nasıl bakacağımı bilmiyorum, bir bilen yönlendirirse sevinirim. Fakat bildiğim kadarıyla pek çok uygulama SD karta yüklenebiliyor ama nasıl yapıldığını henüz bilmiyorum. Araştıracağım ama kısadan bilen biri varsa anlatırsa çok memnun olurum.

G-Mail senkronizasyonunu da yapamadım, birazdan mailleriniz görüntülenecek dedi kaldı öyle. Onu da daha fazla kurcalamadım, pek anlamıyorum çünkü.

Herhalde bir iki hafta sonra daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilirim. Genel olarak memnun kaldım şu iki günde. S2'ye terfi edene kadar canımı sıkmayacak gibi görünüyor. Eğer navigasyonundan verimli bir şekilde faydalanabilirsem fiyat/performans oranı üst düzey diyebilirim.

7. OrKuN Well-Known Member

Android Market için
    Alıntı yapılmıştır. Emeği geçenlere teşekkürler.

"Bütün bu işlemlere başlamadan önce mutlaka bir gmail hesabınızın olması lazım.İstenen kısımlarda bu hesabınızı girmeniz gerek.

Telefonunuzun arama menüsüne girip *#272*telefonunuzun imei numarası# tuşlayın.Karşınıza gelecek listeden ECT 'yi seçeceksiniz.Bunu onayladıktan sonra telefonunuz kendiliğinden kapanacak ve kısa bir süre sonra kendiliğinden açılacak ve artık android market ve youtube açılmış olacak.Bu arada telefonunuz ingilizce olarak açılacak.Telefonunuzu türkçe yapmak için settings>language and keyboard>choose language kısmına girip türkçeyi seçeceksiniz.Artık herşey tamam marketi ve youtube' yi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

BU İŞLEM ROOT DEĞİLDİR. DOLAYISIYLA GARANTİYİ BOZMAZ ve GERİ DÖNÜŞLÜ BİR İŞLEMDİR. Bu işlemi geri döndürmek yani marketi ve youtube'yi kaldırıp cihazı ilk günkü gibi yapmak istiyorsanız *#272*telefonunuzun imei numarası# tuşlayın.Bu defa ECT'yi değil TUR'u seçin ve onaylayın.Cihazınız kendiliğinden kapanıp açılacak ve açıldığında market youtube ve sizin yüklediğiniz bütün uygulamalar silinecek sadece galerinizdeki resim ve video gibi şeyler kalacak. BÜTÜN AYARLARINIZ DA KUTUDAN İLK ÇIKTIĞI GİBİ OLACAK."

Bu arada IMEI numarası görmek için *#06# yazıyoruz.

Ben bunu yaptım, applanetten indirdiğim tüm uygulamalar gitti, tertemiz oldu alet. Bu akşam oturup baştan kuracağım her şeyi. İyi de oldu, yerli yersiz bir sürü şey kurmuştum. Internet ayarları da gitti bu arada, onu da yeniden kurdum. Vodafone için şu şekilde çalışıyor:

Ayarla -> Kablosuz ve ağlar ->Mobil Ağlar-> Erişim noktası ağları
    menü tuşuna basıp Yeni APN'yi tıklıyoruz. Şu parametreleri girdim, çalıştı:

İsim: Vodafone internet
    APN: Internet
    Proxy: Ayarlı değil
    Bağlantı noktası: Ayarlı değil
    Kullanıcı adı: vodafone
    Şifre: vodafone
    Sunucu: ayarlı değil
    MMSC: ayarlı değil
    MMS vekil sunucu : ayarlı değil
    MMS bağlantı noktası: ayarlı değil
    MCC: 286 (bu kendiliğinden seçiliydi)
    MNC: 02 (bu da kendiliğinden seçiliydi)
    onaylama türü: yok
    APN türü: internet + mms

Şu anda market açık.

8. OrKuN Well-Known Member

Arkadaşlar navigasyon için igo my way, nvdrive, aura gibi uygulamaları deneyebilirsiniz.

9. EmRe Well-Known Member

Arkadaşlar 3d ve hd oyunlar telefon ekranına sığmıyor. Özellikle Brothers In Arms 2 , Real Football 2011 HD, Assasin Creed HD

10. Misafir Guest

hafizam yemiyor cogu zaman onerileriniz var mi, ics,jb falan diyorlar onlardan nasil yapiyoruz biri yardım etsin uygula ve oyun tavsiyesi alabilirim ama jelly bean isini biri soylesin lutfen guncelleme gelmiyor sıkıldım bu tema ve versiyondan, ve 2. eli ne kadar acelerin.

Sayfayı Paylaş