Salat-ı Tefriciye ve Anlamı

Konusu 'Kuran-ı Kerim' forumundadır ve OrKuN tarafından 2 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Salat-ı Tefriciye Yazılışı ve Anlamı

  İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: "Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için "Salât-i Tefriciye"yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, okulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir."

  [​IMG]

  "Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma'lûmin lek."

  "Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed'e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O'nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O'nun hürmetine elde edilir. O'nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah'ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et."
    2. Pelin Super Moderator

  tşkkler paylaşım için
   
 3. hakan788 Well-Known Member

  sağol kardeş
   
 4. Misafir Guest

  ben 2000 tane okudum bile :) allah kabul eder inşallah :)
   
 5. Misafir Guest

  okuyalım okutalım allah kabul etsin inşaallah.....
   
 6. Misafir Guest

  4444 rakamı kafamda soru işareti yarattı bu rakam hakkında bilgi verebilirseniz bana çok ıyilik yapmış olursunuz
   
 7. mehmet Guest

  Rakam verirmesinin nedeni benim bildiğim peygamber efendimizin (sav) böyle okuduğu için biliyorum yani sunnettir
   
  Moderatör tarafından son düzenleme: 3 Mayıs 2015
 8. Snm Guest

  Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.s) bu duayı okumamis (cami imamından alınan bilgidir) zaten peygamberimizin kendine Salat etmesi de çok mantıklı değildir. Peygamberimizden sonra çıkan bir salatmis. Bunu imama soran teyze aynı zamanda böyle bir sayının da olmadığını öğrenmiş.
   
 9. Snm Guest

  Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.s) bu duayı okumamis (cami imamından alınan bilgidir) zaten peygamberimizin kendine Salat etmesi de çok mantıklı değildir. Peygamberimizden sonra çıkan bir salatmis. Bunu imama soran teyze aynı zamanda böyle bir sayının da olmadığını öğrenmiş.siz kaç tane okuduğunuzda kendinizi iyi hissediyorsanız o kadar okuyun.Bu 4444 ise öyle devam edin.Şahsen ben 4444 okuyunca huzurlu hissediyorum .Önemli olan niyetiniz.Allah kabul etsin.
   
 10. EnesSebre Guest

  Arkadaşlar selâmün aleyküm salatı tefriciyenin anlamını düşünün bir Efendimiz e Allah in sifatlari verilmiş bu düpedüz bir şirktir.Allah rızası için mumeyyiz bir akılla aklı selimle bakalım.
   

 11. Anlam ve içeriğine bakınca edilen dua Peygamber Efendimiz'e ithafen ama Allah vasıflarıyla dile getiriliyor. Araştırıp öyle dua edelim, yanlışa düşürecek bir dua şeklidir.

  Allah yanlışa düşmekten esirgesin.

  Vesselam, veddua...
   
 12. kim Guest

  Allahın rahmetiyle, affıyla, bereketiyle, bağışlamasıyla, dilemesiyle, düğümler çözülür, bereket gelir, yağmur yağar, sağlık bulunur... Rasulullahın(a.s) yüzü suyu hürmetine olmaz...
   
 13. aylinaylin Guest

  Ben günde 700 yada 1000 tane okuyorum inşallah hepimizin gönlüne göre versin yüce rabbim.
   
  Moderatör tarafından son düzenleme: 4 Mart 2016
 14. Eğer inanmıyorsan bu duaya, bu sayfada işiniz ne bende bunu anlamıyorum. İnananları saptırmak için mi buradasınız. Allah bu alemi peygamberimiz için yarattığını söyluyor onun yüzü suyu hürmetine tabi ki düğümler çözülür istenenler verilir sen Allah'tan istiyorsun ki zaten. Ayrıca yüce Allah'tan rahmet etmesini diliyoruz peygamberimize. Ona salat etmesini istiyoruz. Laf cambazlığı yapıp insanları yanlışa sürüklemeyelim.
   
  Moderatör tarafından son düzenleme: 11 Mart 2016
 15. tubahkk Guest

  Zaten anlamina bakarsaniz anlarsiniz ne demek isteniyo buyuk bir salavattir bazi sayilar vardir hocalarinda ustunde durduklari kilit olabilirler bilemeyiz onemli olan niyet ve inanc..
   
 16. okuyalim Guest

  Peygamberimize salavat göndermek buyuk sevaptır ki bu dua da büyük salavattır anlamında da peygamberimiz övülmüş. İnsanlık peygamberimizin yüzü suyu hürmetine yaratılmışken bunun şirk olduğunu düşünmek gerçekten sığ bir düşüncedir sayı belki bir sembol olabilir ama anlamı büyük ve önemli bir duadır önemli olan niyettir kimseye aldanıp bırakmayın. Allah kabul etsin..
   
  Moderatör tarafından son düzenleme: 3 Nisan 2016
 17. Smsn Guest

  Unutulmamalidir ki Hristiyanlar hz. Isayi cok sevdikleri icin ona Allahin oglu demislerdir. Kuranda anlatildigina gore peygamberimiz sadece vahye uymustur. Peygamberi sevenler de vahye uymak durumundadir. Peygamberi cok sevip asiri ovmenin ucu sirke kadar gidebilir. Son olarak su hadisi serifi hatirlatmak isterim: Hristiyanlarin isayi yucelttikleri gibi beni yuceltmeyin bana sadece Allahin kulu ve rasulu deyin. Bir ayette ise "Sadece rabbini yucelt" denilmektedir.
   
 18. Smsn Guest

  Allah alemleri peygamberimiz icin yarattigini soylemedi. Allah kendisine iftira atanlara ne olacagini yuce kitabinda bildiriyor.
   
 19. Enessebre Guest

  İslamda belli sayıda birsey okumak yoktur salati tefriciyeyi kim uydurmus bir düşünün acaba Peygamber kendini mi övüyor hemde Allah a ait sifatlarla ! bunu ilk okul çocuğu bile anlayabilir. Ama siz hurafelerle ugrasiyorsunuz çünkü dinin gerçek hukumleri ve Kur'ani yaşam tarzı nefsinize ağır geliyor
   
 20. Enessebre Guest

  ALLAH PEYGAMBER EFENDİMİZ İÇİN YARATMADI ALEMLERİ... KİMİN DAHA İYİ KUL OLACAGINI ÖLÇMEK İÇİN YARATTI.
  ALLAH ONUN HÜRMETINE VE HİÇ BİR ŞEYİN HÜRMETINE DEĞİL SADE VE SADECE RAHMET VE MAĞFİRETIYLE KABUL EDER DUALARI.. VESSELÂM
   

Sayfayı Paylaş