Sabit Disk Bulunamadı Hatası Kurulumda

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Sabah format atacaktım harddiske windows 7 cd'sini taktım olmadı belli bi yerde takılıyor ilerlemiyor. Bu yüzden gidip windows xp cd'si satın aldım. Bu seferde bilgisayarda sabit disk bulunamadı şeklinde hata veriyor. Hdd çalışıyor bir arızası olmadığından eminim. Neyse başka bir sata kablosu denedim yine aynı problem. Harddiski söktüm komşuda denedim çalışıyor hatta orda birde format attık sorun yok. Eve getirdim taktım bilgisayara açtım winxp cd'si ile yine disk bulunamadı hatası veriyor.

2. CAN Well-Known Member

Windows 7 dvd'si bozuktur ondan takılıyor olabılır.
    Windows xp'ye gelecek olursak bios'tan ayarlardan bakın HDD IDE, Sata gibi ayarlar olması lazımdı şimdi tam hatırlayamadım ordan bi ayar yapılması lazım Sata harddiski kurulumda görmesi için araştırın biraz forumda olması lazım.

3. BaRıŞ Well-Known Member

XP CD'si SATA destekli değilse normal şartlarda SATA HDD'leri görmez.

Elindeki Win7 DVD'sini ilk defa kullanıyorsan boşuna uğraşma, yenisini bul. Daha önce kullandın ve sorunu yoktu ise; Denemek için herhangi bir bilgisayarda Win7 DVD'sini açıp içindekileri olduğu gibi seçerek bir klasöre kopyala. DVD'nin herhangi bir yeri hasar gördüyse zaten kopyalama sırasında yavaşlamasından anlarsın.

4. BaRıŞ Well-Known Member

Bazı anakartlar cd'den boot ederken sata driverın yüklü olduğu raid sürücüsü istiyor. Senin sorunun bu olabilir.

5. GamZe Moderator

Biostan sata özelliğini kapatıp ve winxp'yi kurduktan sonra sata sürücülerini kurarak tekrar sata özelliğini açman gerek.

Sayfayı Paylaş