Red Rub-Aulonocara Red Rubescens, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Red Rub
    Bilimsel Adı: Aulonocara Red Rubescens
    Dağıtım: Bilinmiyor
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Yarı Agresif
    PH: 7.5-8.5
    Sıcaklık: 24C - 26C
    Su Sertliği: Sert
    En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
    Maksimum Boy: 12 cm
    Ana renkler: Mavi-Kırmızı
    Cinsiyet: Erkeklerde baş mavi, geri kalan kısımlar kırmızı renklidir.Dişilerde ise gri ve kahverengi hakimdir.
    Bakım:
    -- Bakımı kolaydır.Ticari olarak, granül yemler ve pul yemlerle beslenmelidir.Diyet takviyesi olarak Dondurulmuş canlı gıdalar tavsiye edilir.Renginin korunması açısından, yem kalitesine dikkat edilmelidir.Ancak erkekler , dişilere karşı agresiftir.Dişiler genelde saklanır.Bu yüzden, bir erkeğe en az 3 dişi gelecek şekilde bir tank planlanmalıdır.Tankta, mağara tarzı kayalardan dekorlar hazırlanmalıdır.Ancak yüzebileceği geniş alanlar bırakılması gerekir.
    -- Isıya karşı toleranslı bir balıktır.Sert alkalinli su gerekir.Akvaryumda mercan kırığı çakıl tercih edilmeli ve ph düşürücü ağaç kütüğü gibi nesleler akvaryumdan kaldırılmalıdır.Nitrata karşı duyarlıdır.Haftalık kısmi su değişiklikleri mutlaka yapılmalıdır. turkeyarena.net
    -- Yanına seçilecek cichlid türlerininde barışçı olması gerekir.Özellikle mbuna türü malawi cichlidlerle birarada bulundurulmamalıdır.
    Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Erkek, çiftleşme döneminde aşırı saldırgandır.Çiftleşme döneminde, erkek balık, dişilerin çekmek amacıyla tüm rengini sergiler.Üretim tankı, dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.2 erkeğe 6 dişi şeklinde koloni oluşturulması, üretimi kolaylaştıracaktır.Olgun bir dişi 25-30 yumurtlama gerçekleştirir.Yumurtalardan yaklaşık 21 gün sonra yavru balıklar çıkar.Dişi balık, ağızda kuluçka döneminde, stres yaparsa yavruları ağzından çıkarabilir yada yiyebilir.
    Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş