Recebin 15. Gecesine Dikkat Gafil Olunmaya!

Konusu 'Dini Sohbet' forumundadır ve abdulkadir tarafından 15 Mart 2008 başlatılmıştır.

1. abdulkadir Well-Known Member

Allahu teala cc bu mubarek receb ayının başından sonuna kadar rahmetunu bereketını eksık etmedıgı gıbı, özellıkle yarısı buyurduğu 15 cı gecesıyanı önumuzdekı pazartesı..pazarı pazartesıye baglayan gece...

Rıvayete göre; adem as 'ya rabbi! Vakitlerın ve günlerın sana en sevgılısını bana bildırır mısın? Dıye yalvardığında, allahu teala;

günlerın bana en sevgılısı, recebın yarı günüdür. Her kim recebın ortasında,oruç, namaz ve sadakayla bana takarrub ve ibadette bulunursa ,benden ne isterse mutlaka ona verırım,benden af isterse, mutlaka onu bağışlarım.

ey adem! Recebin yarı gününü her kim, namusunu koruyarak, malından tasaddukta bulunarak, oruçlu ve zikir üzere geçirirse onun için, cennetten başka bır karsılık yoktur' buyurdu....

Evet kardeşlerım rabbımız bıze mukafatları sunarken bunlar bıze bıldırılırken asıl olan yurdumuza hazırlıksız gıtmek olurmu?
    Recebı serıf yazılarım inşallah devam edecektır...her öğrendığım guzel şeyı sızınle paylaşmak istedıgım için hemen aktarıyorum sıteme...

Ha unutmadan bırbırımıze duayı unutmayalım....buna çok ıhtıyacı-ımız var...

Sayfayı Paylaş