Rapidshare sitesinde bekleme yapmadan download yapma ( firefox yöntemi )

Konusu 'Resimli Program Anlatımları' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 30 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1. KaRaHaN Well-Known Member

Gerekenler:

1) Firefox
    2) switchproxy_tool-1.3.1-fx+mz+tb (firefox eklentisi)
    3) Bol miktarda proxy: Proxy elde etmek için ben accessdiver, geowhere gibi programlar kullanıyorum.
    Bu programlar 3-4 dakika içinde size çalışır durumda 3000 den fazla proxy bulabilir ve proxylerin sağlamlığını bir çok testten geçirebilirsiniz.

Bu programları kullanmak istemeyenler google da free public proxy list diye arattırırsa hazır proxy de bulabilir. Fakat benim tavsiyem kesinlikle accessdiver ve geowhere programlarıdır.

Elde ettiğiniz proxyler:

86.35.6.34:3128
    58.20.97.19:808
    204.13.183.230:8080
    85.33.186.123:8080
    .
    .
    .
    formatında olmalı ve txt olarak bilgisayarınıza kaydedilmeli. Mesela ben accessdiver ile proxy taraması yaptım ve bulduğum 150 kadar proxyi txt olarak kaydettim. txt dosyama pppp diye bir isim verdim örneğin. Şimdi pppp dosyasını açınca şöyle görünüyor:

az sonra bu pppp dosyası lazım olacak.

Firefoxu bilgisayarınıza kurun. switchproxy_tool-1.3.1-fx+mz+tb eklentisini netten indirin ve firefoxa yükleyin.
    daha sonra firefoxu kapatın tekrar açın ki eklenti faal duruma geçsin. Bu kısmlar üzerinde fazla durmuyorum
    çünkü forumda firefox ile ilgili çok güzel resimli anlatımlar zaten mevcut. O anlatımlardan faydalanın.

firefoxu açın. Üst çubuktan Araçlar / switchproxy / prefecences bölümüne girin.
    Aşağıdaki seçenekleri işaretleyin.

Araçlar / switchproxy / manage proxies kısmına girin.

Herhangi bir rapidshare downloadı için rapid sayfasını açınca firefoxun sağ alt köşesindeki Proxy:none
    yazısına sağ tıklayın. Açılan pencere multi seçeneğini seçin (multi bizim hazırladığımız liste).
    Artık o yazının olduğu kısımda yeni proxymiz ve 180 den geriye doğru sayan bir sayaç var. Bu ip yi
    beğenmezseniz proxynin üzerine çift sol tıklayın yeni bi proxy görünsün. Sonra rapiddeki free yazısına tıklayın ve
    download kısmına geçin. Bu kadar...

Not 1: Proxyleri kendiniz çeşitli programlarla toplayın sayısı fazla olsun. İnternet üzerindeki ücretsiz proxy siteleri çok zaman kaybettiriyor.

Not 2:Bu yöntemi bir kaç kez denemeden "bu yöntem işe yaramaz" diye kestirip atmayın. Sİzin yapamamanız başkalarının da yapamayacağı anlamanıa gelmez. Sağlam proxylistleri oluşturun. Bunları sürekli güncelleyin.

Not 3:Bu yöntem bir download bitince anında bir 2. rapid downloadına başlamanızı sağlar. Ama aynı anda 1 den fazla down imkanı sağlamaz.

2. hamza0800 New Member

tşk eline sağlık

3. OrKuN Well-Known Member

Teşekkürler karahan tpx

Sayfayı Paylaş