Ram Değişikliği ile Kasmayan Oyunlar Kasar Oldu

Konusu 'Donanım' forumundadır ve OrKuN tarafından 3 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Arkadaşlar geçen gün ddr3 2gb soğutuculu ram 1gb ddr3 soğutucusuz ram aldım hi-level marka ve tabiki yeni anakartla birlikte. Parcaları taktım sistemi başlattım fakat pc'de tuhaf bir yavaşlama oldu kasmayan oyunlar kasar oldu.

2. EmRe Well-Known Member

psu ney acaba anakartın istedigi psu yetersiz geliyor olmasın.

3. CAN Well-Known Member

Anladığım kadarı ile her ikisinide birlikte kullanıyorsun.Her iki RAM farklı çipler kullandığı için birbirlerinin paçasından tutuyor olabilir.Sadece soğutuculu RAM'leri bir dene.Eğer iki tane ise aynı renk slotlara takmalısın.

4. OrKuN Well-Known Member

ikisini de aynı renk slota taktım markaları aynı frekansları aynı tek fark biri soğutuculu biri soğutucusuz

5. CAN Well-Known Member

Ama çipleri farklı.Soğutuculu RAM o/c yapıldığı zaman 2.1v'un üzerine çıkar öbürü çuvallar.Arasındaki fark bu.Farklı çip kullandıkları için birlikte yaşamayı reddediyorlardır.Teker teker dene bakalım oyunlarda kasma düzelecekmi.

6. EmRe Well-Known Member

Power Supply yani kasandaki güç kaynağı.Yetmiyor olabilir belki.Bunu öğrenmen için bilgisayarının özelliklerini buradaki programda işaretleyerek ne kadar bir güce ihtiyacın olduğunu ve psu'nun yetip yetmediğini öğrenebilirsin.

Sayfayı Paylaş