Pundamilia Nyererei, Diğer Cihlidler Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Diğer Cihlidler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Bilimsel Adı: Pundamilia Nyererei
    Dağıtım: Afrika, Victoria Gölü
    Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
    Mizaç: Agresif
    PH: 8.0-9.0
    Sıcaklık: 22C - 28C
    Maksimum Boy: 7 cm
    Ana renkler: Turuncu, Sarı, Gri
    Cinsiyet: Erkek balıkların vücut üst kısımlarında kırmızı renk hakim, dişilerde ise kahverengi renk hakimdir.
    Bakım: Genelde bitkisel bazlı pul yemlerle beslenmelidir.Protein içerikli yemler önerilmez.Kayalardan bir çok mağaralar oluşturulmalı, suyun ph'ı yüksek tutulmalı, su sertliği orta-sert olmalıdır. turkeyarena.net
    6 dişiye bir erkek şeklinde bakılmalıdır.Erkek balık çok sert olduğundan, tanka başka bir erkek Nyererei konulması tavsiye edilmez.Mbuna türleri ile aynı davranış özelliklerine sahip olduğundan, mbuna türleri ile aynı akvaryumu paylaşabilir.
    Üretim: Ağızda kuluçka yöntemi ile üretim sağlanır.Üretimi kolaydır.Bir erkeğe 3 dişi şeklinde üretim tankında çiftler sağlanmalıdır.Yumurtalar dişi balığın ağzında 3 hafta kadar durur.Dişinin strese girmesi halinde, dişi balık yumurtaları reddedebilir.

Sayfayı Paylaş